WhatsApp teraz podporuje platby typu Peer-to-Peer v Brazílii

whatsapp

Zábavný fakt: Facebook sa rozdelil na 19 miliárd dolárov na „použitie“ WhatsApp. Rovnaká aplikácia, ktorú ľudia teraz používajú zadarmo, a keď to nebolo zadarmo, platili menej ako 1 $ ročne, aby ju použili?

Dobre, vtipy stranou, pre Facebook je už dlhá doba integrácia niektorých obchodných modelov do WhatsApp a speňaženie platformy. Sociálny mediálny gigant kúpil aplikáciu na zasielanie správ za 19 miliárd dolárov v roku 2014 a približne o dva roky neskôr klesol Používatelia platili poplatok za predplatné 0,99 USD ,Bolo to úplne jasné vzhľadom na vtedajšiu „status quo“ pozíciu Facebooku ako lídra na trhu v oblasti sociálnych médií. Hlavný priestor na Facebooku tak, ako je, spôsobuje, že veľa používateľov sa cíti preexponovaných. Nemôžete mať divočnú noc a uverejňovať fotografie videí, ktoré ukazujú, ako robíte veci, ktoré by ste nemali robiť. Najmä teraz, keď sú vaši rodičia, zamestnávatelia a potenciálni zamestnávatelia, manželky a potenciálne manželky, priateľka a potenciálne priateľky, všetci na Facebooku.

Iste, existujú také nastavenia ochrany osobných údajov, ktoré môžete použiť na zabezpečenie toho, aby to, čo uverejnia, videl iba vybrané publikum. Je to však taký proces, najmä ak ste opití alebo „vyhrievate sa“, keď začnete hrať s nastaveniami a podobne.

WhatsApp bola nová a najhorúcejšia dáma okolo bloku sociálnych médií

Keď však WhatsApp prišiel na scénu sociálnych médií iným spôsobom, ako sa spojiť s rodinou a priateľmi. Vďaka Facebooku upútalo veľa používateľov od svojho Facebooku vďaka jeho osviežujúcemu modelu spájania ľudí prostredníctvom sociálnych médií. Medzi funkcie, ktoré umožňujú osvieženie WhatsApp patrí:

Nie je potrebné komplikovať procesy registrácie pomocou e-mailov, dvojfaktorové overenie.

Vaše číslo mobilného telefónu je všetko, čo potrebujete, aby ste sa dostali ďalej.

Automaticky sa pripojíte ku všetkým svojim kontaktom v telefónnom zozname a začnete navzájom odosielať „SMS“. Neexistujú žiadni priatelia ani žiadosti o pripojenie, ktoré by sa mohli odoslať alebo schváliť / odmietnuť

V čase, keď Facebook získal WhatsApp, používatelia bývalých používateľov rýchlo strácali záujem. Obzvlášť tínedžeri, ktorí vyvíjali nadmerný tlak, aby sa „správali“ v režime offline aj teraz online, kde rodičia, zamestnávatelia a potenciálni „kamaráti“ prilepili svoje oči.

WhatsApp rovnako ako Instagram (predtým ako ho kúpil Facebook) a Snapchat hrozili narušením trhu Facebooku.

Ak ich nemôžete poraziť, kupte ich - mantru na Facebooku

Facebook hasí veľa svojej konkurencie podpisom tuku kontrolu, aby sa mohli skontrolovať sami z trhu. Zakladatelia spoločností Instagram a WhatsApp odišli do dôchodku na začiatku hry a bohatí, takže Facebook sa s menšou konkurenciou obával trhu.

V prípade Instagramu bude bezpečné povedať, že Facebook prešiel dlhou cestou pri získavaní svojich „nákupov peňazí“. Stačí sa len pozrieť na počet reklám, ktoré dostanete, keď sa posúvate cez príspevky priateľov na app.

Na druhej strane WhatsApp bol pre túto spoločnosť veľmi zložitý. Dôvodom je, že zobrazovanie reklám vopred oslabí jednoduchosť, ktorá prilákala viac ľudí z iných sociálnych médií do WhatsApp. Zdá sa, že Facebook od roku 2014 škrabal hlavu o najlepšom prístupe k speňažovaniu WhatsApp.

WhatsApp Business

Prvý krok Facebooku k speňaženiu platformy prišiel v podobe WhatsApp Business , Verzia WhatsApp zameraná na podnikanie, ktorá automatizuje niektoré úlohy podnikateľov pri komunikácii so svojimi klientmi. Krátka verzia tohto príbehu je, že stále existuje priestor na zlepšenie, pokiaľ ide o prémiových odberateľov WhatsApp Business.

Facebook Pay - platba peer-to-peer, teraz na WhatsApp

Mobilné peniaze (kenské M-Pesa ako dieťa plagátu) priniesli na tradičných finančných trhoch veľa pozitívnych narušení. Najväčší z nich je finančné začlenenie nebankových a podbánk. Vďaka mobilným peniazom je tiež jednoduché, rýchle a cenovo dostupné vytváranie sietí typu peer-to-peer.

Úspech mobilných peňazí možno do značnej miery pozorovať v rozvojových krajinách ako je Keňa Mobilná peňaženka M-Pesa , Tento úspech vyvolal veľký záujem veľkých spoločností, z ktorých niektoré sa vôbec nezaoberali finančnými trhmi. Preto je potrebné vytvoriť párové platobné služby typu peer-to-peer ako Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay a Facebook Pay.

Zahájená v roku 2018, Facebook Pay z veľkej časti nedokázal získať požadovanú trakciu mimo USA. Avšak vzhľadom na obrovský úspech WhatsApp - s údajnou užívateľskou základňou vyše 2 miliárd na celom svete - Facebook Pay dúfa, že bude jazdiť touto vlnou na vrchol peer-to- trh riešení vzájomných platieb.

V tejto súvislosti Facebook nadviazal partnerstvo s niekoľkými bankami v Brazílii s cieľom spustiť platobné služby typu peer-to-peer na WhatsApp. Funguje to podľa nasledujúceho videa:

Táto služba bola prvýkrát spustená v súkromnej verzii beta najskôr v Indii a nikdy neprešla touto fázou, teraz je však oficiálne dostupná všetkým používateľom WhatsApp v Brazílii. Táto služba v súčasnosti podporuje klientov debetných aj kreditných kariet (vo VISA aj MasterCard) pre tieto banky: Banco do Brasil, Sicredi a Nubank.

Facebook tvrdí, že v súčasnosti pracuje na zavádzaní služieb vo viacerých bankách nielen v Brazílii, ale na celom svete.