Už vás nebaví Dropbox (bcoz je príliš drahý)? Tu sú najlepšie bezplatné alternatívy

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

dropbox

Dropbox je pre mnoho ľudí tou najlepšou voľbou pre ukladanie dát v cloude po dlhú dobu. Natoľko, že, ako hovoríme my Keňania, narástli rohy. To znamená, že dosiahol bod, v ktorom cíti, že môže robiť, čo chce, a zajtra sa stále vrátite.

Hádajte čo! Existujú alternatívy; bezplatné alternatívy. Ale predtým, ako sa k tomu dostanem, dovoľte mi pripomenúť sklamanie Dropboxu. V súčasnosti vás obmedzuje iba na tri synchronizačné zariadenia naraz. Ak chcete, aby sa synchronizovala na viac ako troch zariadeniach súčasne, budete sa musieť rozlúčiť s peniazmi.

Pokiaľ sa, samozrejme, neobraciate na jej alternatívy; Disk Google, Microsoft OneDrive a Apple iCloud. Existujú najlepšie bezplatné alternatívy pre Dropbox. No tak trochu!

15 GB zadarmo na Disku Google

Šance, že používate e-mail v Gmaile, sú vysoké. To znamená, že spoločnosť Google vám automaticky pridelí 15 GB bezplatného úložiska na cloudovom úložisku Google Drive. Platforma je dobre navrhnutá a funguje bez problémov. V porovnaní s 2 GB bezplatného úložiska, ktoré získate pomocou Dropboxu, sa Disk Google určite javí ako obrovský freebie.

Spoločnosť Google tiež vydala softvér Zálohovanie a synchronizácia, ktorý vám umožňuje zálohovať a synchronizovať všetky priečinky v počítačoch do cloudu. Je to nepochybne jedna z najlepších možností zálohovania, ktoré sú dnes k dispozícii.

Skutočnosť, že je integrovaná s dokumentmi Google, listami, formulármi a zvyškom aplikácie G-Suite, uľahčuje vytváranie, prácu a zdieľanie dokumentov. Má rovnako bezproblémovú mobilnú aplikáciu pre Android aj iOS pre mobilné cloud computing. Na platformu sa dostanete aj prostredníctvom prehliadača.

Zdarma 5 GB na Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive vám poskytuje bezplatné cloudové úložisko s kapacitou 5 GB, čo nie je veľa v porovnaní s bezplatnými 15 GB, ktoré získate s G-Drive, ale je určite lepšie ako 2 GB, ktoré získate s Dropboxom. A rovnako ako G-Drive, OneDrive prichádza bez obmedzenia počtu zariadení, ktoré môžete synchronizovať, ako Dropbox.

Môžete synchronizovať ľubovoľný počet počítačov, počítačov Mac, smartphonov a tabletov. Program OneDrive sa tiež dodáva do systému Windows 10. Môžete ho tiež získať prostredníctvom webu v ľubovoľnom prehliadači.

Zadarmo 5 GB na Apple iCloud

Povedzme pravdu. Apple je lepkavá spoločnosť, ale napraví ju vydaním dobre upečených výrobkov. Jedným z nich je iCloud Drive (tj 5 GB voľného miesta na ukladanie dát), ale aspoň vám umožňuje synchronizovať súbory na ľubovoľnom počte zariadení. Preto vám ho odporúčame používať prostredníctvom Dropboxu.

Disk iCloud je tiež zabudovaný v systéme Mac OS X a ponúka vám prvých 5 GB bezplatného zdieľania medzi dokumentmi, zálohami a knižnicou fotografií. Používatelia systému Windows si môžu aplikáciu iCloud stiahnuť, na platforme Android a ďalších platformách však neexistuje žiadna verzia. No, s výnimkou použitia prehliadača.

Povedzme, že úložisko freemium nestačí, Dropbox je stále prvotriedny obchod

Možno aj po prečítaní vyššie uvedeného si stále myslíte, že to nie sú najlepšie alternatívy, ak sa chystáte skočiť z Dropboxu. Poďme teda preskúmať prémiový balíček pre každú z nich.

Za 99 dolárov získate 1 TB úložného priestoru v cloude na Dropbox na jeden rok. Poďme na Disk Google, 1,99 dolárov vám poskytne 100 GB mesačne a za 99,99 dolárov ročne získate 2 TB.

Navštívte OneDrive od spoločnosti Microsoft, za 69,99 dolárov získate jednoročný prístup k úložisku Office 365 Personal a 1 TB úložného priestoru. Ak to dosiahnete na 99,99 dolárov, získate prístup k rodine rodiny Office 365, ktorú môžete zdieľať so šiestimi ľuďmi a všetkým z vás získate prístup k aplikáciám balíka Office ak úložisku cloudu 1 TB. Počkajte, to je 6 TB za 99,99 dolárov; celkom dobre, hm?

Ak nepotrebujete veľa úložiska, OneDrive vám tiež dáva možnosť 1,99 dolárov za 50 GB za mesiac, ale bez kancelárie.

Pokiaľ ide o lakomý Apple iCloud, riešenie, ktoré dostanete, je stále lepšie ako na OneDrive. Za 0,88 dolárov získate 50 GB cloudového úložiska a mesačne 9,99 USD získate 2 TB.

Všetky tri uvedené alternatívy sú od (dobre) dôveryhodných spoločností. Majú tiež dlhú históriu poskytovania bezplatného úložiska a stimuly (napríklad kancelárske balíky), aby sa prihlásili na odber prémiového balíka. Existuje však množstvo ďalších menších poskytovateľov cloudového úložiska, ktorí konkurujú všetkým vyššie uvedeným možnostiam. Ale to bude téma na ďalší deň!