Používatelia systému Windows 7 dostávajú chybu 80248015 pri pokuse o aktualizáciu

Inštalácia aktualizácií v systéme Windows 7

Viacerí používatelia hlásia, že služba Windows Update nefunguje pre Windows 7 a Windows Server 2018 a Microsoft musí ešte zaviesť opravu.

->

Ak stále používate systém Windows 7, je pravdepodobné, že pri pokuse o aktualizáciu sa zobrazí chyba 80248015. V poslednej dobe sa množstvo používateľov hlási v fóra spoločnosti Microsoft že funkcia aktualizácie v tejto verzii je úplne nefunkčná a spoločnosť Microsoft nehovorí o tom, kedy bude vydaná oprava.

Výsledkom kontroly aktualizácií bude správa:

Windows Update momentálne nemôže kontrolovať aktualizácie, pretože služba nie je spustená. Možno budete musieť reštartovať počítač.

ZDNet však ohlásil inú chybu:Systém Windows nemohol vyhľadať nové aktualizácie.

Ale bez ohľadu na to, akú chybu dostanete, budú mať za následok rovnaký problém.

Podľa Computerworld sa zdá, že koreň problému spočíva v tom, že Microsoft zanedbal zmenu dátumu vypršania platnosti súboru, čo môže byť len dôvod, prečo sa používateľom zobrazuje táto chyba v službe Windows Update.Ak sa vám zobrazí táto chyba, odporúčaným dočasným riešením je nastaviť systémový dátum na čokoľvek staršie ako 12.03.2017.

Prípadne sa tiež zdá, že zakázaním možnosti Poskytovať mi aktualizácie pre produkty spoločnosti Microsoft a kontrolovať nový voliteľný softvér spoločnosti Microsoft pri aktualizácii systému Windows v nastaveniach aktualizácií sa opravuje chyba 80248015 pre niektorí používatelia .

nie je to len tak Windows 7 , tiež sa zdá, že zariadenia so systémom Windows Server 2008 hlásia rovnakú chybu 80248015 pri pokuse o aktualizáciu.Stále používate Windows 7? Zobrazuje sa vám pri pokuse o aktualizáciu nejaké chybové hlásenie? Ak áno, povedzte nám to v komentároch. Ešte lepšie, podeľte sa o svoje skúsenosti v Pureinfotech fóra .

Aktualizácia 5. decembra 2017: Povedal to hovorca spoločnosti Microsoft ZDNet že spoločnosť opravila tento problém pre zariadenia so systémom Windows 7 a Windows Server 2008.