Meta spúšťa zdieľanie obrazovky WhatsApp pri videohovoroch

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Meta spúšťa zdieľanie obrazovky WhatsApp pri videohovoroch

WhatsApp sa stal behemotom v digitálnom komunikačnom priestore; má viac ako dva milióny aktívnych používateľov denne . Spoločnosť vlastnená spoločnosťou Meta sa vždy snaží udržať si dominanciu na trhu a včera nová funkcia zdieľania obrazovky WhatsApp bude v tomto smere ďaleko.

Túto funkciu neoznámil nikto iný ako zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg v príspevku na Facebooku. Vzhľadom na to, aká horúca je konkurencia, by sa dalo namietať, že ide o veľmi potrebnú funkciu.

Súvisiace: Telegram teraz importuje vaše rozhovory z WhatsApp

Vezmite si napríklad Zoom, Google Meet, Microsoft Meet a FaceTime od Apple. Tieto aplikácie na videohovory v nedávnej minulosti uvoľnili nové vzrušujúce funkcie, aby ovládli trh. Z väčšej časti však zostávajú relevantné v priestore pracovnej plochy, nie v mobilných zariadeniach.

WhatsApp blokovanie zdieľania obrazovky preniká do mobilných zariadení

WhatsApp je na druhej strane predovšetkým mobilná komunikačná aplikácia. Ak by zostal laxný, jeho konkurencia by sa mohla veľmi dobre presadiť v mobilnom priestore. Áno, alternatívne aplikácie ako Google Meet a Zoom sú primárne aplikácie pre stolné počítače, ale majú rovnako robustné používateľské prostredie na mobilných zariadeniach.

WhatsApp sa však považuje za vhodnejší na neformálnu komunikáciu medzi rodinou a priateľmi. Na druhej strane jeho konkurencia – ako Meet a Zoom, sa považuje za vhodnú na formálnu komunikáciu.

Musíte prečítať: Ako chatovať s niekým, kto nie je vo vašom zozname kontaktov na WhatsApp

FaceTime je tiež veľmi populárny na mobilných zariadeniach. Je však obmedzená na zariadenia so systémom iOS a macOS, ktoré sú mimo Severnej Ameriky a západoeurópskych trhov nezvyčajné. Mimo týchto regiónov na trhu dominujú zariadenia so systémom Android na mobilnom fronte a Windows na desktope. Z tohto dôvodu zostáva WhatsApp populárny cez FaceTime.

Ako funguje zdieľanie obrazovky WhatsApp

Táto funkcia bola prvýkrát vydaná v beta verzii v máji 2023. Používatelia môžu počas videohovorov zdieľať svoju obrazovku klepnutím na ikonu „Zdieľať“. Potom sa môžu rozhodnúť zdieľať konkrétnu aplikáciu alebo celú obrazovku mobilu. Funkcia sa zavádza vo vlnách, čo znamená, že niektorí používatelia budú musieť chvíľu počkať, kým bude dostupná pre ich regióny.

Spolu s funkciou zdieľania obrazovky WhatsApp tiež vydal novú podporu pre videohovory na šírku. Videohovory v režime na šírku poskytujú pohlcujúcejší a širší zážitok zo sledovania ako v režime na výšku. Je to tiež veľmi potrebná funkcia pri zdieľaní obrazovky, pretože na predvedenie obrazovky počas videohovoru budete potrebovať širšiu obrazovku.


Ako stlmiť neznámych volajúcich na WhatsApp