Nainštalujte a nakonfigurujte Ubuntu Samba na zdieľanie súborov Ubuntu -Guide

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Nainštalujte a nakonfigurujte Ubuntu Samba na zdieľanie súborov Ubuntu -Guide

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sieťovať počítače Ubuntu a Windows, je ich využitie Ubuntu Samba zdieľať funkčnosť. Server Ubuntu Samba je veľmi užitočný pri zdieľaní súborov s klientmi Windows. Tento nástroj prevádza Ubuntu na súborový server pre ľahký prístup z počítača so systémom Windows. Je to vynikajúca náhrada za správcu súborov Nautiilus, ktorý má obmedzené možnosti. Správca súborov Nautiilus je vybavený radom protokolov pripojenia na prístup k súborom na vzdialenom serveri. Môže tiež prijímať pripojenia z iných počítačov. Samba však používa protokol jednoduchého zdieľania súborov, aby umožnil vášmu zariadeniu Ubuntu zdieľať súbory a priečinky, rovnako ako počítač s Windows. Teraz máte prístup k adresárom Ubuntu z iného systému založeného na systéme Linux alebo OS Windows. Tento tutoriál vám ukáže, ako nainštalovať server Samba Ubuntu 13.10 Salamander a jeho úplnú funkčnosť.

Samba nie je nainštalovaná vo vašom operačnom systéme Ubuntu.

  • Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať Sambu zo Softwarového centra v Ubuntu. Vyhľadajte Sambu a potom nainštalujte balík. Môže sa tiež nainštalovať pomocou nasledujúceho príkazu v termináli.

“Sudo apt-get install samba samba-common”

  • Teraz musíte do balíka nainštalovať niektoré závislosti. Nainštalujte tiež program Python-glad2.

„Sudo apt-get install python-glade2“.

  • Teraz musíte nainštalovať grafické rozhranie System-config samba.

“Sudo apt-get install system-config-samba”

  • Pridajte používateľa systému Linux

„Adduser pirat9“

  • Nastavte heslo pre systém Linux pre používateľa.

„Passwd pirat9“

  • Teraz spustite konfiguračný nástroj Samba.

install samba 1

  • Teraz pridajte priečinok, ktorý chcete zdieľať, a poskytnite mu prístup.

install samba 2

  • Pred prístupom do zdieľaného priečinka musíte na serveri Ubuntu Samba vytvoriť používateľa Samba.

„Sudo smbpasswd -a pirat9

Nové heslo SMB

znovu zadajte nové heslo SMB “

Konfigurácia je teraz dokončená. Teraz môžete zdieľať ľubovoľný adresár kliknutím pravým tlačidlom myši a potom otvoriť možnosti zdieľania na serveri Ubuntu Samba.

install samba 3

  • Teraz aktivujte zdieľanie

install samba 4

  • Je čas vyskúšať server Samba. Test sa vykonáva z iného systému Linux, LinuxMint12 so zariadením Ubuntu 12.04. Z ponuky otvorte pripojenie k serveru a potom zadajte podrobnosti o vašom stroji Ubuntu.

install samba 5

install samba 6

install samba 7

Prístup k súborom Ubuntu z počítača so systémom Windows pomocou zdieľanej funkcie Ubuntu mount Samba je hračkou. Táto metóda funguje pre systémy Windows XP, 7 a Vista. Prejdite do svojej siete a vyhľadajte dostupné servery. Požadované zariadenie Ubuntu by ste mali vidieť na jeho IP adrese v sieti. Bude požadovať užívateľské meno a heslo.

install samba 8

Otvorte zdieľané priečinky a užívajte si.

install samba 9

Tento návod sa mohol ukázať ako užitočný na pochopenie funkcií zdieľania Ubuntu Samba, inštalácie a konfigurácie. Ak chcete nakonfigurovať svoj vlastný server Samba Ubuntu, môže to byť pre vás teraz ľahké. Samba môže byť tiež integrovaný do servera LDAP, aby poskytoval ďalšiu autentifikačnú vrstvu okrem toho, že obsahuje informácie o účte používateľa, skupiny a zariadenia.