Microsoft odstráni aplikácie nízkej kvality z obchodu Windows Store, aby zlepšil zážitok

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

 Dlaždica Windows Store na domovskej obrazovke Windows 8.1

Nové moderné používateľské rozhranie nebolo jedinou zmenou vo Windowse 8, Microsoft tiež vydal Windows Store, ktorý zmenil spôsob, akým dostávame aplikácie do našich počítačov. Nie je to však dokonalé, pri spustení, v októbri 2012, bolo okolo 5 000 aplikácií. To nebolo ani jedno percento z počtu aplikácií, ktoré Apple iTunes a Google Play Store majú.

Dnes je v obchode Windows Store dostupných na stiahnutie takmer 150 000 aplikácií v štýle Metro, avšak jedným veľkým problémom je upchávanie obchodu: nekvalitné, falošné a spamové aplikácie. Dobrou správou je, že spoločnosť Microsoft priznáva situáciu, sľubuje, že v obchode ponúka iba vysokokvalitné aplikácie a tiež, že bude spolupracovať s vývojármi na zlepšení súčasného zážitku pre používateľov.

Podľa správy z Softpedia Microsoft si všimol „Word Online“, aplikáciu, ktorá ponúkal prístup k funkciám Office Online v modernom používateľskom rozhraní, a odstránil ju z obchodu. Aj keď tento príklad poukazuje iba na aplikáciu, ktorá ovplyvňovala produkt spoločnosti Microsoft, spoločnosť odstránila aj aplikácie, ktoré porušujú pokyny v obchode Windows Store, ponúkajú malú hodnotu a mätú používateľov.

Hoci spoločnosť pracuje na odstránení tohto problému, zaujímalo by ma: Ako sa vôbec do obchodu Windows Store dostávajú aplikácie nízkej kvality, napodobeniny a spam? Nemá spoločnosť Microsoft certifikačnú príručku, ktorá by tomu zabránila? Naozaj si nechcem myslieť, že spoločnosť mala predtým zmäkčujúce pokyny, len aby dostala aplikácie do obchodu. Rád by som však videl, ako Microsoft podniká kroky a dúfam, že čoskoro nenájdem 50 rôznych aplikácií pre Facebook, 1 000 aplikácií pre Twitter alebo 200 aplikácií Angry Birds.

Ak softvérový gigant splní sľub, bude to jeden z mnohých problémov v súčasnom stave Windows Store. Podľa mňa obchod stále považujem za neúplnú skúsenosť. Napríklad v minulosti, po vydaní systému Windows 8.1, mali používatelia veľa problémov so získaním aktualizácie a ak spoločnosť Microsoft chce, aby ľudia inovovali, inštalácie musia byť bezchybné. Tiež používateľské rozhranie potrebuje vylepšenia, vyžaduje prácu, aby poskytovalo lepší zážitok z klávesnice a myši, možnosť odstrániť zakúpené aplikácie z môjho katalógu by bola pekná. Ak hľadáte aplikáciu a náhodou je už nainštalovaná vo vašom počítači, bolo by pekné mať tlačidlo na spustenie aplikácie a v prípade potreby na preinštalovanie.