Ako nastaviť nový počítač s novou kópiou systému Windows 10

Ak nastavujete nový počítač, pomocou týchto krokov začnite odznova s ​​čistou kópiou Windowsu 10 bez bloatware alebo trailware.

->

V systéme Windows 10 je funkcia Reset this PC (Obnoviť tento počítač) funkcia, ktorá vám umožňuje preinštalovať operačný systém, keď má vaše zariadenie problémy alebo sa ho chystáte recyklovať. Aj keď je to pohodlný nástroj, pokiaľ nenainštalujete čistú kópiu Windows 10 , proces preinštaluje vlastný obrázok výrobcu, ktorý môže zahŕňať aj bloatware, skúšobný softvér a mnoho ďalšieho softvéru.Ak ste si práve kúpili nový prenosný alebo stolný počítač a chcete ho správne nastaviť bez nevyžiadaných programov, namiesto použitia Obnovte túto funkciu počítača , môžete použiť funkciu Fresh Start, ktorá vám umožní preinštalovať Windows 10 pomocou čistého obrazu.

Počnúc aktualizáciou systému Windows 10 z mája 2020 (verzia 2004) je Fresh Start súčasťou funkcie Reset this PC a už nie je k dispozícii v aplikácii Windows Security.

V tomto sprievodca , naučíte sa jednoduché kroky na rýchlu preinštalovanie systému Windows 10 pomocou inštalačných súborov spoločnosti Microsoft namiesto továrenského obrazu od výrobcu zariadenia.

Ako používať funkciu Fresh Start na resetovanie počítača v systéme Windows 10 verzie 2004 a novších

Ak chcete resetovať zariadenie pomocou funkcie Fresh Start v systéme Windows 10 verzie 2004 alebo novšej, postupujte takto:

 1. Otvorené nastavenie .

 2. Kliknite na Aktualizácia a zabezpečenie .

 3. V časti Obnoviť tento počítač kliknite na Začať tlačidlo.

  Windows 10 Obnovte túto možnosť počítača

  Windows 10 Obnovte túto možnosť počítača

 4. Kliknite na Ponechajte moje súbory možnosť.

  Možnosť ponechať moje súbory

  Možnosť ponechať moje súbory

  Rýchla poznámka: Môžete tiež vybrať Odstráňte všetko možnosť, ak ide o nové zariadenie alebo máte zálohu svojich súborov.
 5. Kliknite na Cloudové sťahovanie (odporúčané) resp Lokálna preinštalovanie možnosť.

  Možnosť sťahovania do cloudu

  Možnosť sťahovania do cloudu

 6. V časti Ďalšie nastavenia kliknite na Zmeniť nastavenia možnosť.

  Obnovte túto možnosť nového spustenia počítača

  Obnovte túto možnosť nového spustenia počítača

 7. V časti Obnoviť predinštalované aplikácie? použite prepínač a nastavte ho na Nie .

  Rýchly tip: Obnoviť predinštalované aplikácie? je možnosť Nový štart a ak nie je k dispozícii, je to preto, že systém nezistil žiadne aplikácie od výrobcu.

 8. Kliknite na Potvrďte tlačidlo.

 9. Kliknite na Resetovať tlačidlo.

  Obnovenie nového štartu systému Windows 10

  Obnovenie nového štartu systému Windows 10

Po dokončení krokov proces prevezme kontrolu a nainštaluje sa čistá kópia systému Windows 10 bez akéhokoľvek bloatware alebo trailwaru, ktoré boli predinštalované výrobcom.

Ako obnoviť reštart počítača v systéme Windows 10 verzie 1909 a staršej

Ak chcete resetovať nové zariadenie pomocou funkcie Fresh Start v systéme Windows 10 verzie 1909, 1903, 1809 alebo staršej, postupujte takto:

Dôležité: Táto sada pokynov predpokladá, že nastavujete nový počítač bez akýchkoľvek osobných údajov. Ak má zariadenie nejaké osobné údaje, odporúča sa vytvoriť zálohu, aj keď proces resetovania by mal vaše súbory zachovať. Pomocou tejto metódy sa tiež odstránia všetky programy, ktoré výrobca zahrnul do vášho zariadenia. Ak potrebujete aplikáciu alebo vlastný ovládač, budete ich musieť preinštalovať manuálne.
 1. Otvorené Zabezpečenie systému Windows .

 2. Kliknite na Výkon a zdravie zariadenia .

 3. V časti Nový začiatok kliknite na Dodatočné informácie možnosť.

  Zabezpečenie systému Windows, možnosť Nového spustenia

  Zabezpečenie systému Windows, možnosť Nového spustenia

 4. Kliknite na Začať tlačidlo.

  Začnite s novým štartom v systéme Windows 10

  Začnite s novým štartom v systéme Windows 10

 5. Kliknite na Ďalšie tlačidlo.

  Nový začiatok prvý krok

  Nový začiatok prvý krok

 6. Skontrolujte aplikácie, ktoré budú odstránené.

 7. Kliknite na Ďalšie tlačidlo.

  Druhý krok Fresh Start

  Druhý krok Fresh Start

 8. Kliknite na Štart tlačidlo.

  Začať proces nového štartu

  Začať proces nového štartu

Po dokončení krokov sa počítač reštartuje a Windows 10 sa preinštaluje s najnovšou aktualizáciou a bez bloatware, ale vaše údaje zostanú zachované.

Po tomto procese budete musieť prekonfigurovať väčšinu svojich nastavení. Podľa potreby budete musieť preinštalovať aplikácie, ako je Office, antivírus od tretích strán a niektoré ovládače (ak ich operačný systém nerozpozná).

Samozrejme, ak ste na túto výzvu, môžete tiež začať s novou kópiou systému Windows 10 a urobiť a čistá inštalácia pomocou zavádzacieho média USB .

Aktualizácia 18. júna 2020: Pôvodne publikované v novembri 2018 a teraz aktualizované, aby odrážali nové zmeny v operačnom systéme.