Microsoft prinesie SkyDrive do Windows 8 ako plnohodnotné cloudové úložisko [Video]

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov->

Spoločnosť Microsoft prináša SkyDrive do systému Windows 8 tým, že z neho robí plnohodnotnú službu cloudového úložiska s aplikáciou v štýle Windows 8 SkyDrive Metro a integráciou Windows Explorer.

Ako zverejnili Mike Torres (správca programu skupiny SkyDrive Apps) a Omar Shahine (manažér programu skupiny SkyDrive.com) v novom článku na webovej stránke Building Windows 8, Microsoft pracuje na spojení svojich služieb SkyDrive a Live Mesh v ďalšom vydaní. služby SkyDrive. (Live Mesh je služba podobná Dropboxu od Microsoftu.)

SkyDrive prejde zo služby webového úložiska na skutočnú cloudovú službu, ktorá sa integruje do Windows 8 s novou aplikáciou v štýle Metro – dotykovým rozhraním – a s aplikáciou pre stolné počítače, ktorej podľa výrobcu softvéru bude trvať len 10 sekúnd. Inštalácia. Výhody, ktoré budete mať, sú: jednoduché presúvanie a sťahovanie myšou, prístup k vašim údajom odkiaľkoľvek, offline prístup a podpora správy súborov SkyDrive z Windows Exploreru. Schopnosť aport pracuje sa aj na vzdialených súboroch pomocou SkyDrive.com. Microsoft hovorí, že používatelia budú môcť nahrávať súbory až do veľkosti 2 GB cez Windows Explorer a že desktopová aplikácia bude automaticky synchronizovať všetky zmeny so SkyDrive.

SkyDrive Explorer – Windows 8Aplikácia SkyDrive bude k dispozícii aj na použitie s Windows 8 chrams, ktoré vývojári aplikácií v štýle Metro budú môcť využiť a pridať možnosť ukladania údajov do SkyDrive.

Používatelia budú mať tiež prístup k súborom z počítačov, ktoré nemajú nakonfigurovaný SkyDrive, a to pomocou funkcie Fetch (alebo interne známej ako Zabudli ste na niečo? ) a umožní používateľom načítať alebo kopírovať súbory a priečinky z ľubovoľného počítača do cloudovej služby. Na pridanie ďalšej vrstvy ochrany bude služba používať dvojfaktorovú autentifikáciu, ktorá vyžaduje dodatočný kód, ktorý možno doručiť na mobilný telefón alebo na e-mailový účet predtým, ako nedôveryhodný počítač získa prístup k akýmkoľvek údajom.

SkyDrive - dvojfaktorové overenieCieľom Microsoftu je sprístupniť aplikáciu SkyDrive 29. februára spolu s vydaním Windows 8 Consumer Preview. Synchronizácia pracovnej plochy a vzdialené načítanie súborov však príde až potom v systéme Windows 8. Používatelia systémov Windows Vista a Windows 7 môžu po vydaní aplikácie pre Windows 8 očakávať aj pracovnú plochu SkyDrive.

Zdroj Vytváranie blogu Windows 8