Ako odinštalovať aplikácie pomocou PowerShell v systéme Windows 10

Tu sú kroky na odinštalovanie aplikácií systému Windows 10 pomocou príkazov PowerShell, a to aj aplikácií doručenej pošty.

->

V systéme Windows 10 môžete pomocou aplikácie Nastavenia rýchlo odinštalovať tie moderné aplikácie, ktoré ste získali z obchodu Microsoft Store, ako aj klasické desktopové aplikácie. Jedinou výhradou je, že operačný systém obsahuje aj aplikácie doručenej pošty (napríklad Xbox, Fotoaparát, Mapy atď.), ktoré nemôžete odstrániť, pretože sú súčasťou zážitku.Ak však aplikácie doručenej pošty používate len zriedka, pokúšate sa uvoľniť ďalšie miesto alebo chcete aplikáciu odstrániť a znova ju nainštalovať, aby ste vyriešili konkrétny problém, je možné odinštalovať moderné aplikácie doručenej pošty pomocou príkazov PowerShell.

V tomto sprievodca , naučíte sa kroky na odinštalovanie aplikácií doručenej pošty Windows 10 a akúkoľvek inú aplikáciu, ktorú ste získali z Microsoft Store pomocou príkazov PowerShell.

Ako odinštalovať aplikácie Windows 10 pomocou PowerShell

Ak chcete odinštalovať aplikácie pomocou príkazov PowerShell v systéme Windows 10, použite tieto kroky:

 1. Otvorené Štart .

 2. Hľadať PowerShell , kliknite pravým tlačidlom myši na výsledok a kliknite na Spustiť ako správca možnosť.

 3. Zadajte nasledujúci príkaz na zobrazenie všetkých aplikácií nainštalovaných vo vašom zariadení a stlačte Zadajte :

  Alarms & Clock: Microsoft.WindowsAlarms

  Ak chcete vidieť všetky aplikácie Windows nainštalované v počítači, zadajte nasledujúci príkaz a stlačte Zadajte :

  Calculator: Microsoft.WindowsCalculator

  Vo výstupe uvidíte dlhý zoznam aplikácií, ktorý môže byť ohromujúci, ale musíte to urobiť, aby ste poznali názvy aplikácií, ktoré chcete odinštalovať. Napríklad, ak chcete odinštalovať fotoaparát app, v zozname si všimnete, že názov systému je Microsoft.WindowsCamera.

 4. Zadajte nasledujúci príkaz na odinštalovanie aplikácie a stlačte Zadajte :

  Groove Music: Microsoft.ZuneMusic

  Odinštalujte aplikácie pomocou PowerShell

  V príkaze nezabudnite zmeniť názov systému aplikácie pre názov aplikácie, ktorú chcete odstrániť. Hoci bolo ľahké nájsť aplikáciu Fotoaparát, vždy chcete vedieť, ako získať presný názov aplikácie, pretože nie každá aplikácia má veľmi popisný názov. Napríklad názov systému Groove Music je Microsoft.ZuneMusic a názov systému Movie & TV je Microsoft.ZuneVideo .

Po dokončení krokov už aplikácia nebude k dispozícii na vašom zariadení, ale môžete ju kedykoľvek znova nainštalovať pomocou obchodu Microsoft Store.

Ako odinštalovať aplikácie doručenej pošty systému Windows 10 pomocou PowerShell

Vyššie uvedené príkazy odstránia aplikáciu Fotoaparát zo systému Windows 10, ale na odinštalovanie ľubovoľnej aplikácie z obchodu Microsoft Store môžete použiť rovnaké kroky.

Ak chcete odstrániť aplikácie doručenej pošty zo svojho zariadenia, stačí ich nahradiť pomocou príkladov nižšie SampleAppName s názvom aplikácie, ktorú chcete odinštalovať.

Get Started: Microsoft.Getstarted

Príklad: Tento príkaz odstráni aplikáciu Budíky a hodiny v systéme Windows 10.

Mail and Calendar: Microsoft.windowscommunicationsapps

Tu sú niektoré zo vstavaných aplikácií pre Windows, ktoré môžete odinštalovať pomocou PowerShell:

 • Maps: Microsoft.WindowsMaps
 • Movies & TV: Microsoft.ZuneVideo
 • OneNote: Microsoft.Office.OneNote
 • People: Microsoft.People
 • Phone: Microsoft.WindowsPhone
 • Photos: Microsoft.Windows.Photos
 • Paint 3D: Microsoft.MSPaint
 • Store: Microsoft.WindowsStore
 • Voice Recorder: Microsoft.SoundRecorder
 • Weather: Microsoft.BingWeather
 • Xbox: Microsoft.XboxApp
 • Get-AppxPackage
 • Get-AppxPackage -AllUsers
 • Get-AppxPackage Microsoft.WindowsCamera | Remove-AppxPackage
 • Get-AppxPackage SampleAppName | Remove-AppxPackage
 • Get-AppxPackage Microsoft.WindowsAlarms | Remove-AppxPackage

Niektoré vstavané aplikácie sú skutočne integrované do operačného systému, takže ich nebudete môcť odstrániť. V skutočnosti dostanete správu, ktorá znie Táto aplikácia je súčasťou systému Windows a nie je možné ju odinštalovať na základe jednotlivých používateľov . Samozrejme, môžete nájsť spôsoby, ako ich odstrániť, ale pravdepodobne spôsobia viac škody ako úžitku.

Ak sa necítite dobre pri používaní PowerShell a odstraňovaní týchto aplikácií, vždy môžete pred úpravou operačného systému vytvoriť úplnú zálohu svojho systému. V prípade, že potrebujete preinštalovať niektoré konkrétne aplikácie, môžete ich vždy nainštalovať späť z obchodu Microsoft Store.

Proces, ktorý vidíme v tejto príručke, vám pomôže odstrániť väčšinu nových univerzálnych aplikácií, Microsoft spája Windows 10 v prípade, že ich na svojom zariadení nechcete. Tieto pokyny však môžete použiť aj vtedy, keď máte aplikácie, ako napríklad Obchod, Pošta a Kalendár, a iné aplikácie majú problémy so synchronizáciou, neotvárajú sa alebo sa jednoducho správajú nesprávne a odinštalovanie a opätovná inštalácia môže len vyriešiť problém. problém.

Aktualizácia 7. januára 2020: Táto príručka bola pôvodne publikovaná v októbri 2015 a bola aktualizovaná, aby sa zabezpečila aktuálnosť s najnovšou verziou systému Windows 10.