Windows 10 pridáva OneGet, systém správy balíkov podobný Linuxu, na inštaláciu aplikácií

->

Spomedzi všetkých nových funkcií prichádzajúcich do systému Windows 10 Microsoft ešte pridáva jednu novú. Volá sa OneGet a je to nástroj založený na príkazovom riadku podobný systému správy balíkov Linuxu na jednoduchšie vyhľadávanie, inštaláciu, aktualizáciu a odstraňovanie desktopových aplikácií a iného softvéru.

OneGet bol súčasťou systému Windows 8.1, ale ako voliteľná funkcia prostredníctvom inštalácie Windows Management Framework 5.0 Preview . V systéme Windows 10 sa OneGet predvolene dodáva ako súčasť PowerShell pri každej inštalácii a vývojári aj používatelia budú môcť využívať výhody novej funkcie.Čo je OneGet?

Stručne povedané, OneGet je nový spôsob v systéme Windows, ako nájsť a nainštalovať nový softvér z dôveryhodných zdrojov (alebo úložísk) na webe. V podstate je to ako Windows Store, ale namiesto grafického používateľského rozhrania používa príkazové riadky. Nie je to však uzamknuté iba na úložiská spoločnosti Microsoft, ktokoľvek môže pomocou tejto metódy vytvárať a zavádzať desktopové aplikácie a ďalší softvér a používatelia môžu vždy vyhľadávať, pridávať a odstraňovať nové úložiská. S OneGet môžu pokročilí používatelia inštalovať a odinštalovať balíčky z jedného alebo viacerých úložísk pomocou jediného príkazu a zobraziť všetky aplikácie nainštalované v ich systéme.

Rovnako ako Windows Store pri inštalácii softvéru z dôveryhodných zdrojov, vždy, keď sa balík aktualizuje v úložisku, vaša inštalácia dostane aktualizáciu tiež automaticky. Hoci vývojári budú tými, ktorí nájdu najväčší prínos, pre skúsených používateľov bude OneGet veľmi užitočný, pretože bude oveľa jednoduchšie nájsť softvér z dôveryhodných zdrojov a všetky tieto nové aplikácie sa budú aktualizovať automaticky.

OneGet je stále v plienkach a stále nepoznáme plány spoločnosti Microsoft do budúcnosti tohto nového systému správy balíkov podobného Linuxu, ale zdá sa, že to bude vítaný doplnok k Windowsu 10.

Ak používate Windows Technical Preview , môžete túto novú funkciu otestovať teraz.

Zdroj Microsoft cez HowToGeek