Klávesové skratky virtuálnych plôch v systéme Windows 10

Tu sú všetky základné klávesové skratky, ktoré musíte používať na virtuálnych pracovných plochách.

->

Microsoft sa vracia k rysovacej doske s Windows 10 a svoje ďalšie zameranie operačného systému buduje na pracovnú plochu, čo znamená, že opäť je to všetko o klávesnici a myši.Aj keď Windows už má veľkú zbierku klávesových skratiek, Microsoft bude pokračovať v pridávaní funkcií a predstaví sa nové skratky. Napríklad v systéme Windows 10 softvérový gigant predstavuje virtuálne desktopy, čo je funkcia, ktorá používateľom umožňuje logickejšie zoskupovať úlohy a oddeľovať prácu od osobných úloh.

Microsoft túto funkciu nazýva Virtuálne desktopy a tlačidlo na prístup sa zobrazí na paneli úloh vedľa Cortany. Nové funkcie virtuálnych desktopov však obsahujú množstvo klávesových skratiek, ktoré môžete použiť na zrýchlenie produktivity:

  • Kláves Windows + Tab: Táto klávesová skratka aktivuje zobrazenie úloh a umožní vám získať prístup k spusteným aplikáciám a virtuálnym desktopom. Po vykonaní skratky je bezpečné uvoľniť obe klávesy, pretože zobrazenie úloh zostane otvorené.
  • Kláves Windows + Ctrl + vľavo | Windows kľúč + Ctrl + Vpravo: Umožňuje prechádzať medzi pracovnými plochami.
  • Kláves Windows + Ctrl + D: Vytvorí novú virtuálnu plochu.
  • Kláves Windows + Ctrl + F4: Zatvorí aktívnu virtuálnu plochu a spustené aplikácie sa presunú na zostávajúcu plochu.

Teraz nastanú chvíle, keď už máte na pracovnej ploche spustených príliš veľa aplikácií a možno budete chcieť presunúť aplikácie na novú virtuálnu plochu . Windows 10 nemá na to klávesovú skratku, takže budete musieť otvoriť Zobrazenie úloh , kliknite pravým tlačidlom myši na aplikáciu zo zoznamu a vyberte Presunúť do a vyberte pracovnú plochu (napr. Pracovná plocha 1 ). Rovnakú operáciu je potrebné vykonať pre aplikáciu, ktorú chcete presunúť.

Presuňte aplikácie na novú virtuálnu plochu v systéme Windows 10