Spoločnosť Microsoft vydáva webový prehliadač Spartan vo všetkých verziách Windowsu 10 a podporuje Flash

->

Microsoft pracuje na novom webovom prehliadači, ktorý je v súčasnosti známy ako Spartan, nedávno uniknuté snímky obrazovky nám poskytli skorý pohľad na internetový softvér v jeho raných fázach a dnes máme trochu viac informácií o tom, čo príde. Podľa Neowin Spartan nahradí súčasnú modernú verziu Internet Explorera vo Windows 8.1 a bude to webový prehliadač, spoločnosť sa rozšíri na všetky Windows zariadenia.

Microsoft plánuje urobiť Spartan primárnym webovým prehliadačom na každej platforme so systémom Windows, vrátane stolných počítačov, tabletov, telefónov (Windows 10 Mobile) a nakoniec aj Xbox One. A bude to aplikácia Windows Store, nie nástroj pripojený k operačnému systému, ako je Internet Explorer.Správa tiež tvrdí, že Spartan bude obsahovať podporu Adobe Flash, ale bude obmedzená na určité verzie, pretože podpora Flash bude určená zariadením, ktoré používate.

Spartan spočiatku nebude univerzálna aplikácia, Microsoft dodá verziu pre desktopovú verziu Windows 10 a ďalšiu pre telefóny a tablety. Obe verzie budú obsahovať podobné funkcie a pravidelne dostávajú aktualizácie.

Softvérový gigant má v pláne urobiť Spartan podobným naprieč platformami, ale verzia pre stolné počítače bude vyzerať a pôsobiť podobne ako Chrome a Firefox.

V súčasnosti nie je známe, či má spoločnosť záujem o sprístupnenie internetového softvéru pre predchádzajúce verzie operačného systému vrátane Windows 8.1 a Windows 7 alebo dokonca pre iné platformy, ako je Android alebo iOS.

Zdroj Neowin