Ako zabrániť VPN prehliadača Opera v úniku informácií o vašej IP adrese

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Opera VPN má chybu, ktorá uniká vaše miestne a verejné IP adresy cez WebRTC, vďaka čomu je vaše pripojenie menej súkromné, ale tu je návod, ako to opraviť.

->

Opera vytvorila vo svojom webovom prehliadači funkciu VPN s cieľom pomôcť používateľom chrániť súkromie online, no zároveň používateľom umožňuje prístup k obsahu, ktorý môže byť v ich polohe obmedzený.

Aj keď sa prehliadač VPN javí ako dobrý prístup k iným spoločnostiam, ktoré ponúkajú podobné výhody za cenu, existuje veľký bezpečnostný problém. Sieť VPN spoločnosti Opera odhaľuje údaje, ktoré by mali byť šifrované, aby ste zostali na webe v anonymite, ako napríklad informácie o vašej súkromnej a verejnej adrese IP.

Tento problém môžete overiť pomocou povoliť funkciu VPN prehliadača Opera a návšteva WebRTC IP tester úniku . Na stránke si všimnete, že vaša lokálna IP adresa a adresa pridelená od vášho poskytovateľa internetových služieb sú vystavené tak, aby ich mohol vidieť ktokoľvek so správnymi nástrojmi, vďaka čomu je pripojenie menej súkromné.

Našťastie existuje pomerne rýchle riešenie problému Opera VPN – postupujte podľa nižšie uvedeného kroku.

Ako zastaviť únik informácií o vašej IP adrese pomocou Opera VPN

 1. Nainštalujte Rozšírenie WebRTC Leak Prevent pre Operu .

 2. Kliknite Ponuka v prehliadači.

 3. Vyberte Rozšírenia a kliknite Spravovať rozšírenia .

  Rozšírenia Opera mange

 4. Kliknite na možnosti tlačidlo na zabránenie úniku WebRTC.

 5. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku pre politiku spracovania IP a vyberte možnosť Zakázať protokol UDP bez servera proxy (vynútiť server proxy) možnosť.

 6. Skontrolovať Zabráňte WebRTC v používaní UDP bez proxy možnosť.

  Rozšírenie WebRTC Leak Prevent Opera na ochranu VPN

 7. Kliknite Použiť nastavenia .

 8. Reštartujte webový prehliadač.

Môžete znova prejsť na tester WebRTC IP Leak a znova otestovať a teraz uvidíte, že vaša lokálna IP adresa ani vaša verejná IP adresa už nie sú vystavené, pretože rozšírenie WebRTC blokuje.

Informácie o IP adrese sú zablokované pomocou rozšírenia WebRTC Leak Prevent vo webovom prehliadači Opera

Blokovaním WebRTC urobíte svoje pripojenie súkromnejším, a to je možno jeden z dôvodov, prečo mnohí používatelia hlásia, že prehliadač VPN zabudovaný do Opery nefunguje na prístup k službám streamovania videa, ako sú Hulu alebo Netflix.

Je dôležité poznamenať, že to nie je chyba, väčšina webových prehliadačov, ako sú Chrome a Firefox, odhaľuje informácie o vašej IP adrese, keď sa odošle požiadavka STUN prostredníctvom WebRTC. Napriek tomu je prehliadač VPN pre Operu stále vo vývoji a únik informácií o IP adrese je známy problém, ktorý sa môže neskôr vyriešiť. Medzitým by toto riešenie malo zachovať dôvernosť informácií o vašej adrese IP.

Zdroj Lifehacker