Nastavenia systému Windows 10: Praktické s novými funkciami, vylepšeniami a vylepšeným používateľským rozhraním

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Microsoft aktualizuje aplikáciu Nastavenia v systéme Windows 10 s novým vylepšeným používateľským rozhraním, množstvom nových nastavení a reorganizáciou. (Rovnaké zmeny sa objavia aj na zostavení 10041)

->

Už sú to takmer dva mesiace, čo Microsoft spustil poslednú ukážku Windows 10 (zostava 9926), no dnes vďaka nedávno uniknutej verzii operačného systému (zostava 10036) máme celkom dobrý obraz o tom, čo pravdepodobne príde ďalšie vydanie, aspoň pre Fast ring .

Nový únik ukazuje množstvo funkcií a vylepšení, ktoré softvérový gigant pridáva do systému Windows 10, ako je napríklad priehľadnosť ponuky Štart a vylepšené zobrazenie úloh , no spoločnosť vylepšuje aj aplikáciu Nastavenia, čo sa jedného dňa stane úplne vymeňte ovládací panel.

Prvá vec, ktorú si ľudia všimnú, je, ako spoločnosť Microsoft vylepšuje používateľské rozhranie pomocou nových prepínacích ponúk, vylepšených kontextových ponúk a kruhového obrázka profilu používateľa namiesto štvorcovej verzie. Inými slovami, používateľské rozhranie systému Windows 10 sa spája, aby ponúkalo rovnaký zážitok na počítačoch, tabletoch a telefónoch.

Mnohé zmeny, ktoré spoločnosť Microsoft pridáva do operačného systému, sa však zobrazujú v aplikácii Nastavenia. Nasledujúci zoznam podrobne popisuje všetky nové funkcie a zmeny nájdené v systéme Windows 10 zostava 10036 od posledného oficiálneho verejného vydania (zostava 9926).

Systém

Aplikácie a funkcie: Systém teraz obsahuje nové sekcie, ako napríklad Aplikácie a funkcie. Zostava 10036 ukazuje, že Microsoft sa snaží zlepšiť spôsob spravovania aplikácií v operačnom systéme. Teraz je jednoduchšie identifikovať, ako aplikácie využívajú vaše miestne úložisko, je tu vyhľadávacie pole na vyhľadávanie aplikácií a filtre na vyhľadanie aplikácií podľa názvu, dátumu inštalácie a veľkosti. Okrem toho môžete zobraziť zoznam nainštalovaných aplikácií z celého počítača alebo podľa konkrétneho miesta.

Nastavenia systému Windows 10: Aplikácie a funkcie

Ochranca systému Windows: Microsoft robí nastavenia zo svojho antivírusu, ktorý je ľahko dostupný z aplikácie Nastavenia. V zostave 10036 používatelia nájdu novú sekciu Windows Defender na konfiguráciu všetkých nastavení dostupných z ľahkého antivírusu. Používatelia môžu teraz povoliť alebo zakázať ochranu v reálnom čase, cloudovú ochranu, vylúčenie priečinkov a teraz je jednoduchšie zistiť, ktorú verziu používate.

Windows Defender v aplikácii Nastavenia v systéme Windows 10

Súvisiace nastavenia: Toto je ďalšie dôležité zlepšenie, ktoré stojí za zmienku. Používatelia teraz nájdu zoznam súvisiacich nastavení pri konfigurácii operačného systému takmer v každej sekcii aplikácie Nastavenia, aby mohli používateľom ďalej konfigurovať systém Windows 10. Zoznam súvisiacich nastavení môže odkazovať na možnosti v aplikácii Nastavenia alebo v ovládacom paneli.

Súvisiace nastavenia v systéme Windows 10

Multitasking: Microsoft nahradil Windows, ktorý sa nachádza v zostavení 9926, za multitasking. Vo vnútri novej stránky používatelia nájdu nastavenia pre Snap a Task View (virtuálne plochy).

Nastavenia multitaskingu v systéme Windows 10

Mapy: Teraz môžu používatelia jednoducho povoliť možnosť ovládať, ako sa mapy sťahujú pri meraných pripojeniach, aby sa zabezpečili bezpečné prenosy údajov.

Nastavenia máp v systéme Windows 10

Pridané vlastnosti: Táto sekcia bola odstránená z operačného systému.

Veľkosti aplikácie: Spoločnosť Microsoft presunula nastavenia veľkosti aplikácií do nových aplikácií a funkcií.

Režim tabletu: Režim tabletu, známy tiež ako Continuum, je nová funkcia v systéme Windows 10, ktorá používateľom umožňuje plynule prechádzať z klávesnice a myši do prostredia optimalizovaného pre dotyk bez toho, aby používatelia museli reštartovať počítač, aby prepínali režimy. Táto funkcia je užitočná najmä pre zariadenia 2 v 1, ako je Surface Pro 3, ktorým sa po odpojení klávesnice zobrazí výzva, aby ste povolili režim tabletu a pokračovali v práci s optimalizovanejším používateľským rozhraním.

V systéme Windows 10 zostava 10036 môžete manuálne povoliť režim tabletu a nakonfigurovať systém Windows tak, aby ma nikdy nevyzýval a vždy zostal v aktuálnom režime, Vždy ma vyzvať na potvrdenie alebo Nikdy ma nevyzývať a vždy prepínať režimy.

Nastavenia režimu tabletu

Zariadenia

Sekcia Zariadenia v aplikácii Nastavenia neprijala žiadne nové zmeny.

Sieť a internet

Windows 10 build 10036 teraz uvádza iba nastavenia VPN, telefonického pripojenia, Ethernetu a proxy. Uvádza sa DirectAccess, Cellular alebo Wi-Fi. Budem však predpokladať, že Wi-Fi bude k dispozícii, keď operačný systém rozpozná bezdrôtový adaptér.

Nastavenia siete a internetu

Personalizácia

Sekcia Prispôsobenie v aplikácii Nastavenia neprijala žiadne nové zmeny.

Čas a jazyky

Sekcia Čas a jazyky v aplikácii Nastavenia neprijala žiadne nové zmeny.

Jednoduchosť prístupu

Sekcia Jednoduchý prístup v aplikácii Nastavenia neprijala žiadne nové zmeny.

Ochrana osobných údajov

Spoločnosť Microsoft aktualizovala časť Nastavenia ochrany osobných údajov a teraz obsahuje možnosti ovládania prístupu aplikácií ku kontaktom, kalendáru a správ.

Nastavenia ochrany osobných údajov v systéme Windows 10

Aktualizácia a obnovenie

Vyberte spôsob sťahovania aktualizácií: V zostave Windows 10 10036 spoločnosť Microsoft predstavuje novú funkciu, ktorá používateľom umožní používať viaceré zdroje na sťahovanie aktualizácií operačného systému a aplikácií. Používatelia budú mať v zásade možnosť vybrať si rýchlejšie sťahovanie aktualizácií z počítačov v lokálnej sieti alebo z počítačov na internete, veľmi podobne ako sieť peer-to-peer.

Windows 10 ponúka sťahovanie aktualizácií z viacerých zdrojov

Obnova: Na stránke Obnovenie si používatelia všimnú, že prostredníctvom rozšíreného spustenia teraz možnosti spustenia obsahujú funkciu na vrátenie predchádzajúcej zostavy.

Vráťte sa späť na predchádzajúcu zostavu rozšírených možností systému Windows 10

Nakoniec, pre tých, ktorí sa stále zaujímajú, neoficiálna verzia systému Windows 10 (zostava 10036) neobsahuje nové používateľské rozhranie procesu inštalácie.

Keď sa ponoríme hlboko do neoficiálneho vydania systému Windows 10, môžeme nájsť veľa jemných zmien, nielenže spoločnosť pridáva nové funkcie, ale tiež reorganizuje spôsob, akým sú konfigurácie zoskupené v aplikáciách Nastavenia a pomocou Súvisiacich nastavení budú používatelia budete môcť tráviť menej času konfiguráciou systému Windows a viac robiť veci.

Keď sa priblížime k Windowsu 10 RTM, začneme vidieť viac z operačného systému, ktorý sa spája. Dúfajme, že spoločnosť čoskoro začne vydávať nové verzie častejšie.

Aktualizácia z 18. marca 20015: Všetky tieto nové zmeny v aplikácii Nastavenia sa objavia aj vo Windowse 10 build 10041.