Som zvedavý! Môžete nainštalovať Chrome OS na PC a urobiť z neho Chromebook?

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

CLOUDREADY OS CHROMEOS GOOGLE

Ukázalo sa, že môžete! Počítač môžete v skutočnosti zmeniť na Chromebook nainštalovaním operačného systému Google Chrome OS.

Hoci spoločnosť Google neposkytuje oficiálne zostavenie systému Chrome OS na inštaláciu do počítača. Tento softvér je navrhnutý tak, aby fungoval na Chromebookoch, podobne ako to, čo robí Apple so systémom Mac OS X s počítačmi MacBook a iMac.

Môžete však mať ChromeOS spustený takmer na akomkoľvek počítači a efektívne ho zmeniť na Chromebook.

Ako nainštalujem Chrome OS na PC?

Chrome OS je postavený na projekte open source Chromium OS , Byť otvoreným zdrojom znamená, že je otvorený každému Tomovi, Dickovi a Harrymu, ktorí sa zaujímajú o testovanie hraníc toho, čo môžu s operačným systémom urobiť.

Jedna spoločnosť - Neverware - odviedla pôsobivú prácu pri zavádzaní OS Chromium na počítače. Táto spoločnosť vytvorila CloudReady , ktoré sú v podstate OS Chrome prispôsobené na bežný počítačový hardvér.

Spoločnosť Neverware predáva CloudReady priamo školám a firmám, ktoré chcú prevádzkovať Chrome OS na svojich existujúcich počítačoch. Spoločnosť má tiež bezplatnú verziu CloudReady pre domov , a toto je verzia, ktorú chcete vyskúšať, ak chcete zmeniť svoj počítač na Chromebook.

CloudReady pre domáce použitie

Tento operačný systém je upravený v systéme Chromium OS, čo znamená, že v systéme Chrome OS nebudete dostávať doplnky od spoločnosti Google, napríklad schopnosť spúšťať aplikácie pre Android. Existuje tiež možnosť, že určité multimediálne funkcie a funkcie DRM nemusia pri návšteve určitých webových stránok fungovať.

Pri používaní služby CloudReady na počítači by ste však nemali nájsť žiadne problémy. Vývojár v skutočnosti vydáva aktualizácie automaticky vždy, keď spoločnosť Google vydá aktualizáciu oficiálnej verzie systému Chrome OS.

Ako to vyjde, bude existovať určité oneskorenie medzi časom, keď spoločnosť Google vydá aktualizáciu svojho OS Chrome, a časom, ktorý spoločnosť Neverware tieto aktualizácie prijme pre systém CloudReady. To však nezahŕňa špeciálne doplnky Google pre systém Chrome OS, ako je podpora aplikácií pre Android.

Podporované počítače na spustenie operačného systému Neverware CloudReady

S cieľom preukázať, že ide o firmu, spoločnosť Neverware vydala zoznam podporovaných zariadení na spustenie systému CloudReady OS, drinkovej verzie systému Chrome OS. Ak tu nenájdete svoje zariadenie, je veľká pravdepodobnosť, že budete mať s OS bezproblémové skúsenosti.

Pred inštaláciou ho spustite na USB

Navrhujeme vám, aby ste si nainštalovali CloudReady OS na skúšobnú jazdu skôr, ako ju nainštalujete do svojho počítača. Na to budete potrebovať USB flash disk s kapacitou najmenej 8 GB a počítač, na ktorom už je nainštalovaný prehliadač Google Chrome.

Dajte PC s nedostatkom zdrojov nové prenájmy života

Ak máte starý počítač, ktorý zhromažďuje prach vo vašej domácnosti alebo kancelárii, nemôžete nainštalovať najnovšiu verziu systému Windows, pretože to chce oddelenie hardvérových prostriedkov. CloudReady OS je jednou z najlepších možností, ako im dať nový život.

Tento operačný systém môže efektívne fungovať na hardvéri so slabými zdrojmi; potom je navrhnutý po systéme Chrome OS. Štíhly, ale efektívny moderný operačný systém. Počítače, ktoré spadajú pod tento popis, sú tie, ktoré používajú systém Windows XP alebo Windows Vista a pravdepodobne aj staršie verzie.

S počítačmi so systémom Windows sú spojené riziká, ktoré spoločnosť Microsoft už nepodporuje. To by vám však nemalo dovoliť nechať ich, aby zhromažďovali prach. Stále ich môžete používať, ale prevádzkovaním moderných, zabezpečených a ľahkých operačných systémov, ako je napríklad Chrome Cloud WeaWe CloudReady OS.