Ako zabrániť systému Windows 10 v inštalácii aktualizácie Creators Update

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Zostaňte vpredu a nebuďte prvou osobou. Pomocou tohto sprievodcu zastavte aktualizáciu Windows 10 Creators Update a nainštalujte novú verziu, až keď budete pripravení.

->

V systéme Windows 10 aktualizácie udržujú váš počítač v bezpečí a aktuálnom stave s vylepšeniami, bezpečnostnými záplatami a novými funkciami, ale pri inštalácii veľkých aktualizácií funkcií (napr. Creators Update) môže hneď po ich vydaní dôjsť k ďalším problémom.

Hlavným problémom je, že aktualizácie v systéme Windows 10 sú povinné a niekedy počas počiatočného veľkého zavádzania, ako je napr Aktualizácia Windows 10 Creators Update , stále sa môžu vyskytovať neznáme chyby a niektoré ovládače a funkcie nemusia fungovať správne, čo je jeden z dôvodov, prečo možno budete chcieť odložiť inštaláciu novej verzie systému Windows 10 v prvých dňoch. Spoločnosť Microsoft chápe tento problém, a preto poskytuje niekoľko spôsobov, ako kontrolovať aktualizácie vo vašom počítači.

V tomto sprievodca , naučíte sa, ako tomu zabrániť Windows 10 od stiahnutia a inštalácie aktualizácie Creators Update do vášho počítača pomocou aplikácie Nastavenia, editora miestnych zásad skupiny a používania meraného pripojenia pre Windows 10 Home.

Ako odložiť aktualizáciu Windows 10 Creators pomocou Nastavenia

Pomocou aplikácie Nastavenia je možné pozastaviť aktualizácie funkcií, ako napríklad Windows 10 Creators Update , až na 60 dní. Táto možnosť je dostupná len pre Windows 10 Pro, Enterprise a Education.

Ak chcete odložiť aktualizácie funkcií pomocou aplikácie Nastavenia, postupujte takto:

 1. Otvorené nastavenie .

 2. Kliknite na Aktualizácia a zabezpečenie .

 3. Kliknite na aktualizácia systému Windows .

 4. Kliknite na Pokročilé nastavenia odkaz.

 5. Skontrolovať Odložiť inovácie možnosť dokončiť úlohu.

  Windows Update, možnosť Odložiť aktualizácie funkcií

  Windows Update, možnosť Odložiť aktualizácie funkcií

Ako odložiť aktualizáciu Windows 10 Creators pomocou skupinovej politiky

Ak chcete aktualizáciu Windows 10 Creators Update odložiť na dlhšie obdobie, je možné odložiť aktualizácie až o 180 dní.

Spoločnosť Microsoft poskytuje dve úrovne pripravenosti na prijímanie aktualizácií funkcií. Aktuálna pobočka dostane aktualizácie, keď spoločnosť Microsoft usúdi, že funkcie sú pripravené. Potom aktuálna pobočka pre firmy dostane aktualizácie funkcií, keď spoločnosť Microsoft potvrdí, že je pripravená na podnikové nasadenie. Ak chcete odložiť aktualizácie čo najdlhšie, mali by ste vybrať možnosť Windows Update for Business (WUB) možnosť, navyše s oneskorením aktualizácií o 180 dní.

Táto možnosť je tiež dostupná len pre Windows 10 Pro, Enterprise a Education a môžete ju nakonfigurovať iba pomocou editora miestnych zásad skupiny.

Ak chcete odložiť aktualizácie funkcií pomocou editora miestnych zásad skupiny, postupujte takto:

 1. Použi Kláves Windows + R klávesová skratka na otvorenie Bežať príkaz.

 2. Typ gpedit.msc a stlačte Zadajte otvoriť Editor miestnej politiky skupiny .

 3. Prejdite si nasledujúcu cestu:

  Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update > Defer Windows Updates
 4. Dvakrát kliknite na Vyberte, kedy sa prijmú aktualizácie funkcií politika.

  Odložiť aktualizácie systému Windows (gpedit)

  Odložiť aktualizácie systému Windows (gpedit)

 5. Vyberte Povolené možnosť.

 6. V časti Možnosti vyberte položku Súčasná pobočka pre podnikanie možnosť z rozbaľovacej ponuky.

 7. Vyberte, na ako dlho chcete odložiť aktualizácie. Prijímanie aktualizácií funkcií môžete odložiť až 180 dní .

 8. Skontrolovať Pozastaviť aktualizácie funkcií možnosť dočasne pozastaviť sťahovanie a inštaláciu hlavnej verzie na vašom PC (je to rovnaké ako pri použití Odložiť aktualizácie funkcií možnosť v Nastaveniach). Pozastavenie zostane v platnosti 60 dní alebo dovtedy, kým nezrušíte začiarknutie políčka.

  Vyberte politiku prijímania aktualizácií funkcií

  Vyberte politiku prijímania aktualizácií funkcií

 9. Kliknite Použiť .

 10. Kliknite OK dokončiť úlohu.

Ako odložiť aktualizáciu Creators v systéme Windows 10 Home

Ak používate Windows 10 Home, hneď po vydaní aktualizácie Creators Update alebo inej funkcie sa stiahne a nainštaluje automaticky. Svoje Wi-Fi pripojenie však môžete nastaviť ako merané, čo obmedzuje spôsob, akým operačný systém používa internetové pripojenie, a ak je táto možnosť povolená, aktualizácie sa automaticky nestiahnu do vášho počítača.

Ak chcete odložiť aktualizácie funkcií v systéme Windows 10 Home, postupujte takto:

 1. Otvorené nastavenie .

 2. Kliknite Wi-Fi .

 3. Kliknite na sieť Wi-Fi, ku ktorej ste pripojení odkaz.

  Nastavenia, možnosti Wi-Fi

  Nastavenia, možnosti Wi-Fi

 4. V časti Merané pripojenie nezabudnite zapnúť Nastaviť ako merané pripojenie prepínač.

  Nastavenia Wi-Fi, Nastaviť ako merané pripojenie

  Nastavenia Wi-Fi, Nastaviť ako merané pripojenie

Výhradou tejto funkcie je, že funguje iba pri pripojení pomocou siete Wi-Fi. Avšak merané pripojenie pre Ethernetové adaptéry sú k dispozícii počnúc aktualizáciou Windows 10 Creators Update .

Táto metóda zablokuje všetky druhy aktualizácií, čo znamená, že váš počítač zostane nechránený, kým nezakážete merané pripojenie.

Balenie vecí

Aj keď táto príručka obsahuje kroky, ktoré zabránia automatickej inštalácii aktualizácie Windows 10 Creators Update, nie je určená na to, aby vás odradila od inštalácie aktualizácií. V systéme Windows 10 a akomkoľvek operačnom systéme sú aktualizácie dôležité, aby bolo vaše zariadenie aktuálne a zabezpečené.

Aktualizácia Creators nielen zlepšuje operačný systém, ale prináša množstvo nových funkcií, ako napríklad Cortana na celej obrazovke, Nočné svetlo na nastavenie modrého svetla, ktoré obrazovka vyžaruje v noci , schopnosť 3D a zmiešanej reality, témy, vylepšenia v ponuke Štart a oveľa viac.

Účelom tejto príručky je len odložiť aktualizáciu na neskorší dátum, kým nebudete mať istotu, že chyby a problémy, ktoré sa môžu objaviť v prvých dňoch, boli opravené, aby sa znížili problémy na vašom PC, notebooku alebo tablete.

Inštalujete aktualizáciu Windows 10 Creators Update hneď po jej vydaní alebo plánujete počkať? Povedzte nám to v komentároch nižšie.