Ako rýchlo zdieľať súbory, fotografie a odkazy v systéme Windows 10

Windows 10 veľmi uľahčuje zdieľanie súborov, fotografií a odkazov s inými ľuďmi – tu je návod, ako na to.

->

Hoci počnúc verzia 1803 (aktualizácia z apríla 2018) Windows 10 už neobsahuje podporu pre domácu skupinu, stále je možné zdieľať súbory s inými ľuďmi pomocou zdieľania.

Na rozdiel od HomeGroup, Windows 10 zdieľanie poskytuje zjednodušené rozhranie na odosielanie súborov, odkazov, fotografií a ďalšieho obsahu iným používateľom v rovnakej sieti, ako aj ľuďom na internete pomocou Prieskumníka súborov, Microsoft Edge alebo akejkoľvek aplikácie, ktorá obsahuje ikonu Windows 10 Share.

V tomto sprievodca , naučíte sa jednoduché kroky na zdieľanie súborov, fotografií a webových odkazov s inými ľuďmi pomocou vstavaného zdieľania v systéme Windows 10.

Ako používať zdieľanie v systéme Windows 10

V systéme Windows 10 na zdieľanie súborov, fotografií a webových odkazov postupujte podľa nasledujúcich krokov: 1. Otvorené Prieskumník súborov .

 2. Prejdite do priečinka so súbormi, ktoré chcete zdieľať.

 3. Vyberte súbory na zdieľanie. 4. Kliknite na zdieľam tab.

 5. Kliknite na zdieľam tlačidlo.

  Karta Zdieľanie v Prieskumníkovi

  Karta Zdieľanie v Prieskumníkovi  Rýchly tip: Prípadne môžete na súbory kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať zdieľam z kontextového menu.
 6. Vyberte kontakt, blízke zariadenie alebo aplikáciu.

  Windows 10 Zdieľajte skúsenosti

  Windows 10 Zdieľajte skúsenosti 7. Pokračujte podľa pokynov na obrazovke a zdieľajte súbory.

  Zdieľanie fotografie pomocou aplikácie Mail v systéme Windows 10

  Zdieľanie fotografie pomocou aplikácie Mail v systéme Windows 10

Po dokončení krokov sa súbory odošlú osobe alebo zariadeniu, ktoré ste určili.

V krokoch načrtnutých vyššie sa zameriavame na zdieľanie súborov pomocou Prieskumníka, ale rovnaký zážitok môžete vyvolať aj na odosielanie fotografií a webových odkazov kliknutím na zdieľam pri prezeraní obrázka v aplikácii Fotky alebo kliknutím na tlačidlo zdieľam z panela s nástrojmi Microsoft Edge.

Tlačidlo zdieľania Microsoft Edge

Tlačidlo zdieľania Microsoft Edge

Ak sa pokúšate odoslať súbor do iného počítača pomocou zdieľania nablízku, nezabudnite, že obe zariadenia musia používať Windows 10 verzie 1803 alebo novšej. Okrem toho musia mať obe zariadenia Bluetooth adaptér a Zdieľanie nablízku je povolené a musia byť pripojené k rovnakej sieti. (V prípade, že zdieľanie nablízku nefunguje, použite tento návod na riešenie a opravu bežných problémov.)

Pomocou zdieľania môžete odoslať jeden alebo viacero súborov, ale nemôžete zdieľať priečinky. Ak musíte odoslať priečinok inej osobe, bude najlepšie vytvoriť priečinok zip a potom odoslať komprimovaný obsah pomocou tlačidla Zdieľať.