Ako zvýšiť, vylepšiť výdrž batérie systému Android 7.0 Nougat

Vyskúšajte Náš Nástroj Na Odstránenie Problémov

Spoločnosť Android uviedla na trh nový operačný systém Android 7.0 Nougat, ktorý funguje na zariadeniach Nexus a bude k dispozícii pre všeobecné zariadenia Android. Niektorí používatelia zariadení s Androidom vanilla hlásili, že vďaka obrovským pokročilým funkciám systém Android 7.0 Nougat vybíja batériu veľmi rýchlo. Je to známy problém v systéme Android N, ktorý sa datuje od verzie ukážky pre vývojárov, podľa ktorej systém Android a OS zaberajú okrem aplikácií veľa batérií. V Android Nougat však existuje veľa spôsobov, ako zlepšiť výdrž batérie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších spôsobov, ako vylepšiť a optimalizovať výdrž batérie systému Android N.

Vylepšite výdrž batérie Nougat Android 7.0

Vyhľadajte vinníkov

Bez ohľadu na to, akú verziu operačného systému používate, aplikácie sú miestom, kde sa najviac energie spotrebuje. Na svojom zariadení s Androidom so systémom Android N. môžete vyhľadať a deaktivovať aplikácie, ktoré najviac napájajú batérie. Stačí prejsť na nastavenia a prejsť na kartu „batéria“. Zobrazí sa zoznam aplikácií a ich percentuálny podiel na konzumácii batérií. Môžete odinštalovať alebo deaktivovať tie aplikácie, o ktorých si myslíte, že neustále spotrebúvajú najviac batérie.

Zakázať, opraviť synchronizáciu

Vo funkcii synchronizácie Google v systéme Android N existuje niečo nesprávne, vďaka čomu sa systém pokúša znova a znova synchronizovať účty Google, kontakty, fotografie a cloudové aplikácie, čo vedie k strate batérie. Toto je bežný problém na zariadení Nexus 6P a ďalších súvisiacich zariadeniach. Môžete skontrolovať stav a prejsť do časti Nastavenia-> Účty a zobraziť ikonu synchronizácie. Funkciu synchronizácie môžete tiež natrvalo zakázať a šetriť tak výdrž batérie v systéme Android 7.0.

Zakázať GPS, Bluetooth

Android 7.0 je špičkový OS pre elitné zariadenia. Zariadenia Nexus majú tiež veľa funkcií pripojenia, ktoré sú ošípané na batérie. Bluetooth, NFC, GPS a dáta vyčerpávajú výdrž batérie v telefónoch. Ak nevyužívate žiadnu z týchto služieb, vždy ich vypnite. Zapnutie týchto služieb je veľmi ľahké, ale z hľadiska batérie sú draho drahé.

Použite režim Doze

V systéme Android 7.0 môžete použiť aj režim šetriča batérie alebo režim Doze a využívať natívne funkcie šetriace batériu. S touto funkciou môžete používať všetky funkcie vrátane Wi-Fi, GPS a Bluetooth. Systém optimalizuje veci spôsobom, ktorý šetrí životnosť batérie.

Použite manuálny jas

Nikdy nenechávajte svoj jas nastavený na automatický režim, inak by sa systém pokazil a zvýšil jas podľa času, čo by malo za následok nepredvídanú stratu batérie. Stačí prejsť na kartu „Displej“ na karte Nastavenia a zrušte začiarknutie automatického jasu.

Zakázať animácie

Zakázanie animácií je tiež skvelý spôsob, ako šetriť výdrž batérie v zariadení Android Nougat. Za týmto účelom prejdite do časti Možnosti pre vývojárov a vypnite animácie. Ak chcete otvoriť možnosti pre vývojárov, klepnite na „Číslo zostavenia“ 7-krát. Číslo zostavenia sa nachádza v nastaveniach -> O telefóne.

Obnovenie továrenských nastavení, reštartovanie zariadenia

Niektoré ďalšie spôsoby, ktoré pracovali pre používateľov, obnovujú továrenské nastavenia a reštartujú telefón.