Spoločnosť Sony uvádza na trh PlayStation Productions s cieľom vytvoriť hry na filmy a predstavenia

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Sony PlayStation Games to be made into Movies and Shows

Spoločnosť Sony sa rozhodla vyhrnúť si rukáv a natáčať filmy a predstavenia zo svojich hier PlayStation. Už nebude viac sedieť a čakať, až filmoví producenti vytvoria hry, ako to bolo už tradične.

Produkciu filmu a predstavenia bude riadiť novovytvorené štúdio PlayStation Productions. Vytvorený obsah sa bude vysielať prostredníctvom distribučnej siete Sony Studios a nebude licencovať značky. Ako to bolo v prípade iných herných gigantov v priemysle.

Hráči, ktorí dokončili hranie určitého titulu, si budú určite užívať vzrušenie, ktoré mali v hre, sledovaním filmu alebo relácií založených na hre. Pre Sony to nebude len príležitosť zarobiť si peniaze, ale bude sa riešiť aj neefektívnosť hollywoodskej neschopnosti preniesť herné vzrušenie a úroveň potešenia na filmy a relácie, ktoré vyrobili na základe titulov PlayStation.

Dalo by sa povedať, že hollywoodski režiséri a scenáristi nerozumejú hernému svetu natoľko, aby ho preložili na veľké obrazovky. Kritici tvrdia, že všetko, čo robia, je vyladiť dej hry. Vezmite napríklad Nezmapovaný film, ktorý je už niekoľko rokov v produkčnej limbe.

PlayStation Productions sleduje prístup Marvel Studios, ktorý bol nesmierne úspešný. Tvorba filmov a predstavení mimo hier PlayStation môže robiť iba spoločnosť Sony, pretože už pozná tieto hry zvnútra. Taktiež vedia, čo sa fanúšikom páči a nepáči na herných franšízach.

Producenti PlayStation Productions už začali pracovať, aj keď zostávajú pevne nastavení na tom, ktoré tituly sa momentálne pripravujú. Bude to v konkurencii s ostatnými vydavateľmi hier, ako sú napríklad divízia Activision a Ubisoft. Kritici tvrdia, že všetky mediálne domy Activision a Ubisoft upravujú svoje tituly pre konvenčné štúdiá.