Windows 8.1 Guide: Aplikácia SkyDrive, bezproblémová integrácia do cloudu

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov



->

Spoločnosť Microsoft ponúka SkyDrive ako riešenie cloudového úložiska už roky, ale až Windows 8 si ľudia túto službu skutočne začali všímať, zatiaľ čo iCloud od Apple, Amazon’s Cloud Drive a Google Drive zaujali veľkú časť trhu.





Teraz sa veci zmenili. SkyDrive je integrovanejší do Windows 8.1 ako kedykoľvek predtým, prakticky je súčasťou operačného systému (aj keď stojí za zmienku, že je to stále aplikácia). Po inovácii na 8.1 už nebudete musieť nič inštalovať a nová verzia aplikácie rieši mnohé z nedostatkov, ktoré sa týkajú poskytnutia väčšej kontroly používateľovi nad tým, čo synchronizovať, správy dostupného úložného priestoru a vylúčenia SkyDrive. desktopová aplikácia z rovnice.

Aplikácia SkyDrive vyzerá na prvý pohľad takmer identicky s predchádzajúcou verziou, no jednou z výrazných zmien v systéme Windows 8.1 je možnosť prehliadania súborov uložených v cloude a miestnych súborov v počítači. Samotná aplikácia je naďalej pomerne jednoduchá na používanie, miniatúry boli zjednodušené pre lepšiu správu a príkazy aplikácie majú viac možností ako predtým vrátane jednoduchšieho spôsobu Premenovať a Odstrániť , pribúdajú nové možnosti ako napr Vystrihnúť , Kopírovať , Vložiť , Vytvoriť iba online (alebo Vytvoriť offline) a možnosti Odovzdať boli nahradené textom Pridať položky .

Príkazy aplikácie SkyDrive v systéme Windows 8.1



Prehliadanie cloudu a lokálnych dokumentov je úplne rovnaké a všetko funguje tak, ako by ste mali očakávať. Oba zážitky majú takmer rovnaké možnosti, pohľady si môžete zmeniť na Miniatúry alebo Zoznam , jediné, čo sa líši je, že SkyDrive má niekoľko ďalších možností.

Môžete prehliadať všetky súbory uložené v cloude, ale v tejto novej verzii môžete použiť aj rozbaľovaciu ponuku v ľavom hornom rohu obrazovky a vybrať Tento PC na prehliadanie súborov vo vašom počítači.

Možnosť ponuky SkyDrive Tento počítač v systéme Windows 8.1



Jedinou chýbajúcou možnosťou, ktorú som si všimol, bola možnosť nahrávania na SkyDrive pri prehliadaní miestnych súborov, ale skopírovaním súboru, prepnutím späť do aplikácie SkyDrive a vložením súboru sa súbor automaticky nahrá.

Microsoft sa tiež uistil, že aplikácia cloudovej služby je konzistentná v celom operačnom systéme, takže k súborom uloženým v cloude máte prístup prakticky z akejkoľvek aplikácie vrátane Xbox Music, Video, Mail, Photos a samozrejme z desktopových aplikácií Microsoft Office.

Prehliadanie skladieb v aplikácii Xbox Music pomocou SkyDrive



Zaujímavé je, že otvorením súboru sa spustí zodpovedajúca aplikácia, ale pri otvorení obrázka sa neotvorí v aplikácii Fotografie, ale otvorí sa prehliadač obrázkov, ktorý prekvapivo vyzerá úplne rovnako ako aplikácia Fotografie. Pravdepodobne je to aplikácia, ale Správca úloh nezobrazuje spustený súvisiaci proces.

Teraz existujú tri spôsoby, ako získať prístup k aplikácii SkyDrive, z Prieskumníka súborov, obrazovky Štart a dokonca aj z príkazového riadka. A aj keď sa Microsoft snaží zjednodušiť prístup k súborom v prostredí v štýle Metro, jediný spôsob, ako získať prístup k lokálnym súborom, je cez aplikáciu SkyDrive (zmena zobrazenia z ponuky na Tento počítač), ktorá môže byť pre niektorých používateľov trochu mätúce – ale je ľahké pochopiť, že výrobca softvéru chce, aby používatelia boli viac závislí od cloudu –.



Ak chcete napríklad vyhľadať súbor na konkrétnom disku, ale chcete to urobiť z obrazovky Štart, musíte otvoriť aplikáciu SkyDrive a zmeniť zobrazenie na Tento PC a získajte prístup k Zariadenia a Disk dlaždica. (Myslím si, že stále potrebujeme verziu Prieskumníka súborov v štýle Metro s prístupom k súborom SkyDrive.)

Ďalšou zmenou je integrácia nového priečinka SkyDrive do Prieskumníka súborov, ale možno jednou z najviac prehliadaných funkcií je, že knižnica dokumentov používa umiestnenie SkyDrive na ukladanie súborov v cloude. To znamená, že ak nezmeníte predvolené nastavenia, každý dokument, ktorý uložíte do knižnice dokumentov, sa synchronizuje s cloudom.

POZRITE SI TIEŽ: Ako zakázať integráciu SkyDrive v systéme Windows 8.1 (krok za krokom)

Priečinok SkyDrive v Prieskumníkovi súborov

Teraz je tu to najlepšie, priečinok SkyDrive neplytvá príliš veľkým priestorom na pevnom disku počítača pri synchronizácii súborov z rôznych zariadení. Môžete to ľahko vidieť pri kontrole priečinka, všetky súbory vyzerajú, ako keby boli úplne synchronizované. Majú svoje zodpovedajúce miniatúry, veľkosti a každý kus metadát, ale pohľad na vlastnosti ukazuje, že súbory pochádzajúce z iného zariadenia nezaberajú veľa miesta na disku – Microsoft ich nazýva zástupné súbory (Obrázok nižšie ukazuje, o čom hovorím).

Čiastočné vlastnosti súborov z integrácie SkyDrive v systéme Windows 8.1

Kúzlo sa stane, keď otvoríte súbor, čo automaticky spustí stiahnutie plnej verzie súboru na požiadanie, ktorá sa normálne otvorí s príslušnou aplikáciou – celkom fajn, však? To skutočne ďalej znižuje používanie miestneho úložiska, šetrí šírku pásma v meraných sieťach a je to skvelé pre mobilné zariadenia, ako sú tablety a telefóny. Ak však chcete súbor alebo priečinok sprístupniť offline z Prieskumníka súborov, môžete jednoducho kliknúť pravým tlačidlom myši na položku a vybrať Sprístupniť offline .

Nastavenia aplikácie SkyDrive

Nastavenia SkyDrive sa teraz nachádzajú v nastaveniach počítača a sú ľahko dostupné pomocou Kľúč Windows 8 +i kliknutím alebo klepnutím Zmeňte nastavenia počítača a výber SkyDrive . Nájdete tam tri sekcie:

Skladový priestor , kde si môžete prezrieť priestor dostupný v cloudovej službe a odtiaľto si tiež môžete dokúpiť úložisko.

Nastavenia úložiska aplikácie SkyDrive v systéme Windows 8.1

Spoločnosť Microsoft práve teraz ponúka 7 GB bezplatného úložiska SkyDrive, čo je oveľa viac, čo môžete získať zadarmo z iCloud alebo Dropbox spoločnosti Apple, ale ak ste mali svoj účet dlhší čas, pravdepodobne sa vám podarilo získať 25 GB bezplatného úložiska.

Súbor obsahuje možnosti nastavenia SkyDrive ako predvoleného úložiska na ukladanie súborov, priečinok Fotoaparát a možnosti meraných pripojení na ovládanie šírky pásma používanej v účtovaných sieťach.

Nastavenia súborov aplikácie SkyDrive v systéme Windows 8.1

Nastavenia synchronizácie je miesto, kde môžete povoliť alebo zakázať možnosti synchronizácie nastavení počítača medzi zariadeniami vrátane úvodnej obrazovky (dlaždice a rozloženia), vzhľadu (farby, pozadie, uzamknutá obrazovka a obrázky účtu), prispôsobenia pracovnej plochy (témy, panel úloh atď.). ). Nastavenia aplikácií, ako sú nainštalované aplikácie (iba moderné aplikácie, nie programy pre stolné počítače), údaje aplikácií. A ďalšie nastavenia, ako napríklad webový prehliadač (obľúbené položky, otvorené karty, domovské stránky, história a nastavenia), heslá, jazykové predvoľby, Prieskumník, myš, tlačiareň a ďalšie.

Nastavenia synchronizácie aplikácie SkyDrive v systéme Windows 8.1

Zabaľovanie

Aplikácia SkyDrive je bezpochyby najlepším zážitkom z cloudového úložiska v systéme Windows 8.1 a vďaka technológii synchronizácie spoločnosti Microsoft je možné synchronizovať stovky gigabajtov v priebehu niekoľkých okamihov bez ohľadu na internetové pripojenie. Používatelia získajú veľké množstvo voľného miesta len prihlásením sa do účtu Microsoft a integrácia aplikácie SkyDrive s operačným systémom je najlepšia, akú sme kedy videli.

Ale... Vždy je čo zlepšovať. Chcel by som napríklad vidieť možnosť povoliť používateľom zmeniť umiestnenie koreňového priečinka aplikácie SkyDrive, chýba selektívna synchronizácia a nejaký druh kvóty na obmedzenie množstva priestoru, ktorý môže SkyDrive použiť na zariadení, by mohol byť dobrým doplnkom, dokonca viac, keď máme mobilné zariadenia ako Surface, ktoré nemajú veľa úložného priestoru. Používali ste SkyDrive v systéme Windows 8.1? Aký je váš názor?

POZRITE SI TIEŽ: Microsoft zdôrazňuje vylepšenia SkyDrive v systéme Windows 8.1