Podpora SPDY prichádza do Internet Explorera 11 na zrýchlenie webových stránok

->

Microsoft pridá podporu SPDY od Google do Internet Explorera 11 pre Windows Blue (známy aj ako Windows 8.1), aby bol web rýchlejší.

Podľa a nový článok od Paula Thurrotta na WinSuperSite , ľudia z Redmondu možno plánujú zahrnúť podporu SPDY do svojho ďalšieho webového prehliadača. Nový protokol ešte nie je implementovaný v Internet Exploreri 11, ale Rafael Rivera už vykopal sadu kľúčov databázy Registry z uniknutej verzie Windows Blue, ktorá to potvrdzuje.

Pre tých, ktorí nie sú oboznámení, SPDY (vyslovuje sa rýchly) je webový protokol vytvorený spoločnosťou Google, ktorý ešte nie je certifikovaný ako webový štandard. Je však už súčasťou prehliadača Google Chrome a čoskoro bude súčasťou IE11 a jeho hlavným účelom je zlepšiť výkon načítania webových stránok.

Google vyvinul SPDY na minimalizáciu latencie a skrátenie času načítania stránky až o 64 %. Nie je to príliš technické, ale protokol Google bezproblémovo funguje naprieč súčasnými sieťovými infraštruktúrami, pretože ako svoju transportnú vrstvu používa TCP, čo je tiež odlišné a výhodou v porovnaní s inými technológiami, ktoré sa snažia dosiahnuť to isté – pre viac informácií si prečítajte do tohto Biela kniha SPDY .

Zdroj V rámci systému Windows