Vychádza Windows 10 zostava 17666 s novými funkciami

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

V najnovšej ukážke Redstone 5 má Windows 10 (verzia 1809) novú schránku s podporou cloudu, aplikáciu Váš telefón, tmavý motív pre Prieskumník súborov, vylepšenia sady a oveľa viac.

->

Spoločnosť Microsoft teraz uvádza na trh Windows 10 zostavu 17666 pre počítače zaregistrované v Fast ringu, ako aj pre zariadenia využívajúce možnosť Skip Ahead. Toto nové vydanie, ktoré je súčasťou Vývoj Redstone 5 , prináša množstvo viditeľných vylepšení a niektoré veľké funkcie.

Windows 10 zostava 1766 , podľa spoločnosti predstavuje nový zážitok zo schránky, vylepšuje súpravy s Fluent Design a ďalšie vylepšenia a Prieskumník súborov dostáva temnú tému. Okrem toho Microsoft so zostavou 17666 predstavuje aj novú aplikáciu Váš telefón, Poznámkový blok dostáva aktualizácie s novými funkciami, teraz môžete premenovať dlaždice priečinkov a oveľa viac.

Čo je nové v systéme Windows 10 zostava 17666

Súpravy

Počnúc týmto letom, Windows 10 predstavuje aktualizovanú verziu Setov používa prvok Akryl, ktorý je súčasťou Fluent Design, v záhlaví okna a orámovanie okna je teraz sivé.

Teraz môžete použiť Alt + Tab klávesová skratka na prepnutie späť na najnovšie karty z Microsoft Edge, a nielen na aktívnu.

Sady na Windows 10 zostava 1766

Sady na Windows 10 zostava 1766

Ak dávate prednosť Alt + Tab skratka na prepínanie iba medzi aplikáciami, potom sa môžete vždy vrátiť k starému spôsobu, keď stlačením klávesov Alt + Tab zobrazíte nedávno použité nastavenie... v nastaveniach multitaskingu.

Windows 10 zostava 17666 tiež prináša možnosť rozhodnúť, či sa aplikácie a webové stránky majú otvárať v novom okne alebo na novej karte. V sekcii Sady v Nastaveniach multitaskingu vám teraz umožňuje nastaviť preferenciu zobrazovania okien.

Ak vyberiete položku Okno, nové okná sa neotvoria na novej karte, pokiaľ výslovne nekliknete na tlačidlo plus (+) alebo nepotiahnete myšou. Výber karty otvorí všetky nové okná vyvolané z vašich spustených aplikácií na karty.

Pri používaní Setov môžete tiež stlmiť webové karty. Jednoducho kliknite na ikonu hlasitosti na karte a zvuk sa stlmí.

Okrem toho sa sady kariet otvoria na pozadí a nepoužívajú žiadne zdroje, kým neprejdete na kartu, čo sa prejaví v lepšom výkone pri obnove množstva kariet.

Správca úloh bol teraz v predvolenom nastavení pridaný do zoznamu aplikácií, ktoré nepovoľujú sady.

Schránka

Vo Windowse 10 verzie 1809 Microsoft tiež plánuje predstaviť novú schránku, ktorá využíva cloud na kopírovanie a prilepovanie vecí medzi zariadeniami a počnúc zostavou 17666 dostávame ukážku nového prostredia.

Skúsenosť funguje rovnako ako predtým, pomocou Ctrl + C kopírovať a Ctrl + V prilepiť, ale teraz je tu nová skúsenosť, ktorú môžete otvoriť pomocou Kláves Windows + V klávesová skratka, ktorá vám umožní zobraziť históriu schránky.

Schránka v systéme Windows 10 zostava 1766

Schránka v systéme Windows 10 zostava 1766

Pomocou nového prostredia môžete tiež prilepiť čokoľvek, čo je uvedené v histórii, a môžete pripnúť položky k veciam, ktoré neustále vkladáte.

Podľa spoločnosti sa história pohybuje pomocou rovnakej technológie pre časovú os a sady, čo znamená, že máte prístup k svojej schránke na akomkoľvek zariadení so systémom Windows 10.

Nová schránka prináša aj novú stránku nastavení v sekcii Systém, ktorá vám umožňuje prispôsobiť si mnohé aspekty zážitku.

Tvoj telefón

Windows 10 tiež získava novú aplikáciu s názvom Váš telefón, ktorá predstavuje nový spôsob pripojenia telefónu k počítaču so systémom Windows 10, ktorý umožňuje okamžitý prístup k textovým správam, fotografiám a upozorneniam.

Počas tohto letu však môžete iba prepojiť telefón s počítačom a okamžite odoslať odkazy do počítača, aby ste mohli pokračovať tam, kde ste prestali, no časom uvidíte viac funkcií.

Prieskumník súborov

V tejto ukážke Redstone 5 Windows 10 predstavuje novú tmavú tému pre Prieskumník súborov a kontextovú ponuku, ktorú môžete povoliť na stránke Farby v sekcii Prispôsobenie v aplikácii Nastavenia.

Prieskumník súborov s tmavou témou v systéme Windows 10 zostava 1766

Prieskumník súborov s tmavou témou v systéme Windows 10 zostava 1766

Poznámkový blok

Po mnohých rokoch dostáva Poznámkový blok aktualizáciu na podporu zakončenia riadkov Unix/Linux (LF) a zakončenia riadkov Macintosh (CR).

Ak potrebujete nájsť slovo v programe Poznámkový blok, teraz môžete vybrať text a kliknúť Upraviť a použite novú možnosť Search with Bing.

Hľadajte ukážky

Doteraz zahŕňala ukážka vo vyhľadávaní, ktorú robíte z ponuky Štart, iba ukážku výsledkov vyhľadávania, ale teraz sa ukážka rozširuje na aplikácie, dokumenty a ďalšie.

Ukážka vyhľadávania v systéme Windows 10 zostava 1766

Ukážka vyhľadávania v systéme Windows 10 zostava 1766

Podľa spoločnosti Microsoft vám nový náhľad vyhľadávania pomôže vrátiť sa k najnovším dokumentom, rýchlo spustiť nové úlohy, rozlíšiť medzi súbormi tým, že zobrazí viac informácií, a získať prístup k rýchlym odpovediam z webu.

Okrem toho je zážitok z vyhľadávania širší, čo vám umožňuje oveľa rýchlejší prístup k informáciám a akciám v náhľade.

Ďalšie vylepšenia

Spolu s novými funkciami a vylepšeniami obsahuje zostava 17666 aj niekoľko ďalších menších zmien, vrátane možnosti pomenovať priečinky dlaždíc v ponuke Štart. Dizajn Tento počítač bol aktualizovaný, takže pre ikonu stavu cloudových súborov sa už nezobrazuje miesto. Panel s nástrojmi na vystrihovanie (s klávesom Windows + Shift + S) bude teraz nasledovať vami požadovaný motív, svetlý alebo tmavý.

Nakoniec, v tomto lete sekcia Máte otázku v pravej časti stránky v aplikácii Nastavenia teraz zobrazí najbežnejšie otázky o nastaveniach dostupných na stránke, na ktorej sa nachádzate pomocou Bingu. Kliknutím na otázku získate aj odpoveď Bing vo svojom webovom prehliadači.

Microsoft uvádza kompletnú sadu vylepšení, opráv a známych problémov pre Windows 10 Insider Preview build 17666 na Blog Windows . Ak vám to uniklo, všetky zmeny pre Windows 10 build 17661 si môžete prečítať v tomto článku .

Sťahovanie Windows 10 zostava 17666

Hoci neexistujú žiadne súbory ISO pre Windows 10 zostava 17666, aktualizácia je k dispozícii okamžite prostredníctvom rýchleho zvonenia a funkcie Skip Ahead pre počítače. Táto ukážková zostava sa stiahne a nainštaluje automaticky do vášho zariadenia, ale aktualizáciu môžete kedykoľvek vynútiť z nastavenie > Aktualizácia a zabezpečenie > aktualizácia systému Windows a kliknutím na Skontroluj aktualizácie tlačidlo.

Môžete si tiež pozrieť tieto zdroje: