Ako zaznamenať obrazovku v systéme Windows 10 bez softvéru tretích strán

Nahrávanie obrazovky vo forme videa je užitočné v mnohých prípadoch. Môžete byť vášnivým hráčom a chcete ukázať svetu svoje dokonalé herné schopnosti vo forme videa YouTube alebo chcete zaznamenajte si obrazovku naučiť svojho kolegu o nejakom technickom triku, ktorý ste sa práve naučili. Bez ohľadu na to môže byť pre fanúšikov systému Windows 10 dobrá správa, že v systéme Windows 10 môžete nahrávať obrazovku pomocou natívnej funkcie bez použitia akéhokoľvek softvéru na nahrávanie obrazovky.

Obrazovka nahrávania v systéme Windows 10

V systéme Windows 10 je natívna aplikácia Xbox One, ktorá obsahuje novú aplikáciu na nahrávanie obrazovky pre všetkých hráčov, ktorí chcú nahrať videá na hranie hier na internet a navzájom si konkurovať. Ale najlepšia časť tejto aplikácie je, že ju môžete použiť na nahrávanie obrazovky v systéme Windows 10 a robiť takmer čokoľvek, a nie je potrebné, aby aplikácia na nahrávanie obrazovky Xbox fungovala len počas hrania hier. Tu je postup, ako zaznamenať obrazovku v systéme Windows 10.

Otvorte ponuku Štart v systéme Windows 10 a uvidíte zelenú dlaždicu aplikácie s ikonou Xbox. Ak nie, môžete do vyhľadávacieho poľa rýchlo napísať „aplikáciu Xbox“. Otvorte aplikáciu Xbox.

record screen in windows 10 1

Po otvorení aplikácie Xbox stlačte kombináciu klávesov stlačením klávesy „Win + G“. Nezabudnite stlačiť túto kombináciu, keď ste na obrazovke / mieste, ktoré chcete zaznamenať. Po stlačení tejto kombinácie klávesov sa otvorí nová hracia lišta.Herná lišta sa vás spýta, či nahrávate ako hra. Stačí klepnúť na „Áno, toto je hra“ (aj keď nejde o hru). Je to potrebné na zaznamenanie obrazovky v systéme Windows 10.

record screen in windows 10 2

Uvidíte možnosti ako „Screenshot“, „Start Recording“ a „Settings“.record screen in windows 10 3

Ak chcete zaznamenať obrazovku v systéme Windows 10, kliknite na „Spustiť nahrávanie“ a spustí sa nahrávanie obrazovky. Alebo môžete kliknúť na „Screenshot“, aby ste urobili snímky obrazovky.

record screen in windows 10 4Nezabudnite, že nahraté videá sa ukladajú na jednotku C v časti C: Users: yourusername: Videos: Capture.

Miesto, kde sa ukladajú zaznamenané videá, kvalita a oveľa viac, môžete zmeniť v časti nastavení aplikácie Xbox v časti DVR hry. Stačí prejsť do časti Nastavenia Xbox v časti Game DVR.record screen in windows 10 5

Z vyššie uvedenej obrazovky nastavení môžete tiež zmeniť klávesové skratky, ktoré sa používajú na nahrávanie obrazovky.

Takto bolo možné zaznamenať obrazovku v systéme Windows 10 bez softvéru tretích strán. V prípade akýchkoľvek otázok alebo pripomienok nás informujte v komentároch.

Obrázky: Beebom