Ako uložiť vyplnený formulár PDF v systéme Windows 10

Po vyplnení formulára PDF ho môžete vytlačiť ako dokument PDF, aby ste predišli náhodným úpravám, a v tejto príručke sa dozviete, ako túto úlohu vykonať.

->

Keď v systéme Windows 10 použijete na vyplnenie formulára Microsoft Edge , Google Chrome alebo iný nástroj PDF, zmeny sa uložia, no úpravy môže vykonávať ktokoľvek s prístupom k dokumentu.

Ak chcete niekomu zabrániť vo vykonávaní zmien, musíte vyplniť formulár PDF a namiesto uloženia ho musíte vytlačiť ako dokument PDF.

V tomto sprievodca , naučíte sa kroky na ochranu formulára PDF pred náhodnými úpravami tak, že ho vytlačíte ako dokument PDF, ako keby bol vytlačený na kus papiera.

Ako vytlačiť vyplnený formulár ako dokument PDF v systéme Windows 10

Ak chcete zabrániť iným ľuďom upravovať vyplnený formulár PDF, postupujte takto: 1. Otvorené PDF formulár .

  Rýchla poznámka: Môžete použiť akúkoľvek aplikáciu na čítanie súborov PDF, ako je napríklad čítačka PDF Xodo, Microsoft Edge, Chrome atď. Na účely tejto príručky budeme používať Microsoft Edge.
 2. Vyplňte formulár požadovanými informáciami.

 3. Kliknite na Tlačiť tlačidlo. (Zvyčajne môžete použiť Ctrl + P klávesová skratka.) 4. Použite rozbaľovaciu ponuku Tlačiareň a vyberte položku Uložiť ako PDF možnosť.

  Tlačte ako PDF na Microsoft Edge

  Tlačte ako PDF na Microsoft Edge

 5. Kliknite na Uložiť tlačidlo. 6. Zadajte názov pre dokument PDF.

 7. Vyberte miesto na uloženie formulára. 8. Kliknite na Uložiť tlačidlo.

Po dokončení krokov už nebude možné dokument PDF upravovať, čo znamená, že nikto nebude môcť vykonať zmeny omylom.

Ak uprednostňujete pridanie ďalšej vrstvy zabezpečenia, môžete tiež pridajte heslo na ochranu súboru PDF z úprav a prezerania.