Ako obnoviť predvolené nastavenia programu Microsoft Word na opravu problémov s programom

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

->

Môže sa to stať viackrát: Pracujete na dokumente programu Microsoft Word a potom si všimnete, že aplikácia nefunguje tak, ako by mala, napríklad ste stratili možnosť ovládať alebo resetovať okraje v nastavení strany alebo nemôžete posuňte pravítko; zmeníte nastavenia, ale tie sa neprejavia vo Worde, alebo len špecifické nastavenia, ktoré ste nakonfigurovali v minulosti a teraz jednoducho nefungujú.

Tak čo robíš? Aj keď existujú rôzne metódy na odstránenie tohto typu problémov, resetovanie možností používateľa a nastavení databázy Registry v programe Microsoft Word pomôže vyriešiť väčšinu problémov týkajúcich sa spôsobu fungovania programu a možností, ktoré ovplyvňujú formátovanie alebo vzhľad v dokumentoch.

Pred úpravou akéhokoľvek aspektu programu Microsoft Word sa pokúste zistiť, či problém môže byť spôsobený nastaveniami, možnosťami alebo formátovaním. V prípade, že viaceré dokumenty sú ovplyvnené rovnakým typom správania, odporúča sa obnoviť predvolené nastavenia programu Microsoft Word na odstránenie väčšiny problémov.

Väčšinu času, keď niekto učí niečo nové, vždy najprv ukáže ťažkú ​​cestu a potom ľahšiu cestu, dnes to tak nebude. Microsoft má niečo ako: Microsoft Opravte to , čo je malý kúsok softvéru, ktorý obsahuje špecifickú sadu inštrukcií na automatické riešenie konkrétneho problému, pričom všetka manuálna práca je z cesty — Super, však? –. Toto je bezplatný nástroj a každý by mal byť schopný pracovať.

Pre tento konkrétny problém môžete použiť: Microsoft Fix it 50599 — Obnovte možnosti používateľa vo Worde (toto je priamy odkaz na stiahnutie z support.microsoft.com). Po stiahnutí pomôcky na ňu dvakrát kliknite a postupujte podľa jednoduchého sprievodcu krok za krokom. Po spustení pomôcky znova spustite Word a otestujte – malo by to znova fungovať.

Teraz, ak sa chcete vydať na náročnú cestu, na cestu DIY, mali by ste si prečítať Microsoft KB 822005 , ktorý vám veľmi podrobne povie všetky kľúče databázy Registry, ktoré musíte odstrániť, aby ste obnovili možnosti používateľov v programe Word.

Tento nástroj na obnovenie bude fungovať na:

  • Microsoft Word 2010
  • Microsoft Office Word 2007
  • Microsoft Word 2002
  • Microsoft Word 2000