Môže byť Energumene porazený v hre Queen Mother Champion Chase?

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

S prelomom nového roka sa na obzore začína objavovať obnovenie festivalu Cheltenham v roku 2023.

Bohatstvo vysokokvalitných skokových pretekov v Spojenom kráľovstve a Írsku počas sviatočného obdobia nám umožnilo lepšie nahliadnuť do mnohých ante-post trhov stretnutia a prihlášky odvtedy vyšli na niektoré z najväčších pretekov festivalu – vrátane kráľovnej. Matka šampión Chase, Champion Hurdle, Ryanair Chase a Zlatý pohár.

Sú to prvé z týchto štyroch majstrovských pretekov, na ktoré sa však dnes zameriame. Až do minulého roka bola Champion Chase jedinou veľkou súťažou festivalu Cheltenham, ktorá chýbala v dlhom zozname víťazov Willieho Mullinsa v Prestbury Park. Energumene to však zmenil – vyhral dvojmíľový stupeň 1 o viac ako osem dĺžok – a deväťročné dieťa má dobrú podporu s tými, ktorí majú ante post. v marci obhájiť titul.

Keď boli začiatkom tohto mesiaca odhalené príspevky Champion Chase, najpozoruhodnejším neprítomným bol bývalý víťaz Arkle Shishkin – ktorý bude namiesto toho zameraný buď na Ryanair Chase alebo na Zlatý pohár Nickyho Hendersona. Ale skoré blížiace sa zápasy by aj tak mali viesť k prelomovej súťaži, pričom Edwardstone (9/4) a Closuttonský kolega zo stajne Blue Lord (7/1) sú najbližšími konkurentmi Energumene (8/11) na trhu ante-post.

Majú viac než úctyhodné rekordy a obaja sú viacnásobnými víťazmi Grade 1, ale vyhliadka, že jeden z nich porazí Energumene do kopca a do cieľa v Champion Chase, sa väčšine zdá nepravdepodobná. Kôň trénovaný v Mullins má za sebou štyri víťazstvá za sebou, z ktorých tri boli súťaže 1. stupňa a jeho pravidelný jazdec Paul Townend ho nedávno chválil.

Energumene sa za posledný rok poriadne rozrástla. Ako nováčik bol taký dobrý skokan, že sme ho nechali, ale teraz ho môžete postaviť kamkoľvek v pretekoch a nie je to pre neho nič zlé,“ povedal dvojnásobný top džokej Cheltenham Festival .

Minulý rok som ho podržal v Champion Chase a usadil sa skvele. Minule sme bežali v Corku a bol perfektný. Nezáleží na tom, kde ho teraz umiestnite v pretekoch, a to je veľká výhoda. V Corku sa cítil naozaj dobre, rovnako dobre ako minulú sezónu, keď som na ňom jazdil. Je to taký dobrý skokan a naozaj si užívam jazdu na ňom.'

Ďalším pre Energumene sú Clarence House Chase v Ascote, preteky, ktoré v minulom roku skvele skončil druhý za Shishkinom v jednom z pretekov sezóny, a víťazstvo v Berkshire len utvrdí jeho nároky na druhý úspech Champion Chase. koruna — potom je takmer nemožné prehliadnuť hviezdu vlastnenú Tonym Bloomom.

Townend má ďalší stimul vyhrať tieto preteky aj s Energuemene. 33-ročný hráč sa ocitá v jedinečnej situácii, keď má dobrú podporu, aby vyhral tri z najväčších pretekov na mítingu v tom istom roku – a všetko to začína v prenasledovaní šampióna kráľovnej matky. Ak vyhrá tieto preteky, má veľkú šancu na palube Allaho v Ryanair Chase a Galopin Des Champs v Gold Cupe dosiahnuť hetrik.