Intel oficiálne uvádza na trh svoje procesory Core „Skylake“ šiestej generácie optimalizované pre Windows 10

Na veľtrhu IFA 2015 Intel konečne predstavil svoju šiestu generáciu procesorov „Skylake“, ktoré ponúkajú lepší výkon, dlhšiu výdrž batérie a lepšiu grafiku.

->

Zatiaľ čo Intel nedávno predstavil novú 6. generáciu procesorov – odomknutý Core i7-6700K a Core i5-6600K – určený pre herné počítače už v auguste počas Gamescomu. Výrobca čipov teraz oficiálne predstavuje celý rad procesorov Core 6. generácie.

Čo je veľmi zaujímavé, je to, že spustenie procesora je v súlade s vydaním novej verzie systému Windows, čo sa nestáva príliš často. Spoločnosť tiež uviedla, že úzko spolupracovala s Microsoftom na optimalizácii procesorov Skylake, s ktorými bude pracovať Windows 10 .

Rodina procesorov Intel Core 6. generácie pomáha optimalizovať funkcie systému Windows 10, ako sú Cortana a Windows Hello, pre hladšiu a prirodzenú interakciu s technológiou. Zariadenia s Intel RealSense Camera spárované s Windows Hello umožňujú ľuďom bezpečne sa prihlásiť pomocou rozpoznávania tváre. Technológia True Key od Intel Security je k dispozícii aj na mnohých systémoch založených na procesoroch Intel Core 6. generácie, aby poskytovala bezpečný zážitok z prihlasovania sa do zariadení a webových stránok bez toho, aby ste si museli pamätať heslo každej lokality. – vysvetľuje Intel.

Rad Skylake uvedie na trh 48 rôznych procesorov, vrátane odomknutého CPU pre herné notebooky. Podľa spoločnosti môžu nové čipy 14nm architektúry dosiahnuť až 2,5-krát vyššiu produktivitu a 3-krát dlhšiu výdrž batérie na mobilných zariadeniach a 3D grafika bude 30-krát lepšia ako päť rokov starý notebook.  • Päť 4,5 W procesorov Intel Core Y-series pre malú obrazovku 2 v 1 odnímateľné a 2 v 1 konvertibilné.
  • Desať 15W a štyri 28W procesory Intel Core U-series pre konvertibilné zariadenia 2v1 a ultratenké véčky.
  • Šesť 45W procesorov Intel Core H-series pre tenké véčky a notebooky s veľkou obrazovkou.
  • Jedna odomknutá mobilná jednotka K SKU s výkonom 45 W Intel Core H-series pre notebooky nadšencov.
  • Dva 45W procesory Intel Xeon pre mobilné pracovné stanice.
  • Desať 65W a osem 35W procesorov Intel Core S-series pre herné veže, stacionárne All-in-One a mini PC.
  • Dva 91W desktopové procesory Intel Core S-series pre pretaktovanie a herných nadšencov

Okrem toho spoločnosť Intel tiež plánuje aktualizovať svoj počítačový hardvér Computer Stick HDMI pomocou nových procesorov, konkrétnejšie s procesorom Intel Core M – ďalšie podrobnosti budú odhalené neskôr.

Zdroj Intel cez Windows Central | Zdroj obrázka @martyn_williams