Ako vyriešiť problém s obmedzeným bezdrôtovým pripojením v systéme Windows 8.1

Ak má váš počítač obmedzené pripojenie, mali by ste vyskúšať tieto pokyny na opravu adaptéra Wi-Fi v systéme Windows 8.1.

->

V niektorých prípadoch, ak sa tak už nestalo, sa váš počítač pripojí k bezdrôtovej sieti, ale nepripojí sa k internetu a v nastaveniach bezdrôtovej siete v počítači sa zobrazí správa Obmedzené pripojenie. alebo tablet Surface.

Hlásenie sa môže vyskytnúť v dôsledku technických problémov, zmeny bezpečnostného kľúča v smerovači alebo problémov s ovládačom alebo konfiguráciou. Pri riešení postupujte podľa týchto pokynov Obmedzená konektivita alebo Obmedzený prístup chyba v systéme Windows 8 a Windows 8.1:

Ako vyriešiť problém s obmedzeným pripojením Wi-Fi v systéme Windows 8.1

Obnovte zásobník TCP/IP systému Windows

 1. Použi Kláves Windows + X klávesovú skratku, čím vyvoláte ponuku Power User a vyberiete si Príkazový riadok (správca) .

 2. Zadajte nasledujúci príkaz:  netsh int ip reset C:ipresetlog.txt
 3. Reštartujte počítač so systémom Windows 8 a skontrolujte, či sa môžete úspešne pripojiť k bezdrôtovej sieti.

Ak vyššie uvedená metóda problém nevyriešila, skúste vymazať príslušný bezdrôtový profil a znova sa pripojte. Je možné, že sa niečo pokazilo s kľúčom zabezpečenia bezdrôtovej siete (WEP alebo WPA 2) v smerovači alebo vo vašom počítači a musíte ho obnoviť.

Obnovte sieť Wi-Fi v systéme Windows 8

 1. Otvorte ponuku Nastavenia pomocou Kláves Windows + I klávesovú skratku a kliknite na sieť ikonu. 2. V časti Wi-Fi kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte Zabudnite na túto sieť odstrániť bezdrôtový profil, ktorý spôsobuje problém.

  Zabudnite na túto možnosť Network Windows 8

 3. V nastaveniach siete vypnite a znova zapnite bezdrôtový adaptér a znova sa pripojte k rovnakej sieti.

Obnovte sieť Wi-Fi v systéme Windows 8.1

Ako sa ukazuje v novej verzii operačného systému, Microsoft odstránil ponuku na vymazanie bezdrôtových profilov. Preto môžeme stále robiť to isté, ale budeme používať príkazový riadok.Poznámka: Tieto kroky by mali fungovať aj v systémoch Windows 7, Vista a XP.
 1. Použi Kláves Windows + X klávesovú skratku, čím vyvoláte ponuku Power User a vyberiete si Príkazový riadok (správca) .

 2. Zadajte nasledujúci príkaz a stlačte Zadajte :  netsh wlan delete profile name=type-wireless-profile-name
 3. Skúste sa znova pripojiť k sieti a problém by sa mal vyriešiť.

Resetujte WinSock v systéme Windows

Ak nič z vyššie uvedeného nefungovalo, môžete znova otvoriť príkazový riadok systému Windows a resetovať WinSock, čo je sieťový softvér systému Windows. Pomocou tohto príkazu budete tiež musieť reštartovať počítač:

netsh winsock reset catalog

Rýchle tipy:

 • Uistite sa, že systém Windows používa najnovšie ovládače bezdrôtového pripojenia. Ak chcete získať najnovšie ovládače sieťového adaptéra, navštívte webovú stránku výrobcu vášho počítača.
 • Podľa mojich skúseností môže dodatočný softvér na ovládanie bezdrôtového adaptéra spôsobiť konflikty. Takže jedna rada, nainštalujte iba ovládač a nechajte Windows prevziať kontrolu nad WLAN adaptérom.

Aktualizácia: Ak po vyskúšaní všetkých vyššie uvedených riešení stále máte problémy s obmedzeným pripojením, môže vám pomôcť aj zmena nasledujúcich nastavení siete.

Poznámka: Nasledujúce zmeny zrejme najlepšie fungujú pre zariadenia Surface RT. Toto riešenie však môžete vyskúšať na akomkoľvek počítači so systémom Windows 8.1 vrátane Surface Pro.
 1. Otvorte príkazový riadok ako správca.

 2. Zadajte nasledujúce príkazy (jeden po druhom) stlačte Zadajte a OK na každom:

  netsh int tcp set heuristics disabled netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled netsh int tcp set global rss=enabled
 3. Zadajte nasledujúci príkaz, aby ste overili, či sú všetky predchádzajúce nastavenia zakázané:

  netsh int tcp show global
 4. Reštartujte zariadenie a pozrite sa na pokus o pripojenie k sieti.

V prípade, že žiadna z týchto opráv problém nevyrieši, vytvoril som ďalšiu príručku, ktorá sa zaoberá riešením problémov s Wi-Fi v systéme Windows 8.1 a Windows RT 8.1.