Neodoslať e-mail: Aktivujte funkciu Zrušiť odosielanie e-mailov v Gmaile hneď teraz

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Google konečne spustil funkciu e-mailu, na ktorú ľudia čakali roky: vrátenie e-mailu po odoslaní späť. Áno! Čítali ste to správne. Toto nie je žiadny podvod, žiadna zbytočná aplikácia alebo trik, je to oficiálne. Spoločnosť Google dnes oznámila, že používatelia služby Gmail budú môcť vrátiť odoslaný e-mail späť. Na odoslanie e-mailu budete mať časové okno od 5 do 30 sekúnd. Myslím, že 30 sekúnd je dosť času na prevzatie vašich slov.

Povoľte vrátenie e-mailu v Gmaile späť

Táto funkcia je pravdepodobne najdôležitejšou funkciou v e-mailových správach. Konečne posielame e-maily vo chvíľach adrenalínovej horúčky, ktorú ľutujeme, len čo klikneme na tlačidlo Odoslať. V podnikovom svete môže byť pre váš imidž zničujúca aj jedna gramatická faktická chyba. Nová funkcia Gmailu pre vrátenie e-mailu späť vám poskytne ten správny čas na spätné odoslanie e-mailu. Nie je to úžasné? Tu je postup, ako aktivovať funkciu vrátenia e-mailov späť v Gmaile.

Odoslať e-mail v Gmaile

Prihláste sa do svojho účtu Gmail v počítači a prejdite do časti Nastavenia (kliknutím na ikonu ozubeného kolieska tesne pod obrázkom alebo názvom vášho pravého horného rohu).

Po otvorení stránky nastavení skontrolujte, či je vybratá karta „Všeobecné“.

Vyhľadajte možnosť s názvom Zrušiť odoslanie. Ak chcete túto funkciu povoliť, stačí začiarknuť políčko pred ňou.

undo send 1

Hneď vedľa tejto možnosti sa zobrazí malá rozbaľovacia ponuka s možnosťou 5, 10, 20 a 30 sekúnd. Stačí si vybrať časové okno. Tento čas zobrazuje čas (sekundy), ktorý budete musieť vrátiť späť odoslanému e-mailu.

Kliknite na „Uložiť zmeny“ a je to.

Ak chcete túto funkciu otestovať, pošlite testovací e-mail sebe alebo inému priateľovi. Po kliknutí na tlačidlo odoslania po povolení možnosti zrušenia odoslania v Gmaile sa zobrazí nasledujúca správa: „Vaša správa bola odoslaná“ pomocou tlačidiel „Zrušiť, Zobraziť správu“. Jednoduchým klepnutím na tlačidlo Späť zrušíte odoslaný e-mail.

Funkcia Zrušiť odosielanie e-mailov z Gmailu je k dispozícii aj v aplikácii Google pre Android „Doručená pošta“. Užite si to