Microsoft pridal podporu RAW vo Fotogalérii a Windows 7 [Stiahnuť]

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

->

Gigant softvéru vydal Balík kódov fotoaparátu Microsoft , to je skvelá správa pre nadšencov fotografovania. Bezplatný balík kódov vám umožňuje natívne prezerať podporované formáty súborov fotografií RAW v systéme Windows 7, a to buď pomocou Prieskumníka Windows alebo Windows Live Photo Gallery, bez potreby použitia softvéru tretích strán.

Aby balík Microsoft Camera Codec Pack správne fungoval vo Windows Live Photo Gallery, musíte mať spustenú najnovšiu verziu Windows Live Essentials 2011. Používatelia používajúci tento softvér by už mali byť aktualizovaní, ale svoju verziu si môžete skontrolovať v Pomocníkovi o číslo verzie by malo byť 15.4.3538.0513 alebo vyššie, ak nie, najnovšiu verziu si môžete stiahnuť na http://explore.live.com .

Mať Aktualizácia QFE2 pre Windows Live Photo Gallery umožní softvéru naskenovať a zistiť, či je v knižnici podporovaný formát súboru fotografií RAW, ak nejaký existuje, zobrazí sa výzva na stiahnutie balíka kodekov.

DÔLEŽITÉ: Ak už používate akýkoľvek iný kodek RAW od výrobcov, ako napríklad Canon alebo Nikon, aplikácia Photo Gallery vás nevyzve na inštaláciu balíka kodekov.

Stiahnite si Microsoft Camera Code Pack – Prompt

V prípade, že nie ste používateľom Fotogalérie, stále si môžete stiahnuť Microsoft Camera Codec Pack z Microsoft Download Center a nainštalujte ho ručne. To vám umožní zobraziť podporované fotografie RAW v programe Windows Prieskumník.

Keď je nainštalovaný balík kodekov RAW, fotografie vo formáte RAW sa budú dať prezerať vo Fotogalérii a v Prieskumníkovi Windows, ako aj pri importovaní obrázkov z fotoaparátu.

Fotogaléria - Importujte formát súboru RAW

Ďalšie veci, ktoré potrebujete vedieť:

  • Fotografiu RAW nemôžete upravovať pomocou Fotogalérie. Ak je to tak, keď sa pokúšate upraviť obrázok, zobrazí sa výzva na vytvorenie kópie JPEG, ktorú môžete upraviť.

Upozornenie RAW fotografie na JPEG

  • Ak chcete manuálne vytvoriť kópiu, stačí otvoriť fotografiu RAW vo Windows Live Photo Gallery a v Upraviť kliknite na kartu Urobiť kópiu . Úprava kópie je vždy najlepšia, aby ste si udržali šance a vedeli, že sa môžete kedykoľvek vrátiť k originálu!

Ako vytvoriť kópiu JPEG z formátu súboru RAW

  • Vo Fotogalérii nemôžete upravovať súbory RAW, ale stále môžete pridávať geografické značky, značky ľudí, popisy a popisné značky. A tieto informácie zostanú, ak si vytvoríte kópiu súboru.

Toto je skvelá nová funkcia, ktorá sa podľa mňa bude páčiť mnohým milovníkom fotografií, pretože balík kodekov Microsoft Camera Codec Pack výrazne uľahčuje správu tých úžasných obrázkov, ktoré ste nasnímali.

Zdroj Windows Experience Blog