Ako nainštalovať novú aplikáciu OneDrive Universal Windows 10 skôr ako ktokoľvek iný

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Windows 10 má novú univerzálnu aplikáciu pre OneDrive a tu je návod, ako si ju môžete stiahnuť a vyskúšať predtým, ako ju spoločnosť Microsoft vydá všetkým.

->

Odkedy Microsoft zastavil vývoj modernej verzie OneDrive a urobil odvážny krok v odstránení zástupných symbolov pre Windows 10, používatelia trpezlivo čakali na vydanie aplikácie Universal Windows Platform (UWP) obľúbenej služby cloudového úložiska.

Zatiaľ čo softvérový gigant plánuje vydať aplikáciu OneDrive pre Windows 10 niekedy v druhom štvrťroku 2016, WindowsBlogItalia mali možnosť dostať sa do ranej zostavy aplikácie a zverejnili pokyny, ako si ju môžu používatelia vyskúšať.

V tejto príručke sa naučíte kroky na bočné načítanie novej aplikácie OneDrive Universal Windows Platform (UWP) do počítača. Majte na pamäti, že táto aplikácia sa načíta iba v najnovšom Zostavy Windows 10 Insider Preview .

Ako nainštalovať novú aplikáciu OneDrive pre Windows 10

 1. Stiahnite si staršiu verziu aplikácie OneDrive UWP pre Windows 10 pomocou tento odkaz na zdroj .

  Pozor: Prevezmete a nainštalujete verziu aplikácie pre Windows, ktorá ešte nebola publikovaná od spoločnosti Microsoft, a budete používať zdroj tretej strany, čo sa nie vždy odporúča. Súbory a túto príručku používate na vlastné riziko. Boli ste varovaní!
 2. Rozbaľte súbory v priečinku Stiahnuté súbory. Heslo na extrahovanie súborov je windowsblogitalia-u7ybvcdm . (Môžeš použiť 7 zips extrahovať súbory chránené heslom.)

 3. Použi Kláves Windows + I klávesovú skratku na otvorenie aplikácie Nastavenia.

 4. Kliknite Aktualizácia a zabezpečenie .

 5. Kliknite Pre vývojárov .

 6. Kliknite Vývojársky režim .

  Režim vývojára v systéme Windows 10

 7. Na výzvu Aktivovať režim vývojára? Kliknite Áno .

 8. Otvorené Štart , vyhľadajte Windows PowerShell , kliknite pravým tlačidlom myši na výsledok a vyberte Spustiť ako správca .

 9. Zadajte nasledujúci príkaz a stlačte Zadajte :

  Add-AppxPackage C:Usersyour-user-nameDownloadsonedrive-UWP.appxbundle

  Príkaz PowerShell na inštaláciu OneDrive UWP na WIndows 10

 10. Počkajte na dokončenie inštalácie a otvorte aplikáciu.

Po dokončení inštalácie môžete začať používať aplikáciu OneDrive Universal, no berte do úvahy, že je stále vo vývoji, pretože takéto chyby a chyby sa očakávajú.

Ak ste používali OneDrive na telefóne s Androidom alebo Windowsom, už viete, čo môžete očakávať od počítačovej verzie aplikácie. Používateľské rozhranie je takmer totožné s mobilnou aplikáciou. Prístup ku všetkým súborom môžete získať prostredníctvom zástupných symbolov, naľavo je navigačná lišta s prístupom k všetkým súborom, fotografiám, nedávnym dokumentom, zdieľaným, košom a máte tiež možnosť pridávať nové účty.

OneDrive UWP pre Windows 10

Nájdete tu aj stránku Pokrok, kde si môžete pozrieť aktuálne sťahovanie a nahrávanie súborov.

Nová stránka OneDrive Progress

Stránka Nastavenia je veľmi jednoduchá a momentálne neexistujú žiadne nastavenia, ktoré by ste mohli konfigurovať.

Ako by ste očakávali, získate aj niekoľko možností na vytvorenie nového priečinka, krátke súbory, výber a pridanie súborov. Bohužiaľ, niektoré z týchto funkcií momentálne nefungujú dobre.

Nová stránka OneDrive Photos

Môžete tiež dvakrát kliknúť na obrázok, ktorý chcete zobraziť, získate možnosti na odstránenie, stiahnutie a zdieľanie, ale na ukončenie režimu ukážky budete musieť reštartovať aplikáciu.

Hoci aplikácia OneDrive Universal Windows Platform nie je dokončená, táto verzia nám poskytuje skorý prehľad o tom, čo príde, keď spoločnosť uvoľní aplikáciu pre všetkých.

Čo si myslíte o novej aplikácii OneDrive pre Windows 10? Povedzte nám to v komentároch nižšie.