Ako získať späť miesto pomocou novej možnosti Čistenie disku v systéme Windows 7 SP1

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

->

Ako súčasť procesu čistenia počítača vždy používam nástroj Čistenie disku v systéme Windows 7, ale bez ohľadu na to, čo robím, časom sa dostupné miesto na pevnom disku aj tak zmenšuje. Zjavne v prípade Windows 7 Service Pack 1 je jedným z dôvodov to, že operačný systém nevyplachuje neaktuálne aktualizačné záložné súbory, ktoré sú v prípade problému uložené v priečinku WinSxS a je potrebné vrátiť späť, a časom tieto súbory začnú zaberať veľkú časť miesta na disku.

V snahe zmierniť tento problém s nadúvaním vydala spoločnosť Microsoft novú aktualizáciu pre všetky počítače so systémom Windows 7 SP1, ktorá umožňuje používateľom odstrániť zastarané aktualizačné súbory pri použití nástroja Čistenie disku. V zásade, keď nainštalujete novú rýchlu opravu (opísanú ako KB2852386), objaví sa nová možnosť s názvom Windows Update Cleanup, stačí vybrať možnosť pri používaní nástroja a budete môcť získať viac miesta na disku vo vašom systéme.

Windows Update Cleanup – možnosť čistenia disku Windows 7 SP1

Dôležité: Majte na pamäti, že odstránenie týchto zastaraných súborov vám zabráni vrátiť aktualizácie späť. Aby ste mohli pracovať, musíte nástroj spustiť ako správca.

Je tu ešte jedna vec... Keď otvoríte nástroj Windows 7 Disk Cleanup, nová možnosť sa vám nezobrazí hneď, musíte kliknúť na Vyčistite systémové súbory tlačidlo.

Možnosť vyčistiť systémové súbory

POZRITE SI TIEŽ: Ako nakonfigurovať automatické čistenie disku v systéme Windows 7

Aj keď je to vítaná možnosť v operačnom systéme, množstvo miesta na disku, ktoré môžete obnoviť, je minimálne. Hovoríme o 100 MB až 500 MB a možno o niečo viac, ale to je všetko.

Ak chcete stiahnuť hotfix KB2852386 sledovať tento odkaz na Microsoft . Nájdete tam x86 a x64 verziu aktualizácie.

Windows 8 už obsahuje túto funkciu, takže nie je čo inštalovať. Jednoducho otvorte príkaz Spustiť a napíšte cleanmgr na spustenie nástroja.