Ako odinštalovať Windows 10 verzie 1809 (aktualizácia z októbra 2018)

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Odinštalovanie aktualizácie systému Windows 10 z októbra 2018 (verzia 1809)

VIDEO: Ak máte problémy s aktualizáciou Windows 10 z októbra 2018 (verzia 1809) alebo nie ste pripravení na novú inováciu, odstráňte ju z počítača pomocou týchto krokov.

->

Aktualizácia z októbra 2018 pre Windows 10 sa stiahne a nainštaluje automaticky ako bezplatná aktualizácia na zariadeniach niekedy v októbri. Zavádzanie nových verzií nás však naučilo, že nie vždy idú podľa plánu z dôvodu potenciálnych neznámych chýb a problémov s kompatibilitou.

Prinajmenšom počas prvých niekoľkých týždňov sa očakáva, že malý počet počítačov narazí na problémy, a preto Windows 10 obsahuje možnosť odinštalovať aktualizáciu z októbra 2018 (verzia 1809) a vrátiť sa k predchádzajúcej verzii.

Zvyčajne by ste použili možnosť na odstránenie novej verzie, pretože vaše zariadenie má problémy, alebo sa verzia 1809 nainštalovala automaticky a nie ste pripravení na inováciu. Ak bolo vaše zariadenie inovované pomocou služby Windows Update, Nástroj na vytváranie médií , alebo pomocou Update Assistant, počas prvých desiatich dní môžete odinštalovať Windows 10 verzie 1809 pomocou funkcie obnovenia.

V tomto sprievodca , dozviete sa kroky na odinštalovanie aktualizácie z októbra 2018, aby ste sa vrátili k predchádzajúcej verzii Windowsu 10.

Ako odstrániť aktualizáciu systému Windows 10 z októbra 2018

Proces návratu na predchádzajúcu verziu po inštalácii aktualizácie Windows 10 z októbra 2018 z počítača je jednoduchý, ale vždy by ste mali najprv zvážiť kontrolu nových aktualizácií, pretože problém, ktorý máte, už môže byť vyriešený.

Dôležité: Na svojom zariadení vykonáte významné zmeny. Je veľmi dôležité, aby ste urobili a úplná záloha vášho systému pred použitím tohto návodu.

Tiež, ak máte čo do činenia s konkrétnym problémom, najprv vyhľadajte online, pretože problém možno ľahko vyriešiť. Ak sa zdá, že problém nevyrieši nič, môžete použiť kroky uvedené nižšie (alebo video vyššie ) vrátiť späť a zbaviť sa systému Windows 10 verzie 1809. Tu je postup:

 1. Otvorené nastavenie .

 2. Kliknite na Aktualizácia a zabezpečenie .

 3. Kliknite na zotavenie .

 4. V časti Prejsť späť na predchádzajúcu verziu systému Windows 10 kliknite na Začať tlačidlo.

  Možnosti obnovenia systému Windows 10 verzie 1809

  Možnosti obnovenia systému Windows 10 verzie 1809

 5. Vyberte dôvod, prečo odinštalujete aktualizáciu z októbra 2018.

 6. Kliknite na Ďalšie tlačidlo.

 7. Kliknite na Nie ďakujem tlačidlo.

 8. Kliknite na Ďalšie tlačidlo.

 9. Kliknite na Ďalšie znova tlačidlo.

 10. Kliknite na Vráťte sa k predchádzajúcej zostave tlačidlo.

  Odinštalujte možnosť aktualizácie systému Windows 10 z októbra 2018

  Odinštalujte možnosť aktualizácie systému Windows 10 z októbra 2018

Po dokončení krokov vaše zariadenie odinštaluje najnovšiu aktualizáciu funkcií a vráti sa na predchádzajúcu verziu.

Chýba možnosť Prejsť späť na predchádzajúcu verziu systému Windows 10

Ak nevidíte možnosť vrátiť sa na predchádzajúcu verziu systému Windows 10, môže sa stať niekoľko vecí. Windows 10 automaticky uloží kópiu predchádzajúcej verzie na C: disk, na priečinok s názvom Windows.starý počas každej inovácie v prípade, že inštalácia zlyhá a je potrebné vrátiť späť.

Ak sa inštalácia úspešne dokončí, priečinok Windows.old zostane vo vašom zariadení a pomocou vyššie uvedených pokynov môžete manuálne odstrániť Windows 10 verzie 1809 z počítača.

Ak nemáte Windows.starý priečinok, nebudete môcť odinštalovať aktualizáciu pomocou vyššie uvedených krokov.

Priečinok Windows.old v aktualizácii Windows 10 Fall Creators Update

Existuje tiež šanca, že sa pokúšate odinštalovať aktualizáciu systému Windows 10 z októbra 2018 po desiatich dňoch od pôvodnej inštalácie . Priečinok Windows.old zaberá na vašom zariadení veľa miesta a ak chcete uvoľniť miesto pre dôležitejšie súbory, Systém Windows automaticky odstráni priečinok so súbormi predchádzajúcej verzie po desiatich dňoch od inštalácie . Ak je to tak, nebudete sa môcť vrátiť k predchádzajúcej verzii.

Ak máte priečinok Windows.old, ale nevidíte možnosť vrátiť sa k predchádzajúcej verzii. Potom je tu ďalší problém a budete musieť prejsť na nižšiu verziu pomocou a čistá inštalácia systému Windows 10 pomocou súboru ISO, ktorý obsahuje staršiu verziu, ktorú chcete použiť.

Keď sa vrátite k predchádzajúcej verzii, môžete skúsiť znova nainštalovať aktualizáciu funkcie. Ak nechcete inovovať, vždy môžete zablokovať Windows 10 verzie 1809 pomocou týchto krokov .

Ak už nemáte možnosť vrátiť sa späť, môžeš použiť tento návod na konfiguráciu vášho zariadenia ponechajte predchádzajúcu inštaláciu na dlhšie obdobie takže budete mať viac času na odinštalovanie inovácie systému Windows 10 nabudúce.

Ak sa stretnete s akýmikoľvek chybami, chybami alebo akýmkoľvek iným problémom, s ktorým neviete prísť na to, svoje otázky môžete odoslať v Pureinfotech fóra získať pomoc.