Ako obnoviť osobné súbory z priečinka Windows.old

->

Ak ste používali systém Windows 7 a inovovali ste na niektoré z predbežných vydaní systému Windows 8 a počas inštalácie ste nepreformátovali (nevymazali) pevný disk, stále môžete získať súbory z predchádzajúceho operačného systému tak, že sa pozriete do Priečinok Windows.old.

Vidíte, že v predvolenom nastavení systém Windows počas inovácie neodstráni žiadne súbory, namiesto toho vždy presunie predchádzajúce inštalačné súbory vrátane súborov používateľov do priečinka Windows.old. S týmto vedomím je možné obnoviť všetky vaše súbory bez väčších komplikácií.

Teraz existujú 2 metódy, obe sú veľmi jednoduché: Prvým je použitie malej aplikácie od spoločnosti Microsoft, ktorá tento proces automatizuje, a druhým spôsobom je manuálne obnovenie týchto súborov. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac…

Metóda 1

Jediná vec je, že si musíte stiahnuť a spustiť a Balík na riešenie problémov od spoločnosti Microsoft, ktorá automaticky načíta vaše osobné súbory a potom ich skopíruje späť do ich pôvodného umiestnenia. To je všetko!

Metóda 2

Prípadne môžete tento proces vykonať manuálne:  1. Ísť do Počítač a zvyčajne pristupujte k jednotke Windows C:

  2. Dvakrát kliknite na Windows.starý priečinok. Tu nájdete rôzne priečinky, v tomto príklade budeme obnovovať súbory používateľov, ale rovnakým spôsobom môžete ísť hlbšie do iných priečinkov a obnoviť iné súbory, napr. určité konfiguračné súbory programov, prenosné programy atď. .

  3. Dvojité kliknutie Používatelia a potom vyberte používateľské meno, z ktorého extrahujete súbory.  4. Potom stačí skopírovať a prilepiť súbory, ktoré chcete, buď na prenosný pevný disk (odporúča sa), alebo na rovnaké miesto v systéme Windows 8.

  5. Opakujte tieto kroky 3 a 4 pre každý používateľský účet vo vašom počítači.

Aj keď návrat k predchádzajúcej verzii systému Windows nie je v systéme Windows 8 oficiálne podporovaný, stále je možné niečo urobiť; pozrite si tento predchádzajúci článok — Ako odinštalovať Windows 8 a obnoviť Windows 7 [Krok za krokom] .