Microsoft Build 2018: najväčšie oznámenia

Tu sú najzaujímavejšie oznámenia, ktoré spoločnosť Microsoft urobila počas svojej konferencie Build 2018.

->

Po troch dňoch kľúčových prejavov a technických stretnutí sa Microsoft Build 2018 skončil a aj keď to bola konferencia venovaná vývojárom, spoločnosť oznámila množstvo zaujímavých nových zmien prichádzajúcich do Windows 10, Office, aplikácií a samozrejme. , Azure.

Ak ste sa nemohli zúčastniť konferencie alebo ste nemali čas pozrieť si tieto dve kľúčové prejavy, tu sú najdôležitejšie správy z najzaujímavejších oznámení, Windows 10 používateľ by mal vedieť.

Microsoft Build 2018

Časová os

V systéme Windows 10 je časová os funkcia, ktorá vám umožňuje obnoviť aktivity, na ktorých ste pracovali v minulosti. Počas svojej vývojárskej konferencie Microsoft odhalil, že Timeline prichádza na Android a iOS.

V systéme Android bude časová os dostupná pomocou aplikácie Microsoft Launcher a na zariadení iPhone bude táto funkcia dostupná prostredníctvom aplikácie Microsoft Edge. V oboch prípadoch budete môcť vidieť a vyzdvihnúť aktivity, na ktorých pracujete na svojom počítači alebo inom zariadení.Tvoj telefón

Spoločnosť tiež predstavila svoju novú aplikáciu Váš telefón pre Windows 10, čo je v podstate aplikácia, ktorá vám umožňuje bezdrôtovo sa pripojiť k telefónu, aby ste si mohli prezerať a čítať textové správy, kontrolovať upozornenia a nahrávať alebo sťahovať fotografie bez toho, aby ste museli telefón odomknúť.

Súpravy

Sady je funkcia, ktorá vám umožňuje zoskupovať aplikácie a webové stránky do kariet, a hoci je to niečo, čo sme už videli, na konferencii Build 2018 spoločnosť Microsoft predviedla časť práce, ktorú tím robí.

Niektoré z týchto vylepšení sú vylepšenia Fluent Design, schopnosť používať Alt + Tab na prepnutie na karty Microsoft Edge a nielen na aplikácie, možnosť obnovenia predchádzajúcich sád a spôsob integrácie funkcie s časovou osou.Plynulý dizajn

Fluent Design System od spoločnosti Microsoft je nový jazyk pre návrh rozhrania pre Windows 10, ktorý prináša efekty rozmazania, priesvitnosti a animácie na plochu a aplikácie.

Nový dizajnový jazyk bol prvýkrát predstavený v roku 2017, ale počas Build 2018 spoločnosť Microsoft odhalila množstvo vylepšení, ktoré prichádzajú tento rok, vrátane transparentnosti a rozmazania kontextových ponúk, konzistentných tlačidiel späť v aplikáciách a efektov tieňov.

Okrem toho spoločnosť tiež oznámila, že prináša podporu Fluent Design pre klasické desktopové aplikácie, ktoré umožnia vývojárom modernizovať existujúce aplikácie.Cortana a Alexa

Microsoft už dlhšiu dobu skúša možnosť používať Cortanu s Amazon Alexa a naopak, a hoci spoločnosť nezdieľa, kedy presne táto podpora dorazí do Windowsu 10, počas konferencie sme videli prvé ukážka spolupráce oboch asistentov.

Zatiaľ čo túto príručku zameriavame na oznámenia pre spotrebiteľov, spoločnosť Microsoft odhalila aj veľa vecí týkajúcich sa Azure, vrátane mnohých o umelej inteligencii, strojovom učení, cloud computingu a oveľa viac. Ak vás zaujímajú ďalšie podrobnosti o oznámeniach súvisiacich s vývojármi, pozrite si toto Zoznam videí YouTube pre vývojárov spoločnosti Microsoft .