Ako zrýchliť pomalý počítač so systémom Windows 10

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

windows 10 pC

V porovnaní s počítačmi, ktoré prišli a stále používajú systém Windows 7, sú počítače so systémom Windows 10 podstatne rýchlejšie. Dôvodom je skutočnosť, že v priebehu rokov sa hardvér a softvér PC zrýchlili. Časom sa však váš počítač zapadne a začne pomaly bežať; niečo, čo môže byť frustrujúce.

Skôr sme sa pozreli na obslužný softvér - MacKeeper - na zrýchlenie pomalého MacBooku. V tejto časti sa chystáme preskúmať niekoľko jednoduchých rád pre domácich majstrov, ako zrýchliť pomalý počítač so systémom Windows 10. Ak sa s vaším pomalým počítačom cítite frustrovaní, vyskúšajte nasledujúce tipy:

# 1- Majte spúšťaciu jednotku SSD

Jednotka SSD je rýchlejšia ako mechanicky rotujúci konvenčný pevný disk. Nainštalovaním SSD ako spúšťacej jednotky si všimnete výrazné zvýšenie rýchlosti počas bootovania a spúšťania programov. windows 10 pC

Rýchlosť čítania a zápisu SSD je oveľa vyššia v porovnaní s mechanickým pevným diskom.

# 2 - Odstráňte všetok Crapware

„Ak ho nepoužívam, odstránim ho.“ “ Zopakujte to znova! Väčšina počítačov sa dodáva s predinštalovaným softvérom od výrobcu počítača, ktorý by vás mal chrániť a byť produktívny. Avšak, častejšie ako nie, sú iba crapware zapadajúci do vášho počítača, a oni vás často frustrujú tým, objavovať sa, kedykoľvek ste zaneprázdnení prácou v iných aplikáciách.

Okrem softvéru výrobcu PC ste pravdepodobne nainštalovali softvér, ktorý často nepoužívate. Moja rada, odstráňte ich; odstráňte ich všetky! Ísť do Štart> Všetky aplikácie> kliknite pravým tlačidlom myši na aplikáciu, ktorú nepotrebujete> Odinštalovať.

# 3 - Zastavte zbytočné spúšťacie procesy

Vo vašom systéme je spustených veľa programov, ktoré počas inštalácie nainštalovali vedľajšie procesy. Pri používaní takýchto aplikácií vám pomôže rýchlo a rýchlo pracovať. Niektoré procesy na strane spustenia však váš proces spúšťania predlžujú, ako je potrebné. Ak to nepotrebujete, odstráňte ich a urobte to rýchlo. windows 10 pc

V porovnaní so systémom Windows 7, v ktorom je spustený obslužný program MSCONFIG, Windows 8 / 8.1 a Windows 10 uľahčili obmedzenie počtu spúšťacích programov. Jednoducho otvorte Správca úloh ísť do Začiatok a uvidíte všetky programy, ktoré sa načítajú pri každom štarte počítača. Môžete tiež vidieť vplyv, ktorý má; uvedené ako Žiadne, stredné, a vysoký , Mali by ste byť veľmi zvedaví k tým, ktorí sú uvedení s vysokým dosahom, pretože spôsobujú príliš dlhý proces zavádzania systému.

# 4 - Čistenie disku

Spoločnosť Microsoft udržovala užitočnú utilitu Čistenie disku vo všetkých generáciách OS Windows. Vo Windows 10 jednoducho napíšte Čistenie disku do vyhľadávacieho panela ponuky Štart a spustite obslužný program po výbere konkrétneho oddielu jednotky; neskôr môžete skenovanie zmeniť na iný oddiel jednotky. windows 10

Obslužný program Čistenie disku dokáže vyčistiť značné množstvo nevyžiadanej pošty zo systému; moje vyčistí 3,23 GB údajov, o ktorých som ani netušil, že sú v mojom systéme.

# 5 - Hovädzie pamäte RAM

V porovnaní s predchádzajúcimi systémami Windows nie je systém Windows 10 taký RAM RAM, ale pridanie viac pamäte RAM je vždy dobré pre všetky počítače. V súčasnosti však nie všetky zariadenia Windows (napríklad zariadenia 2 v 1) prichádzajú s možnosťou pridať viac pamäte RAM. Ak váš podporuje zvyšovanie pamäte RAM, potom to urobte, ak váš počítač beží pomaly. windows 10 pc

# 6 - Používajte špičkové antivírusové a antivírusové aplikácie

windows 10 pcVírus, malware, adware, spyware a v poslednej dobe kryptominéri ošípajú naše počítačové zdroje (niekedy podľa návrhu), takže náš počítač beží pomaly. Na odstránenie týchto hrozieb zabezpečenia a ochrany osobných údajov potrebujete spoľahlivý antivírusový a antimalwarový softvér.

Aj keď môžete používať vstavaný antivírusový systém Windows 10 - Windows Defender - odporúčame vám používať niektorý z najlepších hodnotených antivírusových programov a antivírusového softvéru. Môžete si pozrieť náš zoznam najlepších bezplatných antivírusov pre systém Windows 10 odkaz , Pokiaľ ide o anti-malware, Malwarebytes je vysoko odporúčané.

# 7 - Nastavte nastavenia výkonu počítača na maximálny výkon

Ak vašou prioritou nie je šetriť energiu alebo účet za elektrinu, nastavenie výkonu na maximálny výkon spôsobí, že počítač bude bežať na plný plyn; drží nič späť.

Ak chcete zmeniť nastavenia napájania, prejdite na Ovládací panel> Systémy a zabezpečenie> Možnosti napájania , Tu môžete kliknúť na rozbaľovaciu šípku na pravej strane a vybrať Vysoký výkon ,

# 8 - Spustenie nástroja na riešenie problémov s výkonom

Ísť do štart a na internete Vyhľadávacie pole Cortana , napíšte riešenie problémov , Ovládací panel Windows sa otvoria pod Windows Systém a bezpečnosť str. Kliknite na Skontrolujte problémy s výkonom , Poradca pri riešení problémov prehľadá a identifikuje príčinu (príčiny) spomalenia.

Najlepšie riešenie problémov získate spustením nástroja na riešenie problémov pre hardvér, zvuky, programy, vyhľadávanie a indexovanie a údržbu systému.