Prehliadač Edge vo Windowse 10 obsahuje podporu pre Dolby Audio

Microsoft potvrdzuje Dolby Audio vo svojom prehliadači Edge a zostava 10125 odhaľuje niekoľko nových vylepšení.

->

Microsoft hovorí, že webový prehliadač Edge pre Windows 10 bude obsahovať podporu pre Dolby Audio. Spoločnosť dnes oznámila, že Microsoft Edge pre Windows 10 bude mať podporu pre formát Dolby Audio pre webové stránky s podporou HTML5, MSE a EME.Podľa softvérového giganta bude mať Edge podporu pre formát Dolby Audio Plus, ktorý ponúka ostrý a čistý zvuk v širokej škále konfigurácií kanálov, a Edge bude prvým prehliadačom, ktorý bude podporovať takýto formát zvuku. Spoločnosť naďalej tvrdí, že webové stránky budú teraz môcť selektívne podporovať Dolby Audio ako prémiový zvukový zážitok.

Windows 10 už obsahuje podporu pre Dolby Digital Plus Portable Mode, ktorý umožňuje dynamický rozsah nastavení ovládania pre optimalizáciu zvukového zážitku na vstavaných reproduktoroch a slúchadlách. Nové vylepšenia sa budú rovnakým spôsobom vzťahovať aj na webové stránky spustené v Microsoft Edge.

Dolby Audio je kompatibilný so súčasnými formátmi súborov DASH (MP4) a HLS (M2TS), a tak môže byť zahrnutý s progresívnym sťahovaním obsahu HTML5, adaptívnym streamovaním HLS alebo MSE/EME MP4 obsahu.

Ak používate najnovšiu verejnú verziu systému Windows 10, môžete navštíviť stránku túto webovú stránku vytvorila spoločnosť Dolby na testovanie nových vylepšení zvuku v Microsoft Edge.

Prichádzajú ešte ďalšie funkcie

V ďalšej súvisiacej téme, Windows 10 build 10125 nedávno unikol na web a prináša niekoľko nových zmien v Microsoft Edge (Project Spartan), ktoré stoja za zmienku. Napríklad v zostave 10125 verzia prehliadača vyskočila z 13.10122 na 15.10125 a používatelia zistia, že teraz môžu pri prehliadaní pripnúť tablu Nastavenia.

Okrem toho spoločnosť Microsoft rozdeľuje stránku nastavení na dve časti. Prvé stránky obsahujú všetky bežné funkcie a možnosti, ako sú možnosti na zmenu obsahu, ktorý sa má zobraziť na stránke Nová karta, konfigurácie zobrazenia na čítanie a vymazanie údajov prehliadania. Zatiaľ čo sekcia Rozšírené nastavenia obsahuje menej bežné a pokročilejšie nastavenia, ako je deaktivácia Adobe Flash Player, Cortana, SmartScreen Filter, predpovedanie stránok na zrýchlenie prehliadania a či povoliť webom ukladať chránené licencie médií na vašom zariadení, nová možnosť zostavenia 10125 .

Rozšírené nastavenia v prehliadači Microsoft Edge

Napokon, Project Spartan verzia 15.10125 umožňuje prehrávanie videí v režime celej obrazovky. Až do zostavy Windows 10 10122 zostane pri odoslaní videa na celú obrazovku panel úloh vždy viditeľný, teraz to už tak nie je.

Zdroj Microsoft cez Windows Central