Windows 8: Ako vrátiť klasickú ponuku Štart [Trik]

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

->

Mnoho používateľov si už stiahlo a otestovalo Windows 8 Developer Preview a všetci si zvykáme na nové grafické používateľské rozhranie (GUI) – štýl Metro.

Mnoho používateľov teraz zaujíma: Ako vrátim späť klasickú ponuku Štart? Kde to je? -No, klasická ponuka Štart v ukážke vývojára zrejme nezmizla, stále je tam. V prípade, že chcete otestovať Windows 8 Developer Preview bez novej úvodnej obrazovky, postupujte podľa nižšie uvedených krokov a obnovte starú dobrú ponuku Štart:

Inštrukcie

1Na novej obrazovke Štart systému Windows 8 prineste písanie regedit a kliknutím naň otvorte.

2Teraz v navigácii regedit:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer

Hľadať RPE povolené , dvakrát naň kliknite a zmeňte hodnotu z 1 do 0

Zatvorte regedit a bez reštartovania môžete kliknúť na Štart a zobrazí sa klasická ponuka Štart. Problém je v tom, že týmto spôsobom sa deaktivuje nové používateľské rozhranie Metro – v teste som mohol kliknúť na kláves Windows na klávesnici a zobraziť novú obrazovku Štart, ale žiadna z dlaždíc nefungovala –. Ak chcete znova povoliť používateľské rozhranie Metro, stačí vrátiť proces späť zmenou hodnoty späť na 1.

Pozor: Uistite sa, že chápete, že úprava registra systému Windows je vždy riskantná, mali by ste si vždy vytvoriť zálohu svojho počítača a / alebo registra, ale ak máte odvahu, pokračujte.

Zatiaľ vieme, že Microsoft sa úplne nezbavil klasickej ponuky Štart, čo nás môže prinútiť špekulovať, že by ju výrobca softvéru mohol vrátiť v neskorších vydaniach. Co si myslis? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.