Vychádza Windows 10 zostava 17074 s novými funkciami

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Windows 10 zostava 17074

Nová testovacia verzia Windows 10 (Redstone 4) odhaľuje nové funkcie, vylepšenia a vylepšenia, ktoré prídu neskôr v roku.

->

Microsoft teraz uvádza na trh Windows 10 build 17074, čo je ďalšia aktualizačná časť vývoja Redstone 4 (verzia 1803). Nové vydanie je k dispozícii pre počítače zaregistrované v Fast ringu (vrátane zariadení, ktoré používajú možnosť Preskočiť dopredu). Nie je to také významné ako zostava 17063, ale prináša množstvo nových funkcií, vylepšení a opráv.

Windows 10 insider Preview zostava 17074 , podľa spoločnosti predstavuje množstvo zmien pre Microsoft Edge, vylepšuje tiché hodiny, portuje Čistenie disku do aplikácie Nastavenia, vylepšuje ponuku Štart a pridáva nové zmeny do zážitku z ručného písania a efektu zvýraznenia Odhaliť.

Čo je nové v systéme Windows 10 zostava 17074

Úvodná ponuka

Ponuka Štart nezískava nové funkcie, ale prostredie sa teraz predvolene prepojí s priečinkami Dokumenty a Obrázky na ľavej lište.

Tiché hodiny

Tiché hodiny vám umožňujú vyhnúť sa prerušeniam (napr. upozornenia na prípitok), aby ste sa mohli sústrediť na úlohu, ale v systéme Windows 10 je to pokojne obmedzený zážitok. V zostave 17074 však funkcia Tiché hodiny dostáva niektoré vylepšenia, ktoré umožňujú automaticky vybrať časy, kedy nechcem sa obťažovať.

  • Tiché hodiny sa automaticky zapnú pri duplikovaní obrazovky.
  • Tiché hodiny sa automaticky zapnú, keď hráte exkluzívnu hru DirectX na celú obrazovku.
  • Teraz môžete naplánovať, kedy by mala byť aktivovaná funkcia Tiché hodiny nastavenie > Systém > Tiché hodiny nakonfigurovať svoj rozvrh.
  • Prispôsobený zoznam priorít, ktorý umožní dôležitým ľuďom a aplikáciám vždy preraziť, keď je povolená funkcia Tiché hodiny. Osoby pripnuté na váš panel úloh sú vždy povolené.
  • Zhrnutie toho, čo ste zmeškali, keď ste boli v tichých hodinách.
  • Pomocou Cortany môžete mať povolené tiché hodiny, keď ste doma.

Aplikácia Nastavenia

Nastavenia úložiska

V rámci neustálej snahy o konsolidáciu všetkých nastavení do aplikácie Nastavenia, Windows 10 teraz prináša plnú funkčnosť čistenia disku nastavenie > Skladovanie > Teraz uvoľnite miesto .

Nastavenia dočasných súborov

Nastavenia dočasných súborov

Dočasné súbory boli vždy súčasťou aplikácie Nastavenia, ale s novou zmenou môžete odstrániť ešte viac dočasných súborov.

Nastavenia zvuku

V Zvuk stránku nastavení, Windows 10 zostava 17074 prináša niektoré vylepšenia dizajnu a nové odkazy na ďalšie nastavenia. K dispozícii je tiež nová stránka s nastaveniami hlasitosti aplikácií a zariadenia, ktorá vám pomôže prispôsobiť si zvukový zážitok.

Nastavenia zvuku

Nastavenia zvuku

O nastaveniach

V O stránku nastavení, teraz môžete vybrať a skopírovať názov svojho zariadenia, je tu odkaz na prístup k informáciám o systéme a pri vyhľadávaní názvu počítača sa teraz zobrazí odkaz na stránku Informácie.

Nastavenia aplikácií

The Aplikácie a funkcie Stránka teraz obsahuje možnosť rozhodnúť sa, ktorý názov deklarácie sa použije na spustenie aplikácie z príkazového riadka, keď aplikácie používajú svoje vlastné aliasy. (Toto je užitočné najmä vtedy, ak máte viacero aplikácií s rovnakým aliasom.)

Vylepšenia vstupu

Vstavaný panel na písanie rukou

Počnúc systémom Windows 10 build 17074 nájdete ďalší panel rukopisu, ktorý vám umožní zobraziť sa pri zadávaní textu do poľa, čo vám umožní používať rukopis bez toho, aby ste museli otvárať hlavný panel rukopisu.

Rozpoznávanie rukopisu

Rozpoznávanie rukopisu je teraz podporované v hindčine, waleštine, sesothčine, wolofčine a maorčine.

Internalizácia

Počnúc týmto letom si môžete nainštalovať nový jazykový balík prostredníctvom Microsoft Store alebo Región a jazyk stránke aplikácie Nastavenia. Podľa spoločnosti prinesenie jazykov do obchodu pomáha urýchliť proces doručovania vylepšených balíkov častejšie.

Plynulý dizajn

Windows 10 zostava 17074 tiež prináša vylepšenia prvku zvýraznenia Reveal, ktorý je súčasťou systému Fluent Design. V tejto novej aktualizácii si všimnete, že pri použití svetlej témy je Reveal viditeľnejšia s tmavými okrajmi, keď umiestnite kurzor myši na prvky.

Odhaľte zvýraznenie pomocou svetlej témy

Odhaľte zvýraznenie pomocou svetlej témy

V zobrazení navigácie systém pridáva animácie pre hlavičky položiek, otváranie tably a udalosti výberu položiek. Okrem toho tlačidlá v aplikáciách teraz obsahujú dodatočný 2-pixelový okraj.

Microsoft Edge

Snáď najvýraznejšie zmeny na Windows 10 build 17074 nájdete v Microsoft Edge. Počas tohto letu Microsoft zavádza veľa zmien pre svoj webový prehliadač.

Stredisko

Zobrazenie Hub zobrazuje viac obsahu a jeho používanie je jednoduchšie a intuitívnejšie. Počnúc zostavou 17074 sú sekcie centra uvedené s celým názvom v zobrazení Navigácia naľavo od obsahu a zobrazenie môžete vždy zbaliť, aby ste videli iba ikony.

Microsoft Edge Hub

Microsoft Edge Hub

Automatické dopĺňanie

Microsoft Edge teraz dokáže ukladať a automaticky vypĺňať informácie o vašej karte do platobných webových formulárov. Ak sú informácie o karte nové, zobrazí sa výzva na ich uloženie.

EPUB, PDF a zobrazenie na čítanie

Prostredie čítania súborov bolo prepracované a prináša nové, konzistentné a schopnejšie prostredie pre všetky vaše dokumenty, či už sú to knihy, dokumenty alebo webové stránky vo formáte EPUB alebo PDF, dokumenty alebo webové stránky v zobrazení na čítanie.

V Knihách si všimnete novú kontextovú ponuku pre poznámky, ktorá uľahčuje navigáciu medzi anotáciami, poznámkami alebo zvýrazneniami. Panel vyhľadávania bol tiež aktualizovaný, aby rýchlo preskočil na stránku, ktorú si chcete prečítať. Na nájdenie konkrétnej stránky v dokumente môžete dokonca použiť tlačidlo Prejsť na stránku (Ctrl-G).

Nástroje gramatiky

Microsoft Edge teraz obsahuje tlačidlo Grammar Tools, ktoré umožňuje nové pomôcky na porozumenie pre knihy EPUB a zobrazenie na čítanie.

Nástroje Microsoft Edge Grammar Tools

Nástroje Microsoft Edge Grammar Tools

Gramatické nástroje dokážu rozdeliť slová na stránke na slabiky, ako aj zvýrazniť rôzne časti reči, ako sú podstatné mená, slovesá a prídavné mená.

Zobrazenie na celú obrazovku

Teraz je možné prenášať knihy, súbory PDF a stránky zobrazenia na čítanie na celú obrazovku, aby ste sa nemuseli rozptyľovať.

Pokrok v roamingu

Knihy získané z obchodu Microsoft Store s priebehom čítania, poznámkami, záložkami a anotáciami sa budú pohybovať medzi zariadeniami oveľa rýchlejšie.

Proces roamingovej knihy Microsoft Edge

Proces roamingovej knihy Microsoft Edge

Všeobecné vylepšenia

Používatelia asistenčných technológií tiež nájdu veľa vylepšení pri prezeraní súborov PDF alebo kníh pomocou čítačky obrazovky, vrátane jasnejšieho rozprávania pri otváraní, načítavaní a navigácii v knihách.

Zážitok z knižnice

Okrem obnovenia knižnice alebo pripnutia kníh do ponuky Štart môžete v zobrazení aktuálnej knižnice zobraziť odporúčania na nové knihy alebo filtrovať výpožičky s vypršanou platnosťou. Keď čítate knihu, Windows 10 teraz zobrazuje ikonu Knihy a názov.

Zvukovo rozprávané knihy

Prehliadač teraz pridáva podporu pre EPUB Media Overlays, čo umožňuje podporu prispôsobeného rozprávania. V podporovaných knihách si teraz môžete vypočuť, ako sa kniha číta nahlas s vlastným rozprávaním. Edge teraz tiež obsahuje vylepšenia dostupnosti pri používaní Moderátora na prehliadanie, vyhľadávanie alebo načítanie knihy.

Panel s obľúbenými položkami

Panel s obľúbenými položkami sa teraz automaticky zobrazuje na stránkach s kartami Štart a Nová, ak máte uloženú aspoň jednu obľúbenú položku. Pri navigácii sa panel s obľúbenými položkami automaticky skryje, aby ste získali čo najviac priestoru na prehliadanie. Stále si môžete zvoliť, aby sa panel s obľúbenými položkami zobrazoval vždy, ak chcete použiť kontextové menu na paneli s obľúbenými položkami Zobraziť panel alebo pomocou nastavení Zobraziť panel s obľúbenými položkami.

Panel Obľúbené teraz tiež podporuje skrytie názvov jednotlivých obľúbených položiek panela namiesto toho, aby ste museli skrývať žiadne alebo všetky názvy.

Nikdy neukladajte heslá

Teraz sa môžete rozhodnúť, že nebudete nikdy ukladať heslá pre určité webové stránky. Ak sa rozhodnete heslo nikdy neukladať, nikdy sa vám nezobrazí výzva na uloženie hesla pre daný web.

Vylepšenia InPrivate

Počas prehliadania v režime InPrivate môžete použiť automatické vypĺňanie uložených hesiel. Keď sú okná v režime InPrivate, žiadne používateľské poverenia sa neuložia ani neaktualizujú. Teraz môžete tiež špecifikovať a spúšťať rozšírenia, keď je Microsoft Edge v okne InPrivate.

Microsoft Edge DevTools

DevTools je teraz možné vertikálne ukotviť. Ak chcete prepnúť umiestnenie, stačí kliknúť na nové tlačidlo Dock Right v pravom hornom rohu nástrojov.

Variabilné písma

Microsoft Edge teraz podporuje rozšírenia CSS pre variácie písma OpenType, ktoré umožňujú, aby sa súbory s jedným premenným písmom správali ako viaceré písma s rozsahom hmotnosti, šírky alebo iných atribútov.

Ďalšie vylepšenia

V tomto Windows 10 Insider Preview nájdete aj množstvo ďalších vylepšení, ako napríklad Windows Camera, ktorá si pamätá poslednú kameru a scénu, ktorú ste použili, a je možné ovládať dve kamery súčasne a k dispozícii je aj viac možností rozlíšenia.

Sady sú stále obmedzené, ale teraz sa sprístupňujú ďalším testerom.

Windows 10 zostava 17074 obsahuje zmiernenia na ochranu Insiderov pred zraniteľnosťami Spectre a Meltdown.

Windows 10 teraz plne podporuje .otf OpenType Variable Fonts v štýle Adobe, ako je font Acumin Variable Concept a ďalšie, ktoré nedávno vydala spoločnosť Adobe.

Bola pridaná rutina cmdlet PowerShell na načítanie dekódovaných denníkov pre optimalizáciu doručenia (Get-DeliveryOptimizationLog).

Niektoré aplikácie ako Firefox už nemajú problémy so zvukom, čo ovplyvnilo aj nahrávanie zvuku v Microsoft Edge.

Microsoft uvádza kompletnú sadu vylepšení, opráv a známych problémov pre Windows 10 Insider Preview build 17074 na Blog Windows . Ak vám to uniklo, všetky zmeny pre Windows 10 build 17063 si môžete prečítať v tomto článku .

Stiahnite si Windows 10 build 17074

Hoci neexistujú žiadne súbory ISO pre Windows 10 zostava 17074, aktualizácia je k dispozícii okamžite prostredníctvom rýchleho prstenca pre počítače. Táto ukážková zostava sa stiahne a nainštaluje automaticky do vášho zariadenia, ale aktualizáciu môžete kedykoľvek vynútiť z nastavenie > Aktualizácia a zabezpečenie > aktualizácia systému Windows a kliknutím na Skontroluj aktualizácie tlačidlo.

Môžete si tiež pozrieť tieto zdroje:

Aktualizácia 20. januára 2018: Windows 10 zostava 17074 je teraz k dispozícii v Slow ring pre testerov.