Telefóny so systémom Windows Phone a Android s dvojitým zavádzaním prichádzajú v roku 2014 (aktualizácia)

->

Hauwei, spoločnosť známa okrem iného aj výrobou smartfónov, odhalila TrustedReviews ktorá plánuje priniesť prvý smartfón s dvojitým bootovaním so systémom Windows Phone a softvérom Android.

Táto správa nasleduje po nedávnych oznámeniach výrobcov čipov, ako sú Intel a AMD, ktorí sa snažia priniesť na trh počítače, notebooky a tablety s duálnym operačným systémom s operačnými systémami Windows a Android.Podľa spoločnosti bude ďalší telefón Huawei dostupný v Spojených štátoch niekedy v druhom štvrťroku, čo je dátum, ktorý je v súlade s uvedením Windows Phone 8.1.

Shao Yang, marketingový riaditeľ spoločnosti Huawei, hovorí: V porovnaní s Androidom je priorita Windows Phone oveľa nižšia, ale stále je jednou z našich možností operačného systému. Určite používame stratégiu viacerých OS.

Hauwei nie je jedinou spoločnosťou, ktorá testuje vody mobilných telefónov s dvoma bootmi, Karbonn, indický výrobca telefónov, tiež vyrába telefóny s operačnými systémami Windows Phone a Android a plánuje ich uviesť na trh v najbližších mesiacoch.

Možno je to dobrá správa pre mnohých zákazníkov, ktorí budú mať konečne na výber používať operačný systém, ktorý sa im páči. Táto správa však jasne ukazuje, že spoločnosti Windows Phone chvália, no s predajom väčšieho počtu kusov sa trápia.

Okrem toho sa Microsoft už pripravuje na vydanie Windows Phone 8.1 a na nižšiu cenu. Plánuje sa aj zníženie hardvérových špecifikácií pre inštaláciu Windows Phone na lacnejšie zariadenia a softvérový gigant začína prinášať výrobcom telefónov bezplatnú licenciu. Stratégia, o ktorej spoločnosť dúfa, že zvýši prítomnosť Windows Phone na trhu – mobilnom trhu, ktorému v súčasnosti dominujú Google a Apple.

Je tiež možné, že výrobcovia telefónov môžu začať jednoducho dodávať telefóny operátorom a dať tak zákazníkom na výber, ktorý operačný systém chcú používať. Ak by sme si mohli kúpiť akýkoľvek telefón, priniesť ho akémukoľvek operátorovi a získať balík služieb s možnosťou inštalácie Androidu alebo Windows Phone, prípadne oboch. Teraz to bude ideálne…

Aktualizácia: Huawei sťahuje telefóny s dvoma operačnými systémami a hovorca hovorí, že v tejto fáze sa v blízkej budúcnosti neplánuje uviesť na trh smartfón s dvoma operačnými systémami. To je podľa nového článku na FierceWireless .

Zdroj obrázkov Flickr