Windows 11 zostava 25281 výstupov s novými nastaveniami Spotlight a Graphics

 Windows 11 zostava 25281
 • Windows 11 zostava 25281 sa teraz uvádza na trh v kanáli pre vývojárov.
 • Aktualizácia prináša zmeny vo funkcii Spotlight a nastavení grafiky.
 • Let prináša aj rôzne opravy a vylepšenia existujúcich funkcií.

Spoločnosť Microsoft teraz uvádza na trh Windows 11 zostavu 25281 pre zariadenia zaregistrované v kanáli pre vývojárov Program Windows Insider . Toto je menšia aktualizácia, ale obsahuje niekoľko zaujímavých nových aktualizácií pre existujúce funkcie, vylepšenia a opravy.

Zostava 25281 pre Windows 11, podľa oficiálnych zmien , predstavuje vizuálne zmeny pre funkciu Windows Spotlight na pracovnej ploche s novým rozhraním, ktoré zobrazuje ďalšie podrobnosti o pozadí a popise. Okrem toho spoločnosť skúša nový spôsob prepínania medzi rôznymi obrázkami s náhľadmi, celoobrazovkovým zážitkom a minimalizovaným zážitkom.

Prepracovaná bola aj stránka s nastaveniami grafiky, aby zodpovedala jazyku návrhu v celej aplikácii. Okrem toho sa na hlavnej stránke teraz nachádza možnosť „Optimalizácia pre hry v okne“.

Nakoniec tento let odstráni spárované zariadenie Bluetooth z nastavenie > Bluetooth a zariadenia , už sa nebude zobrazovať výzva na potvrdenie pred odstránením.

Zmeny v zostave Windows 11 25281

Tu sú všetky nové funkcie a vylepšenia pre najnovšie vydanie systému Windows 11 v kanáli pre vývojárov:Windows Spotlight pre pracovnú plochu

Na zostavení 25281 systém Windows predstavil nové rozhranie Spotlight pre pracovnú plochu, ktoré zobrazuje ďalšie podrobnosti o tapete a bohatšie informácie. Okrem toho Microsoft testuje nový spôsob prepínania medzi rôznymi obrázkami s náhľadmi, celoobrazovkovým zážitkom a minimalizovaným zážitkom.

 Desktop Spotlight nové používateľské rozhranie
Nové používateľské rozhranie Desktop Spotlight (Zdroj: Microsoft)

Nastavenia grafiky

Stránka s nastaveniami grafiky tiež dostáva vizuálne zmeny, aby zodpovedali dizajnu v aplikácii Nastavenia. Funkcionalita sa však oproti predchádzajúcej zmene verzie nezmení, pretože všetko zostane rovnaké. Možnosť „Optimalizácia pre hry v okne“ však teraz nájdete na hlavnej stránke, nie na inej stránke.

 Nová grafika Windows 11
Nová grafika Windows 11 (Zdroj: Microsoft)

Opravy a vylepšenia

Tento let sa dodáva aj s množstvom opráv a vylepšení pre panel úloh, vstup, nastavenia, prieskumníka súborov a ďalšie.Panel úloh

 • Pri tlači bola aktualizovaná ikona tlačiarne na systémovej lište, aby sa lepšie zarovnala s inými modernými ikonami.
 • Pri navigácii na paneli úloh pomocou klávesov WIN + T a šípok by teraz mal Moderátor vyvolať pozíciu ikony aplikácie (napríklad, Prieskumník môže povedať „jedna z pätnástich“, ak je na prvej pozícii a je ich 15 ikony aplikácií na paneli úloh).

Okno

 • Kliknutím pravým tlačidlom myši na skupinu záberov v zobrazení úloh a výberom možnosti „zobraziť túto skupinu na všetkých plochách“ by už program explorer.exe nemal zlyhať.

Prieskumník súborov

 • Aktualizované chybové dialógové okno, keď je zisťovanie siete vypnuté, aby ukazovalo na správne miesto, aby ho bolo možné povoliť.
 • Opravený pád explorer.exe, ktorý sa mohol vyskytnúť pri zatváraní Prieskumníka.

nastavenie

 • Opravený problém, kedy sa SSID nevypĺňalo na stránke vlastností vašej siete Wi-Fi v nastaveniach siete a internetu.
 • V scenári, v ktorom sa zobrazí výzva s dialógom UAC pri prepínaní siete medzi privátnou a verejnou, by sa tento dialóg UAC mal teraz dostať do popredia, a nie za inými oknami.
 • Opravený problém, kedy sa po prechode do sekcie Wi-Fi a zatvorení rozbaľovacej ponuky nemuselo dať znova otvoriť rýchle nastavenia.

Ďalšie opravy

 • Opravený problém, kedy Moderátor neoznamoval, keď sa v Outlooku objavilo okno @ zmienok.
 • Opravený problém, ktorý mohol spôsobiť zaseknutie niektorých odinštalovaní aplikácií a zlyhanie odinštalovania v niekoľkých posledných zostavách.
 • Opravený problém, ktorý v posledných zostavách niekedy spôsoboval zlyhanie okna tlačového frontu systému Windows.
 • Opravený problém, ktorý mohol spôsobiť zlyhanie spustenia SQL Server Management Studio.

Toto vydanie má tiež známe problémy s panelom úloh, Správcom úloh, vyhľadávaním a ďalšími.

Nainštalujte zostavu 25281

Ak si chcete stiahnuť a nainštalovať Windows 11 build 25281, zaregistrujte svoje zariadenie do Kanál pre vývojárov pomocou nastavení programu „Windows Insider Program“ v časti „Windows Update“.

Po zaregistrovaní počítača do programu si môžete stiahnuť zostavu 25281 z nastavení „Windows Update“ kliknutím na Skontroluj aktualizácie tlačidlo. Budete však potrebovať zariadenie, ktoré spĺňa minimálne systémové požiadavky ak chcete získať aktualizáciu, ak ste novým používateľom programu Windows Insider.