Microsoft ukončuje streamovaciu službu Groove Music

Microsoft ukončuje svoju službu Groove Music a používateľom začne odporúčať prechod na Spotify.

->

Microsoft sa vzdáva Groove Music a oficiálne vypína službu streamovania hudby. Spoločnosť však spolupracuje aj so Spotify s cieľom migrovať existujúcich zákazníkov ku konkurencii.Aplikácia Groove Music je nastavená na prijímanie aktualizácie Windows 10 aby zákazníci mohli rýchlo presunúť svoje zoznamy skladieb na Spotify. Aktualizácia bude k dispozícii najskôr pre používateľov zaradených do programu Windows Insider Program a v najbližších týždňoch bude aktualizácia dostupná pre všetkých.

Keď bude aktualizácia k dispozícii, budete mať možnosť prejsť na Spotify do konca januára 2018.

Groove Music sa prestane vysielať 31. decembra

Ak ste predplatiteľom alebo plánujete službu používať, je dôležité si uvedomiť, že Microsoft čoskoro prestane predávať predplatné Groove Music a každý, kto už je predplatiteľom, dostane peniaze po ukončení používania Groove Music Pass dňa 31. decembra 2017.

V prípade, že máte nevyužité predplatené predplatné, Microsoft poznamenáva ktorý vám vráti 120 percent, ktoré potom môžete použiť v obchode Windows Store.

Keď už služba nebude k dispozícii, aplikácia Groove Music prestane streamovať hudbu a nebudete si môcť kupovať skladby. Po 31. decembri budete môcť stále počúvať zakúpenú hudbu, ale iba v prípade, že bola stiahnutá – takže si skladby stiahnite skôr, ako ich navždy stratíte.

Aplikácia Groove Music v systéme Windows 10 bude fungovať ďalej

Prinajmenšom v systéme Windows 10 však aplikácia úplne nezmizne. Hoci prvok streamovania bude odstránený, spoločnosť Microsoft zaisťuje, že bude pokračovať v práci na aplikácii Groove Music, aby sa zaistilo, že používatelia budú môcť prehrávať svoje skladby lokálne uložené na svojich zariadeniach a skladby nahrané na OneDrive.

Ak používate aplikáciu Groove Music pre iOS a Android, funkcia streamovania hudby cez OneDrive bude fungovať do 31. decembra 2017.

Okrem toho sa zdá, že spoločnosť plánuje zastaviť predaj hudby aj cez Windows Store, ale naďalej si budete môcť kupovať televízne programy, filmy a knihy.

Pôvodne známa ako Zune Music, potom premenovaná na Xbox Music a o dva roky neskôr opäť premenovaná na Groove Music, zdá sa, že po všetkom úsilí, aby bola služba relevantnejšia, Microsoft znižuje svoje straty a zastavuje svoju službu streamovania hudby. .

Ak chcete so Spotify začať skôr, môžete stiahnite si aplikáciu z Windows Store na vašom zariadení, Xbox One a na iOS a Android prostredníctvom iTunes a Obchod Google Play .