Microsoft opravuje exploit podobný WannaCry na Windows 7 a XP

Spoločnosť Microsoft vydáva aktualizáciu pre staršie verzie, vrátane Windows XP a Windows 7, aby opravila dôležitú zraniteľnosť podobnú WannaCry.

->

Spoločnosť Microsoft teraz odporúča používateľom so systémom Windows 7 a Windows XP, aby si stiahli a nainštalovali najnovšiu aktualizáciu na ochranu svojich zariadení a údajov pred možným rozsiahlym útokom.

Podľa novej správy z The Verge , softvérový gigant nedávno vydal opravu na riešenie kritickej zraniteľnosti spustenia vzdialeného kódu skrytej v službe Remote Desktop Services (CVE-2019-0708) v systémoch Windows 7, Windows XP, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008 a dokonca aj Windows Server 2003.

Spoločnosť tvrdí, že v dôsledku tejto zraniteľnosti nezaznamenala žiadne zneužitie, ale nemalo by to trvať dlho, kým škodliví jednotlivci na základe tejto aktualizácie nevytvoria malvér.

Okrem toho Simon Pope z Microsoftu odhaľuje, že táto zraniteľnosť je predbežná autentifikácia a nevyžaduje žiadnu interakciu používateľa, čo znamená, že zraniteľnosť je „odkaziteľná“ podobne ako malvér WannaCry rozšírený po celom svete v roku 2017.Dobrá správa je, že Windows 10 a Windows 8.x nie sú týmto problémom ovplyvnené. Spoločnosť však vydáva aktualizácie, aby bola staršia a nepodporovaná verzia systému Windows chránená pred touto chybou zabezpečenia.

Ak stále používate systém Windows 7, aktualizácia by sa mala nainštalovať automaticky, ale ak stále používate systém Windows XP, budete si musieť aktualizáciu stiahnuť a nainštalovať manuálne z Webová stránka katalógu služby Microsoft Update .