Ako sa automaticky prihlásiť a obísť uzamknutú obrazovku v systéme Windows 10

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov



Windows 10 vám umožňuje automaticky sa prihlásiť do svojho účtu a obísť uzamknutú obrazovku. Tu je návod, ako to nastaviť.





->

Používanie hesla na prihlásenie do účtu je jednou z mnohých funkcií zabezpečenia Windows 10 poskytuje ochranu informácií a súborov pred neoprávneným prístupom.

Aj keď sa vždy odporúča používať heslo pre akýkoľvek účet, môže to byť zdĺhavý proces zadávať dlhé a zložité heslo zakaždým, keď chcete použiť počítač so systémom Windows 10. Ak ste však jedinou osobou, ktorá bude zariadenie používať, a nachádzate sa na zabezpečenom fyzickom mieste, nakonfigurujete operačný systém tak, aby preskočil uzamknutú obrazovku a automaticky sa prihlásil do svojho účtu.

V tomto sprievodca , naučíte sa kroky na automatické prihlásenie do Windowsu 10 pomocou miestneho účtu alebo konta Microsoft, pričom počas tohto procesu preskočíte uzamknutú obrazovku.



Ako nastaviť automatické prihlásenie v systéme Windows 10

Ak chcete v systéme Windows 10 automaticky zaviesť systém priamo na pracovnú plochu, postupujte takto:

 1. Použi Kláves Windows + R otvoriť Bežať príkaz.

 2. Typ netplwiz a kliknite OK .



 3. Zrušte začiarknutie Používateľ musí zadať používateľské meno a heslo, aby mohol používať tento počítač možnosť.

  Používateľské účty systému Windows 10 (netplwiz)

  Používateľské účty systému Windows 10 (netplwiz)

 4. Kliknite Použiť .



 5. Zadajte svoje konto Microsoft (e-mailovú adresu) alebo informácie o miestnom konte a kliknite OK .

  Informácie o používateľskom účte

  Informácie o používateľskom účte



 6. Kliknite OK znova na dokončenie úlohy.

Po dokončení krokov reštartujte počítač a teraz, ak ste správne zadali svoje poverenia, systém Windows 10 by vás mal automaticky prihlásiť do vášho účtu a obísť obrazovku uzamknutia.

Stojí za to zdôrazniť, že existujú bezpečnostné riziká spojené s nastavením systému Windows 10 na automatické prihlásenie. Mali by ste to urobiť iba na zariadení, ktoré neukladá citlivé údaje, alebo na počítači, ktorý používate na zabezpečenom mieste a viete, že k nemu nikto nebude mať fyzický prístup.

Nakoniec sa to neodporúča pre zariadenia s viacerými účtami, pretože povaha automatického prihlásenia funguje najlepšie na scenári s jedným účtom.

Zmeny môžete kedykoľvek vrátiť podľa krokov, ale zapnite krok 3 nezabudnite skontrolovať Používateľ musí zadať používateľské meno a heslo, aby mohol používať tento počítač možnosť.

Prípadne nezabudnite, že pomocou Windows Hello môžete získať rýchlejší a bezpečný prístup k svojmu zariadeniu pomocou rozpoznávania tváre alebo snímačov odtlačkov prstov.

Ak váš počítač neobsahuje hardvér na podporu Windows Hello, môžete skúsiť pridať externé periférne zariadenie, ako napríklad: