Preneste, presuňte záložky Chrome do nového počítača alebo mobilného zariadenia

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Ak ste vášnivým surfujúcim a internetovým čitateľom, musíte mať stovky článkov a videí označených záložkami, ktoré čakajú na preskúmanie. Po celý deň bijem tlačidlo záložky a ukladám zaujímavé články a obsah, ktorý som si počas dňa prečítal alebo pozrel. Moje záložky sú doslova pokladom, ktorý si nikdy neviem predstaviť. Zaregistroval som si niektoré vzácne vlákna a komentáre Reddit, musím čítať knihy, skvelé obrázky a webové stránky, na ktoré narazím, články a videá. Jedného dňa som si myslel, že si kúpim nový laptop, keď mi už len samotná myšlienka straty záložiek prinútila adrenalín. Vedel som však, že existuje spôsob, ako preniesť záložky prehliadača Google Chrome do nového počítača. Mal som pravdu. Ak plánujete prechod na nový počítač alebo chcete uložiť svoje záložky do iného počítača alebo mobilného zariadenia, ste na správnom mieste, pretože v tomto článku vám ukážem najjednoduchší spôsob, ako presunúť záložky Chrome medzi počítačmi. Začnime bez ďalších okolkov.

Preneste a presuňte záložky Chrome do nového počítača alebo mobilného zariadenia

Otvorte Google Chrome a kliknite na ikonu hamburgera (ten s tromi pruhmi) v pravom hornom rohu, ako je to znázornené na obrázku nižšie.

move bookmarks 1

Prejdite do časti „Záložky“ a zo zoznamu kliknite na „Správca záložiek“. Uvidíte novú stránku, na ktorej sa všetky vaše záložky zobrazia správnym spôsobom.

move bookmarks 2

Na tejto stránke teraz kliknite na ikonu ozubeného kolieska. Toto je ikona nastavení a odtiaľto môžete nakonfigurovať všetko týkajúce sa záložiek. Stačí kliknúť na možnosť „Exportovať záložky“.

move bookmarks 3

Zobrazí sa výzva na uloženie súboru HTML so záložkami do počítača. Vyberte miesto, kam chcete súbor uložiť.

move bookmarks 4

To je všetko. Všetky záložky sa uložia na váš pevný disk. Teraz môžete tento súbor použiť a preniesť záložky do nového počítača alebo iného zariadenia.

Súbor môžete poslať e-mailom sebe, zdieľať ho v cloude alebo presunúť súbor pomocou USB kľúča.

Po uložení uložených záložiek do súboru HTML je čas naučiť sa importovať záložky do prehliadača Chrome nového počítača. Môžete však tiež priamo otvoriť súbor a kliknúť na odkazy a otvoriť webové stránky, ale myslím, že importovanie záložiek správnym spôsobom je dobrá vec.

Stačí otvoriť prehliadač Chrome v novom počítači, prejdite do časti Správca záložiek-> Nastavenia> Importovať záložky a prejdite na súbor, v ktorom máte uložené záložky. Po výbere súboru kliknite na „Otvoriť“.

Uvidíte, že Správca záložiek vytvorí nový priečinok „Importované záložky“. Všetky záložky nájdete tu.

To je všetko. Takto prenesiete záložky Chrome do nového počítača alebo mobilného zariadenia. Ak máte akékoľvek otázky alebo pripomienky, neváhajte komentovať tento príspevok a dajte nám vedieť.