Top 5 afrických fotografov, ktorých by ste sa mali riadiť na Instagrame

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Pozitívnou stránkou bývania v inovatívnom svete je prístup k chladným a funkčným aplikáciám, ktoré sú navrhnuté tak, aby uľahčili náš život a / alebo podporili našu narcistickú stránku.

Už ste o tom mali počuť Instagram a má 130 miliónov používateľov, z ktorých mnohí sú Afričania na kontinente aj v diaspóre.

Populárna sociálna platforma umožňuje každému nadšencovi fotografie zdieľať svoje fotografie so svetom. Niet divu, prečo táto platforma prilákala toľko talentovaných fotografov a fotografických nadšencov, aby zdieľali a tvorili úžasné kúsky. Problémom s niektorými mnohými aktívnymi používateľmi je nájdenie kreatívnych a dobre vypracovaných obrázkov uprostred kačacích tvárí a potravín.

Nižšie je uvedený zoznam piatich super talentovaných a kreatívnych afrických fotografov, ktorí sledujú Instagram.

jedna. Nana Kofi Acquah @africashowboy

Africashowboy_Instagram

Obrázok zhotovený v decembri 2013 cez @africashowboy

Ghanský fotograf Nana Kofi Acquah, ktorý zobrazuje ostré ocenenie svetla, textúry a zloženia, ponúka nádherný a neskutočný pohľad na Afriku. Bývalý kreatívny riaditeľ, ktorý sa stal fotografom, bola vystavená po celej Európe, Afrike a Spojených štátoch. Či už fotografuje skupinu miestnych obyvateľov, ktorí hrajú futbal na pláži, alebo zátiší obraz z kameňov nájdených na prechode pre chodcov, Acquahova práca ukazuje veľké pochopenie farby a náklonnosti k jeho téme. Každý obrázok vás nechá spochybniť príbeh za objektívom.

dva. Jane Hahn @janehahn

JaneHahn_Insta

Obrázok zhotovený 21. mája 2013 v Maiduguri, Nigéria cez @janehagn

Ako fotograf na voľnej nohe so sídlom v Dakare v Senegale zobrazuje fotografie Jane Hagn pokojnú citlivosť a silu pre každodenné situácie. Od roku 2007, profesionálny fotograf, sa Hahn pohybuje od noviniek, dokumentov až po každodenný život na celom kontinente. V jej informačnom kanáli na Instagrame sú bezstarostné výhľady a svetlo do jej okolia. Jej obrazy sú skvelým zdrojom inšpirácie a podnecujú pocit domova a lásky.

3. Charlie Shoemaker @charlieshoemaker

CharlieShoemaker_Insta

Obrázok zhotovený 6. decembra 2013 prostredníctvom @ charleshoemaker

Ak hľadáte ohromujúce snímky a pohľad na kultúrnu štruktúru Afriky, odpoveďou Charlieho Shoemakera je vaša odpoveď. Novinár na voľnej nohe so sídlom v Kapskom Meste v Južnej Afrike, spravodajský materiál Shoemaker ukazuje, čo sa dá dosiahnuť pomocou iPhone a horlivého oka. Jeho obrazy siahajú od politických turbulencií po jeho cesty po celom kontinente. Každý obrázok bez ohľadu na obrázok je zložený krásne a rafinovane.

Four. Laura El-Tantawy @laura_eltantawy

Laura-Eltantawy_Insta

Obrázok zhotovený 23. januára 2014 neďaleko Káhiry v Egypte cez @laura_eltantawy

Laura El-Tantawy je egyptská fotožurnalistka žijúca medzi Káhirou a Londýnom. Eltantawyove obrazy, popisujúce jej Instagram, ako „vizuálny denník, zaznamenávajúce náhodné fotografické stretnutia a odrazy“, vytvárajú pocit úžasu a jemnosti. Vďaka svojej umeleckej vibrovaní a snom podobným fotografiám sa v jej práci budete viac vracať.

5. Steven Chikosi @stevenchikosi

Steven-Chikosi_Insta

Fotografie zhotovené v januári 2014 prostredníctvom @stevenchikosi

Steven Chikosi je fotograf so sídlom v Zimbabwe, ktorého informačný kanál Instagram je kriedou plnou bystrých a nádherných snímok jeho vlasti. Fotografovanie pomocou telefónov Canon a iPhone umožňuje Chikosi odborne vymieňať každý obrázok s poctivosťou a láskou. Jeho obrazy veľmi využívajú kompozíciu, svetlo, tieň a prejavujú veľký zmysel pre zrelosť a pocit bytia.

Neváhajte a podeľte sa o svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie. Sledujte Shirleyho na Twitteri @OhShirl ,