Požiadavky na systém OS X El Capitan: Skontrolujte, či je váš počítač Mac vhodný pre OS X 10.11 alebo nie

Spoločnosť Apple oznámila v nedávnej WWDC systém Mac OS X El Capitan. Najnovší OS X 10.11 bude spustený do jesene pre verejnosť. Verzia beta je už spustená. Ak máte Mac, budete si môcť stiahnuť a nainštalovať Mac OS X El Capitan, iba ak je hardvér podporovaný. Ale nebojte sa, takmer všetky počítače Mac z posledných 5 - 6 rokov budú podporovať najnovší OS X. Spoločnosť Apple dáva voľnú požiadavku na systém, aby podviedla maximum používateľov. Ak si však chcete skutočne užiť najnovšie funkcie a dizajn El Capitanu, najlepším spôsobom je ich použitie na najnovšom počítači Mac. Systémové požiadavky OS X El Capitan nie sú také náročné. Tu je hrubý zoznam všetkých modelov Mac, ktoré budú podporovať OS X 10.11.

Požiadavky na systém OS X El Capitan

iMac od roku 2007 a vyššie.

MacBook (13-palcový hliník, koniec roka 2008),

Mac Mini (2009 a novší)

Mac Pro (začiatok roka 2008 a novší)Xserve (začiatkom roku 2009)

MacBook (13-palcový, začiatok roku 2009 a novší)

MacBook Pro (13 palcov, v polovici roku 2009 alebo novší), (15 palcov, v polovici / neskorom roku 2007 alebo novší), (17 palcov, v neskorom roku 2007 alebo novší)MacBook Air (2008 a novší)

Vaše zariadenie musí byť 64-bitové. V systéme Mac musíte mať nejaké voľné miesto. Skontrolujte tento odkaz o tom, ako skontrolovať voľné miesto v systéme Mac.

Ak chcete zistiť rok výroby hardvéru Mac, môžete tak urobiť podľa krokov uvedených nižšie.Prejdite na ponuku  Apple

Kliknite na About this Mac> Overview. Uvidíte tu model a rok.Spoločnosť Apple ďalej rozpracováva, že všetky stroje, ktoré používajú Mac OS X Yosemite, budú môcť Mavericks upgradovať na Mac OS X El Capitan. Nielen to, že sa tieto stroje dostanú najmenej dvakrát rýchlejšie ako predtým, pretože El Capitan prichádza s obrovskými optimalizáciami a opravami.