Windows 10 Pro pre pracovné stanice PC je nová edícia pre pokročilých používateľov

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Microsoft vytvára novú edíciu Windows 10 pre náročné úlohy s využitím pokročilého hardvéru.

->

Microsoft pracuje na novom vydaní Windows 10 pre pracovné stanice, naznačujú uniknuté dokumenty. Nedávno, odkaz na nové vydanie Windows 10 sa našiel v zostave 16212, ktorú spoločnosť náhodne uvoľnila testerom. Teraz má snímka prezentácie spoločnosti Microsoft unikli na web ďalej potvrdzuje nové vydanie a je opísané ako Windows 10 Pro pre pracovné stanice.

Podľa snímky je nová edícia zameraná na zariadenia s pokročilým hardvérom.

Spoločnosť Microsoft popisuje nové vydanie systému Windows ako vydanie s jedinečnou podporou serverového hardvéru a navrhnuté tak, aby spĺňalo požiadavky na ukážku kritických a výpočtovo náročných pracovných zaťažení.

Windows 10 Pro for Workstation poskytne tieto štyri hlavné funkcie:

  • Režim pracovnej stanice: Pôjde o optimalizovanú verziu Windowsu 10, ktorá identifikuje výpočtovo a graficky náročné pracovné zaťaženie s cieľom zlepšiť výkon a spoľahlivosť, keď je povolený režim pracovnej stanice.
  • Odolný súborový systém (ReFS): Microsoft plánuje dodať túto edíciu Windowsu 10 s ReFS, čo je nástupca NTFS a prináša podporu pre odolnosť voči chybám, optimalizáciu pre veľké objemy dát a ponúka automatickú opravu chýb.
  • Rýchlejšie zdieľanie súborov: S cieľom zlepšiť prístup k zdieľaniu súborov v sieti bude Windows 10 Pro for Workstation obsahovať protokol SMBDirect, ktorý ponúkne vysokú priepustnosť, nízku latenciu a nízke využitie procesora pri prístupe k veľkým objemom dát cez sieť.
  • Rozšírená podpora hardvéru: Náročné aplikácie vyžadujú náročný hardvér a nová edícia Windows 10 bude podporovať až štyri procesory a až 6 TB pamäte. To je dvojnásobok počtu procesorov povolených v aktuálnej verzii Windows 10 Pro.
Windows 10 Pro pre pracovné stanice PC (uniknutý kryt)

Windows 10 Pro pre pracovné stanice PC (uniknutý diapozitív)

Ako môžete vidieť, ide o pokročilé funkcie pre pokročilý hardvér, z čoho je jasné, že spoločnosť Microsoft zameriava túto novú edíciu na podnikových zákazníkov, a nie na typických spotrebiteľov. Okrem toho sa podľa informácií zdá, že Microsoft stále nevyžehlil všetky funkcie a pomenovanie pre toto nové vydanie.