Ako zahrnúť platové požiadavky do sprievodného listu

Podľa prieskumu spoločnosti Adzuna viac ako 50% zamestnávateľov nezverejňuje platy v reklamách na prácu, pretože túto prax považujú za zastaranú. Niektorí z nich sa obávajú, že tieto informácie padnú do rúk konkurentov, ktorí budú vytvárať lepšie ponuky na narušenie hospodárskej súťaže. Naopak, iní chcú nechať priestor na vyjednávanie a určiť úroveň mzdy, ktorá zodpovedá skúsenostiam a zručnostiam uchádzača o zamestnanie. V každom prípade majú záujemcovia väčšiu flexibilitu pri určovaní požadovanej ceny za svoje služby. V tejto príručke budeme diskutovať o tom, ako správne uviesť platové požiadavky v sprievodnom liste, aby nedošlo k zámene potenciálneho zamestnávateľa a zároveň aby ​​nedošlo k predaju vašej kvalifikácie.

Požiadavky na platy v sprievodnom liste: tomu, čomu sa treba vyhnúť

Zverejnenie finančných očakávaní pri uchádzaní sa o pozíciu je výzvou. Akákoľvek nedbanlivosť vás môže pripraviť o pozvanie na pohovor alebo o slušnú kompenzáciu za prácu. Aby ste sa vyhli obom výsledkom, nezabudnite pri určovaní želaného platu brať do úvahy bežné chyby kandidátov.

Bežné chyby

Nevychovávajte finančné záležitosti sami. Pamätajte, že pôvodným účelom sprievodného listu je vaša prezentácia. Čím je to úspešnejšie, tým väčšia je pravdepodobnosť, že budete musieť v rozhovore pomenovať primeranú cenu za svoje služby. Preto, ak sa v inzeráte o prácu nepožaduje objasnenie platu, nechajte tento rozhovor na ďalšom výberovom stupni.

Nezabudnite na požiadavky spoločnosti. Ak zamestnávateľ očakáva, že budete diskutovať o svojom požadovanom príjme, nemali by ste sa mu vyhnúť. Môže to zdiskreditovať vašu kandidatúru, pretože porušenie pokynov zamestnávateľa v počiatočnej fáze nie je dobrý vzhľad. Ak nemôžu teraz postupovať podľa pokynov, aké sú šance, že sa nimi budú riadiť v budúcnosti?Neuvádzajte jednu presnú číslicu. Ak je vaša odpoveď obmedzená na jednu číslicu, pripomína ultimátum a nenecháva priestor na rokovanie. Toto nie je dobrá etiketa v podnikateľské prostredie, V dokonalom svete zamestnávateľ prijme vaše podmienky alebo sa k záležitosti vráti osobne. Ak však necháte priestor na vyjednávanie, môžu vašu ponuku považovať za konečnú a prejsť na flexibilnejších kandidátov.

Nebuď príliš plachý. Existuje veľa príkladov, keď kandidáti znižujú skutočnú hodnotu svojej kvalifikácie a vedomostí, keď do motivačného listu zahrnujú očakávania o platoch. Často sa bojí, aby vyzerali arogantne alebo vystrašili zamestnávateľa. Ale to je stratová taktika. Zamestnávateľ sa môže pokúsiť znížiť cenu ešte viac, takže riskujete, že získate pozíciu, kde váš zárobok nepokryje ani polovicu vašich povinností. Preto sa nikdy nesnažte prilákať zamestnávateľa podhodnotením svojej skutočnej hodnoty.

Ako pridať do svojho sprievodného listu platové požiadavky: najlepšie tipy

Ak nemôžete niečo zmeniť, zaistite, aby to fungovalo za vás. Nasledujúce tipy vám pomôžu odhaliť vaše finančné očakávania a povzbudiť spoločnosť, aby v budúcnosti zvážila vašu kandidatúru.Víťazné kroky

Ponúknite platový rozsah. Mzdové rozpätie je dobrou alternatívou k jednej presnej čísle. Po prvé, poskytuje možnosti a ponecháva posledné slovo zamestnávateľovi, čo je úctyhodný spôsob komunikácie. Po druhé, keď určíte rozsah miezd, získate aj navrch, pretože zamestnávateľ teraz vie presne minimálna prijateľná cena za vaše služby. Po tretie, ak zamestnávateľ má možnosti, vyberie si z navrhovaného rozsahu najvhodnejší variant než tblížiť sa zjednávať.

Preskúmajte úroveň platov vo vašom odbore. Pri určovaní rozsahu platov nevyťahujte čísla z riedkeho vzduchu. Namiesto toho využite Bureau of Labor Statistics, PayScale alebo iné zdroje, ktoré vám poskytnú mzdy v skutočnom svete pre váš priemysel, pozíciu a úroveň zručností. Pomôže vám prispôsobiť vaše očakávania praktikám trhu práce.Použite zdravý rozum. Váš úspech priamo závisí od vašej schopnosti nezaujatého pohľadu na seba. Na tento účel si pozorne preštudujte voľné pracovné miesto, úprimne napíšte hlavné požiadavky na kandidátov vyhodnotiť dodržiavanie , Je to jedna vec, keď pokrývate všetky očakávania, ale celkom druhá, ak ste si vedomí svojich slabých stránok a oblastí na zlepšenie. Nie je to dôvod vzdať sa. Je to len spôsob, ako prehodnotiť svoje platové požiadavky a uviesť primeranú cenu. Uisťujeme vás, vaša úprimnosť vám otvorí viac finančných perspektív než neopodstatnené ambície.

Uvedomte si, že vaše očakávania týkajúce sa platu sú flexibilné , Ak chcete hrať bezpečne, položte základy na rokovania sami. Vysvetlite, že váš očakávaný plat sa môže líšiť v závislosti od úloh, pracovných podmienok, otváracích hodín, vašej úrovne zodpovednosti, ďalších výhod alebo vašich kariérnych vyhliadok v spoločnosti. Tento prístup ukazuje, že finančná stránka nie je vašou hlavnou prioritou a vyvoláva pocity pre budúci rozhovor. Akonáhle tam budete, budete mať možnosť vyhodnotiť zložitosť spoločnosti a vašej úlohy. Tieto informácie vám pomôžu sformulovať skutočné platové požiadavky.Uveďte požadovaný príjem po vlastnej prezentácii. Všimli ste si niekedy, že skúsení predajcovia opíšu výhody produktu pred pomenovaním ceny? Má to dôvod. Kupujúci vizualizuje výhody produktu a predstaví si, ako môže mať z toho úžitok a zjednodušiť jeho životnosť. Po takomto obrázku sa cena javí ako celkom primeraná.

Toto pravidlo sa vzťahuje na sprievodný list. Začnite so svojimi odbornými znalosťami, kvalifikáciami a osobnými vlastnosťami, vďaka ktorým sa stanete zamestnancom, ktorého spoločnosť hľadá. Snažte sa predstaviť si všetky výhody vašej budúcej spolupráce a potom prejdite k finančnej záležitosti. Dovtedy zamestnávateľ jasne pochopí, za čo platí. Ak chcete zvýšiť svoje šance, použite profesionálne služby. www.getcoverletter.com môže byť užitočný, ak chcete, aby dokument vašej aplikácie hovoril zväzky.

Vzor sprievodného listu s požiadavkami na plat

Váš sprievodný list by mal mať jednostránkový formát. Na tejto stránke musíte preukázať svoje silné stránky, preukázať svoju hodnotu pre spoločnosť a uviesť svoje platové požiadavky. Nasledujúca ukážka ukáže, ako sa vyrovnať so všetkými týmito úlohami a ako váš dokument aplikácie zasiahne cieľ.


Helen Run

Správca sociálnych médií

88 Hlavná ulica

(654) 888-9999

(Email protected)

Rayan Nilson

Náborový pracovník „M&K“

Vážený pán Nilson,

Sociálne siete dnes nie sú iba zábavné platformy, ale aj výkonné propagačné nástroje pre akékoľvek podnikanie. Ako kvalifikovaný manažér sociálnych médií chcem zabezpečiť online prítomnosť spoločnosti „M&K“ a zvýšiť jej konkurencieschopnosť na trhu.

Mám skúsenosti s vývojom propagačných stratégií aj so správou reklamných aktivít. Mojím hlavným úspechom je úspešná kampaň na zvýšenie povedomia o značke venovaná uvedeniu produktu na trh, ktorá mi umožnila prekročiť očakávané zisky o 42%. Vďaka tomuto skoku mohla štartovacia spoločnosť súťažiť o cieľové publikum aj proti etablovaným hráčom na trhu.

Marketingové povedomie mi pomáha študovať zákazníkov a konkurentov spoločnosti pri vývoji jedinečnej predajnej ponuky a propagačnej stratégie. Moja pracovná skúsenosť mi umožňuje zachytiť potreby a záujmy cieľového publika, aby som vytvoril odkaz a obsah pre sociálne siete. Vďaka svojim písacím schopnostiam môžem vytvárať zábavný, poučný, predajný obsah pre sociálne siete, udržiavať tón hlasu a zabezpečovať vysokú mieru zapojenia publika.

Vzhľadom na moje skúsenosti a úroveň odborných znalostí počítam s platom 55 000 - 60 000 USD. Túto sumu je možné dohodnúť, pretože si vážim príležitosť pripojiť sa k „M&K“ od jej počiatku a prispievať k jej prosperite.

Dúfam v plodnú spoluprácu.

S pozdravom,

Helen.


Zabaliť

Zverejňovanie finančných očakávaní môže byť výzvou aj pre kvalifikovaných odborníkov, ktorí vedia, čo môžu ponúknuť výmenou za toto číslo. Je to však nevyhnutná podmienka na pochopenie, či ste na tej istej stránke ako zamestnávateľ a či v budúcnosti nájdete spoločnú reč. Pamätajte, že vaše znalosti a zručnosti stoja oveľa viac ako čísla na jeden kus papiera. Preto sa vyzbrojte našim sprievodcom, máte silný pocit sebaúcty a nebojte sa uvádzať svoje platové požiadavky.

Autor: Olga Butyrina (odborník na kariéru, GCL)