Tri dôvody, prečo začať s bulletinom: Ako rozšíriť svoju osobnú značku

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Tri dôvody, prečo začať s bulletinom: Ako rozšíriť svoju osobnú značku

fotka od Alejandra Cifre González na Unsplash

Marketing nie je nič, nad čím by ste sa mali vysmievať. Je to základ úspechu firmy a človek musí urobiť veľa vecí, aby mohol primerane investovať do marketingu, zakladať marketingové tímy a vytvárať e-maily zákazníkom. The je užitočný proces, ktorým sa ľudia stávajú zákazníkmi a v súlade s tým rastú aj tržby. Marketing naznačuje, že váš produkt alebo služba rieši nejaký hlboký bežný problém. Marketing nie je ničím bez skvelého produktu, ale skvelý produkt nie je ničím bez marketingu.

Marketing sa týka vytvárania a udržiavania skvelých vzťahov so zákazníkmi v najjednoduchších podmienkach. Komunikácia rozhoduje o tom, ako sa tieto vzťahy vyvinú a čo môžu tieto vzťahy urobiť pre vás, ako aj pre zákazníka.

Základným mikrokozmom marketingu je dialóg medzi dvoma cítiacimi bytosťami. Keď marketéri oslovujú potenciálnych zákazníkov, snažia sa urobiť skvelý prvý dojem, zvýšiť dôveru zákazníkov a zaručiť budúcu lojalitu medzi zákazníkmi. V konečnom dôsledku všetky ľudské bytosti emocionálne reagujú na to, ako ich iní oslovujú. Aj keď si kupujete niečo také triviálne, ako je zubná kefka, vaša interakcia s chlapom za pultom v drogérii ovplyvní to, ako sa cítite. Zákazníci by mali opustiť váš podnik alebo vystúpiť z telefónu so schopnosťou, a čo je dôležitejšie, so sklonom povedať: „Ach, hej. Ten chlap sa mi nejako páčil. Mám rád túto spoločnosť.' Správy o interakciách medzi zákazníkmi a firmami sa šíria ako požiar – dobrý alebo zlý . Prvý dojem je pre marketingové tímy dvojnásobne dôležitý.

Veľký predaj začína skvelým marketingom, ktorý váš produkt alebo služba nedokáže dosiahnuť sám. Rozsah marketingu siaha od studených hovorov a reklamy až po zákaznícky servis a e-maily. Navyše nie všetky e-maily skončia v priečinku spam. Neurážajte ich, pretože môžu skutočne pracovať na zlepšení predaja. E-maily sú ďalšou životne dôležitou cestou, ako ukázať svoj produkt novým očiam. E-maily vám pomôžu získať nových zákazníkov a zároveň udržať pozornosť verných zákazníkov rovnakým spôsobom, ako to robia reklamy. Akokoľvek by sa to mohlo zdať zbytočné, e-mailový marketing je základným kameňom moderného úspešného podnikania a mnohé údaje túto realitu naznačujú. Primárne dôvody, prečo investovať do e-mailových výbuchov alebo bulletinov, sú nasledovné.

  1. Doslova vám zarobí viac peňazí

Údaje medzi technologickými spoločnosťami naznačujú, že každý dolár, ktorý firma investuje do e-mailového marketingu, zarobí späť 42 dolárov. Hovorte o návratnosti investícií. Žiadna iná marketingová stratégia nemôže dosiahnuť takýto výkon. E-mailový marketing nie je len efektívny. Nesie celý tím bez toho, aby sa zapotil. E-mailový marketing je hlavnou stratégiou online komunikácie medzi podnikmi a zákazníkmi. Výskum nenaznačuje, prečo e-maily fungujú, ale naznačujú, že áno. Potenciálni zákazníci sú určite ochotnejší otvoriť e-mail, ako odpovedať na výzvu telemarketéra. Ako korytnačky bežiace po pláži, na každý e-mail, ktorý je okamžite vymazaný, množstvo e-mailov upúta pozornosť potenciálnych zákazníkov. Aj keď je porovnávanie bulletinov s odpadom intuitívne, údaje naznačujú, že sú neuveriteľne efektívne. E-mailový marketing generuje hotovosť.

  1. Rozširuje vašu zákaznícku základňu – veľa

Ak viete veľa o marketingu v 21. storočí, potom viete, aká je krajina vrtkavá. Platforma sociálnych médií môže existovať desaťročia alebo šesť mesiacov. Produkty ako sociálne siete prichádzajú a odchádzajú s malými zmenami na globálnom trhu.

E-maily sú príliš jednoduché a nudné na to, aby zlyhali. Neexistujú žiadne memy ani videá s mačkami. E-maily patria k nášmu životu rovnako ako kúpanie a pravdepodobne v nejakej forme pretrvajú desaťročia alebo storočia. S viac ako štyrmi miliardami používateľov e-mailov denne na celom svete predstavujú e-maily vynikajúcu príležitosť v oblasti reklamy. Vďaka efektívnej marketingovej stratégii môžete medzi týmito miliardami ľudí získať množstvo zákazníkov.

  1. Umožňuje lepšie prispôsobenie a organizáciu

E-mailový marketing je najefektívnejší spôsob, ako uspokojiť rôzne publiká v rámci zákazníckej základne. Sociálne médiá ponúkajú niektoré nástroje na účely poskytovania cateringových príspevkov rôznym typom zákazníkov, ale e-mail dosahuje tento druh stravovania oveľa rozsiahlejším spôsobom a obchodníci, ktorí segmentujú e-mailové kampane, zaznamenávajú takmer 800% nárast priamych príjmov.

Ľudia radi vidia správy, ktoré im vyhovujú a identifikujú sa s nimi. Očakávajú to tiež.

Toto sú len tri spôsoby, ako môžu byť e-maily mimoriadne efektívne na účely marketingu. Výrazne a udržateľne posilnite efektivitu svojho elektronického obchodu pomocou e-mailových šablón a e-mailových služieb. Od e-mailov s potvrdením a predajom až po e-maily o opustenom košíku a odporúčaní môže e-mailový marketing predstaviť váš produkt alebo službu toľkým ľuďom, ktorí ich povzbudia, aby v najhoršom prípade nakupovali v výkladoch a v lepšom prípade urobili niekoľko nákupov. E-mailový marketing prináša podniky do budúcnosti.